Jak vyčistit střechu od mechu?

Jak se zbavit lišejníků na střeše

Pokud chceme přece jen lišejníky a mechy ze střechy odstranit, lze použít vapku, konkrétní chemický přípravek a nebo roztok modré skalice. Chemii používáme za suchého počasí, kdy lišejníky a mechy roztok nasáknou, ten je naruší, načež se za deště a větru ze střechy uvolní.

Jak vyčistit střechu

Mech můžete sice můžeme ze střechy odstranit ručně pomocí špachtle, kartáče či smetáku, nejlepší je však vysokotlaký čistič, takzvaná vapka. Navíc se tak kromě mechů zbavíme i lišejníků na střeše. Ať již ale mech odstraníme jakýmkoli způsobem, vždy ve střeše zůstanou jeho zbytky, kořínky, a časem se mech objeví znova.
Archiv

Jak ocistit střechu od mechu

Základní postup odstranění mechu ze střechy je mechanické čištění. Na mechanické odstranění mechu ze střechy domu poslouží výborně špachtle, rýžový kartáč, smeták se silnými štětinami či vysokotlaký čistič, neboli wapka. Mechanické čištění se však nedoporučuje zejména u staré eternitové střechy s obsahem azbestu.
Archiv

Co funguje na mech

Chemické odstranění mechu se může jevit jednoduše

Vyžaduje splnění určitých podmínek. Pokud je ale splníte, pak funguje spolehlivě. Použít k tomu můžete třeba Kuprikol, chemiQ, SCALP, Sanatop CI2 a vlastně vše, co má označení antimech.
Archiv

Co použít na mech na střeše

Velice oblíbené je použití směsi modré skalice (síran měďnatý) s vodou. Na střechu se nanáší pomocí stříkací pistole, postřikovače či zahradní konve.

Jak se zbavit mechu na dřevě

Jak odstranit mech ze dřeva. Jestliže se už mech objevil, pak je potřeba jej mechanicky odstranit, to znamná seškrábat, včetně tenké vrstvy dřeva. Povrch následně jemně osmirkujte a připravte se na důkladné ošetření: očištěné dřevo napusťte fungicidním přípravkem, bez obav udělejte i dvě vrstvy.

Jak se zbavit mechu bez chemie

Chcete-li se vyhnout chemii, můžete zkusit mech odstranit mechanicky, ať už ručním nebo motorovým vertikulátorem. Ten „vyčeše“ nejen mech, ale i plevel a zbytky odumřelých rostlin. Vůbec nejlepší způsob, jak s mechem bojovat, je ale zabránit tomu, aby se vám na zahradě objevil.

Jak se použití modré skalice na mech

Modrou skalici je vhodné použít, jako prevenci proti vzniku dalších řas, zhruba jednou za dva, až tři týdny. Likvidace mechu na střeše: 500 g/10 l vody. Doporučuje se, ke stabilizaci účinku postřiku, následně po zaschnutí modré skalice jemně aplikovat sodu na praní (hličitan sodný) – 500 g/10 l vody.

Co je nejlepší na mech

Jaké přípravky a jak fungují

Co se hubení mechů v trávníku týče, dobře obstály i produkty Floria Mech Stop, Biopon Mech Stop, Grass Forestina Proti mechu a Cheminova Mogeton 25 WP nebo Forestina Zelená skalice. Všechno jsou to přípravky krystalické.

Kdy proti mechu

Nejlépe hned na jaře provzdušníme trávník vertikutátorem, ten také naruší souvislé kořenění mechu. Tuto proceduru provedeme klidně do kříže, nebo dokud vidíme, že vertikutátor pořád mech vytahuje. Do takto připraveného trávníku je zapotřebí vpravit dlouhodobé hnojivo s dostatkem dusíku.

Co na mech na terase

Mechanické odstranění mechu

Stačí si vzít špachtli nebo drátěný kartáč, dobrým pomocníkem v tomto případě může být i tlakový čistič. Na závěr je vhodné ošetřit povrch betonu vhodným fungicidním prostředkem. Mech lze z betonu odstranit mechanicky, příp. s pomocí dřevěného popele, soli, vápna či roztoku modré skalice.

Kdy se zbavit mechu

Nejlépe hned na jaře provzdušníme trávník vertikutátorem, ten také naruší souvislé kořenění mechu. Tuto proceduru provedeme klidně do kříže, nebo dokud vidíme, že vertikutátor pořád mech vytahuje. Do takto připraveného trávníku je zapotřebí vpravit dlouhodobé hnojivo s dostatkem dusíku.

Kdy se koupat po modré Skalici

Smíchejte modrou skalici s vodou (ne v bazénu) a počkejte, dokud se krystalky zcela nerozpustí

Jak se zbavit mechu na zámkové dlažbě

Mechu v zámkové dlažbě se můžete zbavit i dřevěným popelem. Obsahuje totiž směs fosforu, draslíku a hořčíku. Jednoduše dlažbu posypte a počkejte, než se mech udusí. Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte, že stačí málo a popel zašpiní co může.

Jak vyčistit hrob od mechu

I tento náhrobek je náchylný na cizopasné rostliny, jakými jsou mechy nebo lišejníky. Při čištění náhrobku je musíme nejprve mechanicky odstranit a poté jej pomocí vody vydrhnout dočista. Nakonec použijeme silný dezinfekční prostředek proti mechům a lišejníkům, je účinný i na houby, plísně nebo vodní řasy.

Proč je voda v bazénu mléčná

Tento problém může mít několik příčin. Jedním z důvodů, proč se voda v bazénu barví do bíla, může být vysoký obsah minerálů, nebo můžete mít také příliš vysoké pH vody v bazénu. Možná jste neodhadli dávkování vločkovače, kterého může být ve vodě příliš mnoho, nebo jste jej naopak aplikovali málo.

Jak vyčistit mramorovou desku

Mramor. Dalším oblíbeným kamenem na náhrobky je mramor, který je ale velmi citlivý. K čištění je vhodné použít měkký kartáč nebo houbu, vodu a prostředky na nádobí obsahující bezfosfátový písek. Pozor musíme dávat na všechny kyselé prostředky od octa až po kyseliny, protože by jeho povrch mohly naleptat.

Jak projasnit vodu v bazénu

Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.

Co znamená Bílá voda v bazénu

Jedním z důvodů, proč se voda v bazénu barví do bíla, může být vysoký obsah minerálů, nebo můžete mít také příliš vysoké pH vody v bazénu. Možná jste neodhadli dávkování vločkovače, kterého může být ve vodě příliš mnoho, nebo jste jej naopak aplikovali málo.

Jak vyčistit zašlý mramor

Jak vyčistit skvrny z mramoru

Způsob, kterým doporučují vyčistit skvrny na mramoru profesionální kameníci, je kaolín smáíchaný s vodou na hustější pastu. Tu pak naneseme na postižené místo, které jsme předtím navlhčili bělidlem nebo peroxidem vodíku (v závislosti na původu skvrny) a překryjeme igelitem.

Jak často používat chlor šok

Chlor šok a jeho dávkování

Šokové ošetření vody se obecně doporučuje provést jednou za 2-3 týdny. Chlorový granulát lze použít pro průběžnou údržbu bazénové vody, dávkuje se 20-30g přípravku na 10m3 vody v bazénu a to každé 2-3 dny.

Jak zachránit zelenou vodu v bazénu

Zelená vodaZkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.Okartáčujte stěny a dno od řas.Nepřetržitě filtrujte.

Jak odstranit mastnotu z mramoru

Na mramor nesmíme nikdy používat prostředky na vodní kámen! Skvrny od oleje a tuku vyčistíte, když na ně naneste sádrový prášek smíchaný s benzinem. Hmotu tam nechte hodinu působit a přikryjte ji potravinovou fólií nebo alobalem, aby zůstala vlhká a měla čas nasáknout olejovou složku.

Kdy se lze koupat po chlor šoku

Obecně se doporučuje po aplikaci chlor šoku v bazénu odložit koupání na 24 hodin a to v případě, že dávkujeme podle doporučení. Pokud budete cítit velký zápach chlóru, změřte hladinu chlóru pomocí testru a v případě větších hodnot odložte koupání na pár dní.

Kdy zacne pusobit chlor šok

Přípravek naneseme na plochu, necháme cca 10 minut působit a teprve poté čistíme. Čistící přípravky vždy potřebují čas, aby chemickou reakcí uvolnily nános znečištění. Celou plochu, hlavně rohy a spáry ošetříme preventivním přípravkem zabraňujícím množení řas Algicid Standard* nebo Algicid Speciál*.