Jak vypada PP psa?

Jak udělat PP na psa

Lidé, kteří chovají fenu s PP a chtějí, aby měla štěňátka, musejí mít zaregistrovanou chovatelskou stanici. Oba rodiče štěněte s PP musejí mít splněné požadavky pro chovnost tzn. projít různými rentgeny, zdravotními testy, výstavami a bonitací (požadavky se různí dle klubu daného plemene).

Jaký je rozdíl mezi psem s PP a bez PP

Psy rozlišujeme na ty čistokrevné s průkazem původu (s PP – výpisem předků čtyři generace zpátky), takzvaně čistokrevné bez průkazu původu (bez PP) a křížence, a mezi těmito skupinami najdeme poměrně zásadní rozdíly. Pes s PP se narodil v registrované a mezinárodně uznané chovatelské stanici.
ArchivPodobné

Jak vyplnit PP psa

Jaké informace jsou uvedeny v průkaze původu psa Najdeme zde následující informace: údaje o psovi – plemeno, jméno psa a název chovatelské stanice, číslo čipu nebo tetování, datum narození, barva, pohlaví; údaje o rodičích – barva, jméno, číslo tetování, výsledky testu dysplázie atd.
Archiv

Co to je PP u psa

Co je průkaz původu (PP)

Průkaz původu je doklad o původu psa. Jsou v něm uvedeny důležité údaje o něm samotném a také o čtyřech generacích jeho předků. Díky tomu si můžete být jistí, že ze štěňátka vyroste pes odpovídající standardu plemene.
Archiv

Jak dlouho trvá vyřízení PP

Další ustanovení Vystavení PP a vyřízení ostatních úkonů do 20 pracovních dnů, pokud není stanoveno jinak.

Kdo vystavuje PP

Kdo průkaz původu vystavuje

Průkaz původu vystavuje vždy pouze příslušná kynologická organizace daného plemene a řídí se předem stanovenými podmínkami. Každý dokument musí obsahovat nezbytné formální údaje a potvrzení – razítko plemenné knihy. Pokud některé z těchto údajů chybí, jedná se o padělek.

Co znamená bez PP

Pokud je u kandidáta uvedeno BEZPP, jedná se o kandidáta bez politické příslušnosti.

Jak pojmenovat psa s PP

Pokud máte psa s PP, pravděpodobně jste si všimli, že chovatelé dávají jména podle pořadí vrhu feny. Můžete si ponechat originální jméno, nebo ho vyměnit za českou variantu začínající stejným písmenem.

Kdy se vystavuje PP

Jakmile fena zabřezne a porodí štěňátka, automaticky je vystaven každému živému štěněti průkaz původu s informacemi o typu a barvě srsti, číslo čipu / tetování a umístění, datum narození, jméno psa, chovatele i chovné stanice, plemeno, číslo zápisu (u nás do ČMKU), logo FCI a – opět u nás – ČMKU, pohlaví, dále …

Na co si dát pozor při koupi psa s PP

Při převzetí psa a podpisu smlouvy si náležitě ověřte údaje o chovateli a zkontroluje je z dokladu totožnosti. V případě pochybností o zdravotním stavu zvířete je vhodné vzít s sebou i veterináře či jiného odborníka. V případě, že prodávající obchoduje se zvířaty, měl by mít platné živnostenské oprávnění.

Jak se pozná čistokrevný pes

Čistokrevný pes se pozná tak, že má pigmentovou skvrnu na jazyku. Kříženci mají ocas zatočený nahoru, čistokrevní psi ho nosí svěšený dolů. Papíry (rozuměj průkaz původu) vystavuje veterinář.

Co znamená čistokrevný pes

Čistokrevní psi mají oba rodiče stejné rasy, takže se při rozhodování můžete řídit charakteristikou jednotlivých plemen, jejich vzhledem a velikostí.

Co si zjistit před koupí psa

Na co si dát pozor při koupi zvířeteNabízí zvířata pod různými identitami. Zkuste si na internetu vyhledat jeho telefonní číslo, fotky nebo e-mail.Skuteční množitelé často mění telefonní čísla. Proto zpozorněte, pokud u stejného majitele nebo inzerátu najdete různé kontakty.Inzeruje přes celý rok a různá plemena.

Jak zjistit původ psa

Takzvaný CaniLine test ověří i původ čistokrevného pejska, ale ukojí i zvědavost, z jakých ras pochází voříšek z útulku. „Obvykle nás o test DNA žádají chovatelé. Potřebují zjistit skryté genetické dispozice, aby jejich mláďata neměla vady.