Jak vyprat velkou peřinu?

Jak prát peřiny v pračce

Než začnete prátzkontrolujte důkladně švy u přikrývky.použijte speciální přípravek na praní peří (např.nepoužívejte aviváž, peří by mohlo ztratit své přirozené vlastnosti.perte na nejúspornější režim při teplotě max 40°C.ždímání nastavte na maximální otáčky.
Archiv

Jak prát duté vlákno

Praní lůžkovin z dutého vlákna

Přikrývky a polštáře z dutého vlákna perte na 60 °C, abyste měli jistotu, že se zbavíte roztočů. Pozor dávejte pouze při ždímání, které by nemělo trvat déle než 1 minutu. Syntetické lůžkoviny můžete sušit jak volně, tak i v sušičce, nastavené na nižší teplotu.
Archiv

Jak prát a sušit peřiny

Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Jak prát husí peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.

Na jakou teplotu prát peřiny

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Jak casto menit peřinu

Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.

Jak často prát peřiny

Přikrývky perte alespoň jednou ročně. Jestliže trpíte alergií na roztoče a kýchání a smrkání v ložnici je pro vás denním chlebem, pak peřiny perte klidně dvakrát za rok.

Co nepatří do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky. kabelky.

Jak vyprat péřové peřiny

Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.

Jak poznam že prádlo nesmi do sušičky

Kruh ve čtverci představuje symbol pro sušení prádla v sušičce. Pokud je tento symbol přeškrtnutý, výrobce nedoporučuje daný oděv sušit v sušičce. Jedna tečka ve čtverci znamená, že oděv lze sušit pouze při nízké teplotě. Dvě tečky ve čtverci dovolují sušení prádla při normálním sušícím programu.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Jak se starat o péřové peřiny

Doporučujeme dát méně pracího prášku, než jste zvyklí při praní oblečení. Nezapomeňte lůžkoviny důkladně vysušit, nejlépe v sušičce, v létě se vyvarujte venkovnímu sušení, kdy se do peřin mohou dostat roztoči, prach a pyl. Zvláštní péči vyžadují péřové přikrývky a polštáře, kdy se raději obraťte na pomoc v čistírně.

Co nedávat do sušičky

Do sušičky nedávejte prádlo, které obsahuje gumové části, stejně tak nevkládejte boty do sušičky, pokud mají lepené podrážky. Ty se mohou působením horkého vzduchu rozlepit. Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat.

Kde se bere prach v sušičce

Nečistíte filtry. Velmi důležitou součástí sušičky je prachový filtr. Měli byste ho čistit po každém sušení. „Na konci každého programu vlhkou rukou setřete zbytek vláken a prach z předního filtru v otvoru dveří.

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Proč mi nevoní prádlo že sušičky

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Proč mi nevoní prádlo aviváží

Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Co použít místo aviváže

Bílý ocet je skvělá surovina, která spolehlivě nahradí aviváž. Zředěný vodou ve stejném poměru má podobný účinek. Prádlo změkčí a textilie z umělých vláken zbaví elektrostatického náboje.

Proč míčky do sušičky

Jejich velkou výhodou je, že oddělují prádlo od sebe, čímž ulehčují a urychlují sušení, a tak vám konec konců míčky do sušičky ušetří hodně peněz za energii. Navíc změkčují tkaniny bez použití chemických látek. A ano, i alergici se mohou radovat, protože jsou netoxické a nealergické.

Co dělat aby prádlo vonělo

Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.

Kdy se přidává aviváž do pračky

Pokud je zásuvka na prací prostředek na začátku programu otevřená, aviváž stéká přímo do bubnu, zatímco se napouští voda. Zkontrolovat to lze pouze po druhém napouštění vody. Až do tohoto okamžiku by měla být aviváž zde.

Co na změkčení prádla

Nechcete používat chemii, ale přesto byste rádi měli prádlo měkké a voňavé Zkuste do praní přidat trochu octa. Ten prádlo krásně změkčí. Nemusíte se ani bát toho, že by byl jeho štiplavý pach z prádla cítit.