Jak vypnout pletivo na plot?

Jak uchytit pletivo na sloupek

Na sloupky připevněte napínací dráty pomocí příchytek na napínací dráty. Rozmotejte roli pletiva a provizorně přeháčkujte na horní napínací drát. Pomocí vázacího drátu připevněte pletivo ke krajovému sloupku obmotáním přes jednotlivá oka. Poté zaháčkujte plot k vrchnímu i spodnímu napínacímu drátu.
Archiv

Jak napnout drát na plot

Napínací drát je nutno rozdělit pouze, je-li úsek delší než 25 metrů a při každé změně směru plotu (rohy). Napínací drát se napíná směrem od počátečního sloupku po koncový. Mezi těmito sloupky se nachází sloupky průběžné, které vytváří několik plotových polí.
Archiv

Jak ukotvit plot

Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.

Jak zkrátit pletivo

Pro zkrácení role pletiva odehneme na zemi položeném pletivu oba konce jedné spirály (šroubovice) drátu. Uvolněnou šroubovicí drátu otáčíme proti směru hodinových ručiček, až do jejího úplného vyjmutí, čímž dojde k rozpojení pletiva na dvě části. Pro spojení pletiva postupujeme opačně.

Jak opravit plot z pletiva

Pokud je výplet poškozený, pomocí kombinačních kleští a drátu jej opět sdrátujte dohromady. Pokud je díra velká a opravit drátováním nejde, vyměňtě celé pole mezi sloupky. Pletivo z navazujících polí připevněte ke sloupku a navažte na ně nový kus výpletu podle návodu jak spojit role pletiva.

Jak spojit pletivo

Pro spojení pletiva postupujeme opačně. Přiložíme volné konce pletiva k sobě a jednou, předem připravenou, volnou šroubovicí drátu otáčením ve směru hodinových ručiček spojíme volné konce pletiva. Po „zašroubování“ celé šroubovice drátu zahneme oba konce drátu do původního tvaru.

Jak se staví plot z pletiva

Natažení pletiva

Role pletiva se na poslední vlnovce uchytí ke sloupku (buď pomocí napínací tyče, příp. vázacím drátem přímo ke sloupku) a za postupného rolování se pletivo zavěšuje na horní napínací drát každých cca 50 cm. Po rozmotání celé role se pletivo upevní v každém závěsu a postupně se popotahuje a napíná.

Jak natřít pletivo

Pro natření drátěného plotu je nejvhodnější použít váleček. Je to nejrychlejší způsob, který oproti stříkání zároveň šetří barvu i okolní prostředí. S malým štětcem pak jen projděte plot a natřete místa, kam se barva nedostala. Celkem aplikujte dvě až tři vrstvy v rozmezí 4–6 hodin.

Jak daleko od sebe Tycky na plot

V uvažované vytyčené budoucí trase oplocení se připraví díry o průměru od 15 do 23 cm pro sloupky a vzpěry ve vzdálenosti 2,5 až 3 m od sebe. Díry musí sahat do nezámrzné hloubky, a to nejméně 80 cm.

Čím natřít plot

Přírodní olejové lazury, neboli BSP lazury, které neobsahují žádné syntetické pryskyřice jsou tím nejlepším, co můžete svému plotu dopřát. Obsahují totiž nejkvalitnější olej pro výrobu nátěrových hmot – tungový olej.

Jak rychle natřít plot

Doporučují se 3 vrstvy řidšího nátěru, mezi kterými necháme odstup alespoň 24 hodin. Platí, že syntetické barvy lépe přilnou, s vodo ředitelnými se pro změnu lépe pracuje. Odolnost dřevěného plotu též zvýší úprava latěk shora seříznutím do špičky či oblouku, díky čemuž bude z latěk lépe stékat voda.

Jak hluboké základy na plot

Aby se plot za pár let nezničil nebo nenakláněl, nesmíme zanedbat jeho základy. Nejvíce rizikové pro plot jsou důsledky počasí, hlavně mrazu. Musíme proto dodržet nezámrznou hloubku pro základovou spáru plotu, která je standardně 80 cm, v horských oblastech pak 120 cm.

Jak často natírat plot

Ideálně se však uvádí rozmezí po 2 – 5 letech. Ošetření záleží na tom, zda jste použili krycí nátěr nebo lazurovací lak. U krycího nátěru musíte starý nátěr přebrousit a znovu natřít. Odstranění starého nátěru se provádí pomocí horkovzdušné pistole nebo elektrického hoblíku.

Jak renovovat plot

Natřete vrstvu antikorozní barvy

Pro natření drátěného plotu je nejvhodnější použít váleček. Je to nejrychlejší způsob, který oproti stříkání zároveň šetří barvu i okolní prostředí. S malým štětcem pak jen projděte plot a natřete místa, kam se barva nedostala. Celkem aplikujte dvě až tři vrstvy v rozmezí 4–6 hodin.

Jak natírat pletivo

Pro natření drátěného plotu je nejvhodnější použít váleček. Je to nejrychlejší způsob, který oproti stříkání zároveň šetří barvu i okolní prostředí. S malým štětcem pak jen projděte plot a natřete místa, kam se barva nedostala. Celkem aplikujte dvě až tři vrstvy v rozmezí 4–6 hodin.

Jaký beton na základy plotu

Základový pas je nutné podsypat štěrkovým ložem mocnosti min. 200 mm a zpevnit armaturou. Pro základový pas využívejte beton minimálně třídy C16/20.

Jak zakrýt ztracené bednění

Jak se ztracené bednění pokládá

Pás vznikne tak, že do nezámrzné hloubky (cca 60 cm až 80 cm pod povrch) vyhloubíme rýhu. Šířku spáry pro klasický plot ze ztraceného bednění kopeme 65 cm až 70 cm, v případě opěrné zdi to však musí být 85 cm až 90 cm. Do vykopané spáry nasypeme cca 10 cm vrstvu štěrku a zhutníme.

Čím natírat plot

Pro exteriér stačí jen 2 nátěry, které poskytují vysokou odolnost povětrnosti i UV záření. Pro biocidní ochranu je zde možno použít syntetické napouštědlo FUNGISTOP S1031 i vodouředitelnou variantu LIGNOSTOP PROFI V1051 nebo HOBBY V1052.

Čím ošetřit plot

Pro zvýšení životnosti je dobré ošetřit dřevo mořidlem či základovým napouštědlem. Zajistíte si tak dobrou nasákavost, odolnost proti poškození i hmyzu. Starou dobrou fermež čili lněný olej těžko něco nahradí. Pokud ji použijete, vyplatí se to.

Jak natřít starý plot

U starých plotů nejprve důsledně odstraníme starý nátěr horkovzdušnou pistolí a nebo vhodnou chemikálií a špachtlí. Před samotným nátěrem je nejprve nutné dřevo impregnovat fungicidním nátěrem. Ten zajistí rovnoměrnou nasákavost dřeva, celistvost nátěru a jeho odolnost před poškozením, plísněmi a dřevokazným hmyzem.

Čím vyplnit plot

Z přírodních materiálů štípaný bambus nebo rákosové rohože. Z umělých materiálů stínící tkaniny nebo imitaci živých plotů v rolích. Všechny druhy zastínění lze použít také pro zvýšení soukromí na vaší zahradě či terase, jako ochranu před poryvy větru, anebo ke zútulnění vašeho posezení na zahradě, balkónu.

Jak hluboko kopat základy

V mírném podnebním pásu, kam spadá i Česká republika, je nezámrzná hloubka stanovena na 80 až 140 centimetrů. Přesnější číslo nám určí složení substrátu. Hloubka 80 cm obvykle postačí u běžných hlinitopísčitých a písčitohlinitých půd, v případě jílovitohlinitých půd musíme jít do hloubky zhruba jednoho metru.

Jak spojit ztracené bednění

Tvárnice ztraceného bednění jsou však velmi trvanlivé a mrazuvzdorné a dosahují právě dobrých tepelně a zvukově izolačních vlastností. K jejich spojování se používají speciální zdící a spárovací malty, pokud na sebe tvarovky ukládáme na sucho, pouze se vylévají betonem a nejčastěji zároveň i armují ocelovou armaturou.

Jak brousit plot

K broušení můžete použít brusný papír obalený okolo dřevěného hranolu nebo kartáč, ruční broušení je ale dost namáhavé. Proto doporučujeme použít brusku. Pozor, při broušení bruskou se do vzduchu dostane prach z barvy a dřeva, proto nezapomeňte na ochrannou roušku. Barevný tip: Použít můžete také odstraňovač nátěru.

Jak zrenovovat plot

Pomoct si můžete ocelovým kartáčem nebo smirkovým papírem. Laťky, z nichž budete nový plot sbíjet (tzv. plotovky), buď upravte také zbroušením povrchu, nebo si sežeňte v hobbymarketech či u truhláře nové. V obou případech je nezapomeňte naimpregnovat venkovním nátěrem proti dřevokazným houbám, plísním a jinému hmyzu.