Jak vyndat háček štika?

Jak vyndat háček

Pro usnadnění vyjmutí háčku je vhodné používat otvírač tlam. V některých případech se stane, že ryba při záběru zhltne háček s nástrahou příliš hluboko (do trávicím traktu). Pokud chce rybář háček vyprostit nějakým vyprosťovačem háčků nebo ho dokonce vytrhnout, nastává okamžik, kdy se ryba ocitá v ohrožení života.
Archiv

Jak vytáhnout háček s Protihrotem

Jednoduše řečeno je potřeba se nebát a háček protahovat dál a zároveň, takovým způsobem aby hrot směroval ke kůži. Poté protrhnout kůži v druhém bodě hrotem háčku, a jakmile vyleze i protihrot, tak máme vyhráno, jelikož po jeho zamáčknutí či ucvaknutí už se jedná o jednoduchou a téměř bezbolestnou záležitost.

Jak se chytá štika

Jaké metody na štiku můžeme využít:Lov na přirozenou nástrahu – živá rybka, mrtvá rybka.Přívlač na umělé nástrahy – lov na třpytku, woblery, gumové nástrahy mnoho dalšího.Lov na umělou mušku – muškaření na velké streamery, záležitost pro velké fajnšmekry.

Jak na štiku v zimě

Kompenzuje se to ale náhlými výbuchy aktivity, kdy štiky překvapivě loví i na mělčích místech. Primární zimní způsob tahání nástrahy je pomalý. Vhodné jsou gumové nástrahy líně vedené v blízkosti dna. Občas stačí nástrahu vést několika otočkami po dně a pak nechat chvíli odpočívat.

Jak vyndat háček z prstu

Stačí kus provázku a kamaráda, který neomdlí, když uvidí trochu krve. Správným tlakem se totiž udělá prostor u hrotu háčku, který pak při vytažení nenadělá tolik škody. Logicky to i méně bolí. Rozhodně si potom zalijte ránu trochou alkoholu, dezinfekce zajistí, že se vám rána nepodebere!

Jak používat Vyprošťovač háčku

Princip použití vyprošťovače rybářských háčků je jednoduchý. Vyprošťovač se nasadí na vlasec nad háčkem a po vlasci sklouzne až k háčku. Na háčku se vyprošťovač zastaví, háček se do něj zachytí a krátkým pohybem směrem do tlamky se háček uvolní. Následně se vyprošťovač s volným háčkem vytáhne.

Na co bere štika

Od velikosti 20 cm se štika stává specializovaným dravcem a zmocňuje se kořisti jen o málo menší než je sama. Hlavní část její potravy potom tvoří ty druhy ryb, které jsou v okolí jejího stanoviště nejhojnější. V našich vodách jsou to především plotice, okoun, perlín, hrouzek a další.

Jaký Wobler na štiku

Popper je jeden z nejoblíbenějších hladinových woblerů na štiky! Hladinové woblery jsou ale vynikající i v tu chvíli, kdy vychází nebo zapadá sluníčko. Právě v tuhle chvíli se velice často můžete setkat s tím, že se hejna drobných rybiček tlačí ke břehu a směrem k hladině.

Jaký splávek na štiku

Pro chytání na menší rybičky (do 10 cm), používáme větší průběžné splávky, které se používají například při lovu kaprů. Pokud ale budeme štiky lovit na větší nástražní rybičky (nad 10 cm), pak používáme tzv. „kačeny“. To jsou specifické splávky, které jsou charakteristické pro lov štik na plavanou.

Jak vytáhnout háček z ryby

Jak šetrně vytáhnout háček

V takovém případě použijte na vyproštění háčku peán nebo kleště. Nepokoušejte se háček vyprostit klacíkem nebo jinými improvizovanými pomůckami, mohli byste rybu poranit. Když už máte vytažený háček, použijte dezinfekci na ryby a naneste ji na rány vzniklé po háčku.

Kdy nejvíc berou štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Jak dlouho žije štika obecná

10 – 15 letŠtika obecná / Délka života (ve volné přírodě)

Jak tahat woblery

Existují zavedené postupy jak vláčet: Rovnoměrné vedení – nejjednodušší metoda pro začátek, kdy jen točíme kličkou stejnou rychlostí. Vhodné hlavně na tekoucí vodu na tlouště, štiky a pstruhy. Přerušované vedení Stop & Go – po několika otáčkách kličkou děláme pauzu.

Jak správně vláčet

Tou musíme vyvolat to správné „popnutí“, tedy pukavý zvuk a výstřik vody na hladině. Pro dravce tak popper vypadá jako unikající rybka. Tento způsob fungování vybízí k přerušovanému pohybu s pauzami. Existují ale různé hladinové woblery s ocásky a vrtulkami.

Kdy berou nejvíc štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Kdy správně zaseknout štiku

Po záběru čeká dokud se štika poprvé nezastaví, aby nástražní rybku otočila v tlamě. Když se potom vypraví dál, zaseknou.

Co loví štika

Štika nepohrdne ani obojživelníkem a drobným hlodavcem. Stejně jako Sumec velký, nepohrdne ani menší kachnou nebo žížalou. Kanibalismus je u štik běžný. Štika loví uhynulé, nemocné, poraněné ryby.

Jak na štiky v létě

Používáme ho zejména při lovu na menší gumové twistery, smáčky atd., které na tlustém „drátu“ moc nechodí. Lov štiky v létě je mnohdy opravdu o tom, jak štiku vydráždit. Prochytáme velké plochy revíru za krátký čas. Nejlepší jsou v tomto ohledu woblery, klasické rotačky nebo plandy a třeba i spinnerbait.

Jakou barvu má štika

Bývá zbarvena od zelené, šedé až po žlutavou barvu, se světlejšími skvrnami, břicho má pak bílé, někdy se skvrnami. Zabarvení štiky je závislé na tom, kde žije.

Jaký prut na woblery

Pro lehké plovoucí woblery do 7 cm (finské Tarmo, Rapala Original /5 cm/ apod.) však použijeme jemnější pruty s gramáží do 15 gr. a délkou 240 až 270 cm.

Jak se navazuje Wobler

Woblery (s výjimkou modelů s dlouhou a prostornou lopatkou) bývají většinou citlivě vyvážené, a tak je vhodné, aby se zminimalizoval odpor vlasce. Proto se navazují na volnou smyčku (viz Rapala uzel), nebo se zaháknou do oblé karabinky.

Co potřebuji na přívlač

Na začátku potřebujete jen prut, naviják, vlasec a umělou nástrahu, zbytek můžete a nemusíte potřebovat. Přívlač se stejně jako každá jiná metoda (s výjimkou lovu na umělou mušku) dá, ať už dobře či špatně, dělat s jakýmkoli vybavením, dokonce i s humpoláckým kaprovým prutem, když na to přijde.

Kdy se může chytat na třpytku

A mně osobně červená třpytka nejlépe funguje od září do prosince. To se o takto zbarvenou rotační třpytku okouni „perou“.

Kdy jít na štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Kdy chodit na přívlač

Od 16 června do 31 prosince – povolený lov přívlačí nebo hlubinnou přívlačí na mimopstruhových revírech. Podle rybářského řádu období, ve kterém je povoleno chytání dravců přívlačí a to na všech svazových mimopstruhových vodách.