Jak vyčistit zažloutlý obal na telefon?

Jak vyčistit zažloutlý obal

Alkoholový čistič Velmi účinným prostředkem na čištění je alkoholový čistič na čištění displejů, díky kterému zmizí zažloutlá barva. Po vyčištění obal přirozeně uschne a vy kryt můžete nadále používat.
Archiv

Jak vyčistit silikonové pouzdro na mobil

Na odolnější skvrny můžete použít malé množství isopropylalkoholu. Pokud máte jednobarevný, nepotištěný obal, můžete vyzkoušet odstraňovač laku na nehty bez acetonu. Jednoznačně se vyhněte prostředkům na okna, čpavku či rozpouštědlům, stejně jako drsným a tvrdým kartáčům!
Archiv

Jak odstranit lepidlo z krytu na mobil

K čištění je nejlepší použít kombinaci: teplo + čistý alkohol (případně WD-40tka). Ten naneste pomocí vatového tamponu nebo jemného hadříku a opatrně odstraňte zbytky lepidla.

Jak vyčistit kryt na iPhone

Čištění koženého krytu na iPhone může způsobit změnu barvy. Pokud se kryt rozhodnete vyčistit, nejdřív z něj iPhone vyndejte. V teplé mýdlové vodě navlhčete měkký hadřík a opatrně jím kryt na iPhone otřete. Případně můžete použít suchý hadřík s neagresivním čisticím prostředkem.

Jak vyčistit obal na telefon

Vezměte misku, naplňte ji vodou a přidejte několik kapek jaru. Sejměte kryt a ponořte ho do jarové vody na alespoň 30 minut. Počkejte, až pouzdro zcela vyschne, a poté ho nasaďte zpět na mobil.

Co na zažloutlý plast

Peroxid vodíku naneste na čistý měkký hadřík, a vyčistěte zažloutlá místa na plastu. Proces opakujte tolikrát, kolikrát je potřeba. Nakonec místo omyjte teplou vodou. V boji se zažloutlým plastem vám pomůže i alkohol.

Jak vyčistit zašlý silikon

Na toto čištění je nejvhodnější použít naředěné Savo nebo čisticí prostředek určený přímo pro boj s plísní – např. Savo proti plísním, které nastříkáte na postižené místo, necháte dle potřeby působit a následně řádně spláchnete čistou vodou. Pokud chcete šetrnější přípravek, babské rady doporučují použití octové vody.

Jak odstranit sekundové lepidlo z displeje

Jak odstranit vteřinové lepidlo ze skla, kovu nebo dřeva

V tomto případě je postup podobný jako u textilu. Aceton, který je obsažený ve většině odlakovačů na nehty, snadno rozpouští zaschlé sekundové lepidlo. Nicméně můžeme použít i speciální odstraňovač vteřinových lepidel.

Jak odstranit zbytky lepidla

Začněte tím, že nehtem odstraníte co největší část nálepky. Poté namočte papírovou utěrku do octa, přitiskněte ji k nálepce a nechte ji několik minut působit, než se vrátíte a zbytky seškrábnete. Na závěr otřete plochu vlhkým hadříkem.

Jak vyčistit kabel

Pasta z vody a jedlé sody

Pokud vidíte, že Vaše původně bílé napájecí šňůry žloutnou, můžete použít směs vody s jedlou sodou a nanést na kabel starým zubním kartáčkem. Jakmile pasta začne vysychat nebo krustovat, odstraňte ji vlhkou houbou a povrch bude vybělený.

Jak si vyčistit iPhone

Použijte měkký, navlhčený hadřík, který nezanechává chloupky. Dávejte pozor, aby se do otvorů nedostala vlhkost. K čištění iPhonu nepoužívejte čisticí prostředky na okna a do domácnosti, stlačený vzduch, aerosolové spreje, rozpouštědla, čpavek ani abrazivní prostředky, pokud to nevyplývá z pokynů pro dezinfekci iPhonu.

Jak vyčistit barevný kryt na mobil

Vezměte misku, naplňte ji vodou a přidejte několik kapek jaru. Sejměte kryt a ponořte ho do jarové vody na alespoň 30 minut. Počkejte, až pouzdro zcela vyschne, a poté ho nasaďte zpět na mobil.

Jak obnovit zašlý plast

V boji se zažloutlým plastem vám pomůže i alkohol. Vyčistěte zažloutlou plochu pomocí měkkého hadříku a 80% alkoholu. Použít můžete konzumní líh, ale s lehčím zažloutnutím by si měla poradit i 70% vodka. Očistěte žlutou plochu alkoholem, který nanesete na čistý bavlněný hadřík a poté omyjte teplou vodou.

Jak vyčistit Zažloutlou mikrovlnku

V menší misce nebo hrníčku smíchejte vodu se dvěma lžícemi octu. Kdo touží přebít octové aroma, může přikapat trochu esenciálního olejíčku. Vložte do trouby a pusťte na pět minut. Po této době opatrně horkou misku vyndejte a vytřete mikrovlnku papírem nebo hadříkem.

Co rozpustí silikon

Na odstranění silikonu, který z posledních sil ulpívá na povrchu, nyní použijte odstraňovač silikonu. Jedná se o čirý gel, který naruší strukturu silikonu, který lze snáze z povrchu odstranit. Odstraňovač silikonu se aplikuje na silikon a nechá se působit dle návodu na obalu výrobku (zpravidla 10 – 15 minut).

Jak obnovit silikon

Uvolněný silikon odstraňte ulamovacím nožem. Zbytky tmelu, které nejdou odškrábnout nožíkem, potřete přípravkem na odstranění silikonu. Do 15 minut narušený tmel lehce seškrábněte plastovou stěrkou. Spáry řádně odmastěte hadrem namočeným do saponátu, otřete je a nechte dobře uschnout.

Jak se zbavit lepidla

Nejčastěji se používá aceton, ředidlo nebo technický benzín. Pomocí hadříku a malého množství rozpouštědla otřete postižené místo. Postup několikrát opakujte a pohlídejte si, aby vám rozpouštědlo nezateklo do spár, lepidlo by změklo i tam.

Jak odstranit lepidlo z látky

Jak odstranit vteřinové lepidlo z textilu

Namočíme odličovací tampón nebo hadřík do odlakovače s acetonem a skvrnu párkrát přetřeme. Dáváme si pozor, aby se odlakovač moc nenasákl do látky – textil by se mohl poškodit. Jakmile je lepidlo rozpuštěné, stačí skvrnu vydrhnout kartáčkem.

Jak odstranit zbytky nálepek

Do velké mísy nebo kuchyňského dřezu přidejte několik kapek prostředku na mytí nádobí a poté jej naplňte teplou nebo horkou vodou. Pokud je to bezpečné, ponořte plastový výrobek do vody a nechte jej asi 15 minut působit, dokud nálepka nezměkne a zbytky se nezačnou odstraňovat.

Jak se zbavit lepenky

Ocet. Běžný ocet se často s lepivou skvrnou snadno vypořádá. Nalijte na postižené místo pár kapek octa a po chvíli setřete hadříkem. Nezáleží na tom, jaký ocet použijete, výsledek by se měl projevit do několik minut.

Jak vyčistit telefon od prachu

V takové situaci použijte přípravek na bázi isopropylalkoholu. Ten však nekapejte přímo na telefon, ale na hadřík, kterým pak telefon očistíte. Podobně účinná je i utěrka určená k čištění brýlí. Pokud jsou na displeji či těle telefonu hrubší nečistoty, může pomoci přípravek na čištění monitorů.

Jak vycistit port telefonu

Pokud je port nebo nabíjecí kabel vlhký, vypněte telefon. Potom jej položte na rovnou plochu a nechte jej doschnout při pokojové teplotě. Pokud se v portu nebo kabelu nacházejí nečistoty, lehce jím poklepejte o dlaň portem dolů, abyste nečistoty odstranili.

Jak uvolnit úložiště

Vyčištění úložiště v Androidu

Pokud si v telefonu s Androidem otevřete „Nastavení“, zvolíte „Úložiště“ a kliknete na „Uvolnit místo“, tak se vám v telefonu zobrazí soubory, které váš telefon doporučuje vymazat a také uvidíte i to, kolik místa daný soubor zabírá.

Jak rozšířit paměť iPhone

Jak provést upgrade na iPhonu nebo iPaduPřejděte do Nastavení a klepněte na své jméno.Klepněte na iCloud a potom na Spravovat úložiště účtu nebo Spravovat úložiště.Klepněte na Přikoupit úložiště nebo na Změnit tarif úložiště.Vyberte tarif a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Jak vyčistit průhledný plast

Aceton naneste na čistý bavlněný hadřík a očistěte potřebná místa. Pak opět vše omyjte teplou vodou. V případě potřeby tento způsob čištění opakujte. Pokud se nakonec rozhodnete pro kupovaný přípravek, pak ve specializovaných obchodech sáhněte po spreji na čištění plastu.