Jak vyčistit travertin?

Jak vyčistit umělý kámen

Skvrnu co nejvíce vyčistěte za pomoci vody, papírové utěrky nebo hadříku. Pokud skvrna přetrvává, navlhčete hadřík a použijte jemný čisticí roztok. Vyhněte se ovšem prostředkům se silnou kyselou bází. Pokud používáte čisticí sadu Krion, využijte speciální čisticí prostředek K-CLEANER a přípravek K-CREAM.
Archiv

Jak odstranit mastnotu z kamene

Pokud potřebujete odmastit, vyčistit, nebo rozjasnit zašlý vzhled kamene, sáhněte po přípravku Owatrol NET-TROL. Tento prostředek během několika minut odstraní z kamene špínu a mastnotu a navrátí mu přirozený barevný odstín a ztracený lesk.

Jak vyčistit přírodní kámen

Z obyčejných přípravků stačí voda a obyčejné mýdlo, případně prostředky, které jsou přímo určené k čištění přírodního kamene. V exteriéru si pak vystačíme s tlakovou vodou (vysokotlakým proudem vody, tzv. vapkou), běžně též zametáme.
Archiv

Čím natřít přírodní kámen

Olej na kámen je přírodní napouštěcí olej vhodný na impregnaci všech druhů přírodního a umělého kamene. Impregnovaný povrch si zachovává pórovitost, zvýrazňuje přírodní strukturu kamene a zároveň odpuzuje vodu. Slouží k snadnější údržbě kamenných ploch. Olej na kámen se aplikuje štětcem, houbičkou nebo textilií.

Jak řezat umělý kámen

Umělý kámen můžete dle potřeby řezat a zkracovat. Pro řezání betonových obkladů použijte brusku s diamantový kotoučem, sádrové obklady pak bez problémů zkrátíte i ruční pilkou na železo. Montáž vám usnadní také rohové díly, které usnadní propojení linií stěny a rohů.

Čím vyčistit kameny

Pokud máte doma tlakovou myčku, máte vyhráno. S její pomocí, a hlavně bezpracně umyjete kameny velmi snadno. Proud vody se dostane i do těch nejmenších spár a vyplaví všechen prach a nánosy. Pomocí wapky a rotačního kartáče pak můžete umýt i kamenné plochy.

Jak odstranit zaschlou mastnotu

Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.

Co je dobré na odmaštění

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Jak oživit kameny

Prostředky Owatrol zajistí oživení zašlého vzhledu kamene a impregnaci jeho povrchu. Doporučuje použít penetrační olej Owatrol POLYTROL, který jednoduchým a rychlým způsobem obnoví původní barevný odstín kamene a jeho ztracený lesk.

Jak správně čistit kameny

Základním a nejběžnějším postupem pro očistu kamenů je jejich vložení do proudu tekoucí vlažné vody, nebo někde v přírodě v potůčku,… Doba omývání je intuitivní, sami poznáte, zda jsou kameny již energeticky čisté. Po omytí své kameny velmi opatrně a pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.

Jak se starat o kámen

Pro většinu kamenů platí zásada, že se očistí proudem vlažné nebo chladné proudící vody. Ideál je horský potůček, ale dobře poslouží i dostatečně dlouho tekoucí voda z kohoutku. Druhou možností je očista v misce s vodou a křišťálem – přes noc. Nabíjení kamenů může být několikero.

Jak impregnovat kámen

Technický popis Impregnace na přírodní kámenDoporučuje se používat vhodný postřikovač nebo váleček.Jedna aplikace přípravku je obvykle dostačující, ale pro dosažení nejlepšího výsledků aplikujte druhou vrstvu “mokré na mokré” během 30 minut.Všechny nástroje by měly být ihned po použití vyčištěny vodou.

Jak se obkládá kamenem

Obkládat začínáme od rohu. Nanášení probíhá metodou zvanou buttering/floating, lepidlo tedy nanášíme nejen na stěnu, ale i na zadní stranu obkladu. Kameny pokládáme v rohu těsně k sobě. Od zajištění rohu už můžeme postupovat libovolným směrem dle toho, jak jsme nanesli lepidlo na stěnu.

Jak řezat Kamenický roh

Pro řezání kamenických rohů jsou nejlepším typem portálové (mostové) pily obkladačské pily s pojízdnou řezací hlavou. Využijte obkladačské pily s vodním chlazením. Taktéž je ale možné použít řezaní za sucha. Pro řezání JOLLY kamenických rohů a velkoformátových dlaždic doporučujeme elektrickou pilu F1 BROOKLYN.

Jak oživit kámen

Prostředky Owatrol zajistí oživení zašlého vzhledu kamene a impregnaci jeho povrchu. Doporučuje použít penetrační olej Owatrol POLYTROL, který jednoduchým a rychlým způsobem obnoví původní barevný odstín kamene a jeho ztracený lesk.

Jak se leští kámen

Pro dokonalé vyleštění si pořiďte diamantové kotouče o různé zrnitosti. Začněte s kotoučem i zrnitosti 50 a materiál obrušujte při nižších otáčkách. Postupně vyměňujte kotouče za jemnější – vhodné je pokračovat se zrnitostí 100 a následně s kotoučem 200, který dokáže z povrchu odstranit i jemné škrábance a vrypy.

Jak odstranit staré mastné skvrny

Dobrým způsobem, jak si ulehčit čistění mastných skvrn, je nejdříve opatrně odstranit všechny pevné části (např. zbytky jídla) a poté skvrnu zasypat savým práškem. Dobře funguje kukuřičný škrob či dětský pudr. Nechte prášek působit asi čtvrt hodiny a pak jej opatrně odstraňte.

Jak se zbavit zapečené mastnoty

Odstranění mastnoty pomocí peroxidu vodíku a sody

Jedlou sodou posypte celý povrch nebo veškeré mastnoty, které chce odstranit, a pak tuto plochu polijte peroxidem vodíku. Povrch následně opláchněte a vysušte. Pokud by na ploše přeci jen zůstaly nějaké nečistoty, můžete postup podle potřeby zopakovat.

Co použít místo Odmašťovače

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Jak odstranit mastnotu z podlahy

Peroxid vodíku – funguje na mastné skvrny. Jedlá soda – na olejovou skvrnu aplikujte jedlou sodu či sůl a poté omyjte jarovou vodou. Líh – použijte na skvrny od asfaltu, podrážek, sazí i na čištění mastných skvrn; zředěný vodou v poměru 1:1 bude účinný i na skvrny od rtěnek, tuše či fixek.

Které kameny nesmí do vody

Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.

Jak spárovat přírodní kámen

Drenážní spárovací malta se vysype na navlhčenou dlažbu. Pomocí koštěte s dlouhými, tvrdými štětinami se drenážní spárovací malta rovnoměrně rozhrne do spár. Je třeba dbát na to, aby spáry byly zcela vyplněné spárovací maltou. Plocha s vyplněnými spárami se jemně navlhčí.

Které krystaly nesmí do vody

Mezi kameny, které byste pro harmonizaci vody neměli používat jsou: malachit, fluorit, lepidolit, celestín, rodonit, hematit, azurit, selenit nebo kalcit.

Jak casto cistit minerály

Ideálně po každé práci s kamenem. Nejde primárně o to, že by do sebe krystaly natáhly negativní energie (ale i to je součástí služby krystalů), ale protože ony jsou jako hard disky a nahrávají do sebe každou informaci, kterou k nim vyšleme.

Jak vyčistit kamenný obklad

V exteriéru čistíme tlakovým čističem, tzv. wapkou. Ideálně bez použití chemických přípravků čistou vodou, pokud není voda dostatečná, tak si můžete zakoupit čistič na kámen, který je velice silným čističem na bázi kyselin a je také vhodný na zámkové dlažby, sokly, ploty apod. Poradí si často i se solnými výkvěty.