Jak vypustit plynovou bombu?

Jak vypustit LPG z nadrze

Normálně nádrž položit na volné prostranství (do stínu) multiventilem nahoru, pozvolna povolovat imbusové šrouby multiventilu. Po určité době začne unikat tlak, tak ho nechte, až se to uklidní. Potom to normálně otevřete a kapalný propan vylijte z nádrže ven. Nádrž LPG můžeš bez obav odpojit od trubek a vyjmout z vozu.
Archiv

Jak vymenit LPG nadrz

Vozidlo na výměnu nádrže LPG přistavte s úplně prázdnou nádrží – nechte úplně dojít plyn v nádrži až motor za jízdy přepne na benzín. Potom vozidlo zastavte, přepněte opět na LPG a nechte motor běžet na volnoběh dokud systém opět nepřepne na benzín.

Jak dlouho vydrzi LPG

Životnost tlakových lahví stanovuje vyhláška č. 341 MD ČR u LPG na 10 let a u CNG na 20 let, pokud výrobce neurčí jinak.
Archiv

Jak vypustit nádrž u auta

Nejjednodušší je odklopit zadní sedačky a dostat se přímo do nádrže. U 90 % aut stačí obejít relé spouštějící čerpadlo v nádrži a spustit ho natvrdo. Nádrž se tak vytankuje přímo přes palivový systém, stačí jen u motoru rozpojit hadičky a nesprávné palivo tam zachytit.

Jak často se dělá revize LPG

Revize zařízení LPG je povinná 1x ročně.

Jak casto se dělá revize LPG

Každý majitel vozidla na LPG má státem danou povinnost provést revizi jednou za rok nebo po 20 000 km a stojí 390 Kč. Při samotné revizi se kontroluje těsnost jednotlivých plynových komponent a spojů speciálním elektronickým detektorem, který odhalí případný únik plynu.

Jak se starat o LPG

Dodržujte servisní prohlídky. Každé auto na LPG k nim musí být přistaveno po každých 10 000 km nebo jednou za rok. Servis kontroluje regulace, vstřikovače a aktualizuje řídicí jednotku plynu. Dvojnásobný kilometrový proběh pak znamená výměnu filtru plynné fáze a každých cca 40 000 km se mění filtr kapalné fáze.

Jak odstranit naftu z auta

Na skvrnu od nafty nejprve naneste jedlou sodu, vytvořte s vodou kašičku a properte v rukách. Následně namočte naftovou skvrnu do octové vody, která by měla pohltit pachy. Nakonec vyperte v automatické pračce a nechte zcela vysušit na čerstvém vzruchu.

Jak dostat naftu do motoru

Palivový systém s elektrickým čerpadlem v nádrži poznáte zpravidla podle přítomnosti gumového balonku poblíž vysokotlakého čerpadla. Jeho mačkáním nasajete naftu z nádrže do podávací pumpy. Toto byste měli udělat po dolití nafty před pokusem natočit motor, aby čerpadlo neběželo „na sucho“, jinak hrozí jeho poškození.

Proč nesmí auto na plyn do garáží

Jedna z hlavních nevýhod aut na plyn je zákaz vjezdu do podzemních garáží. Toto opatření vzniklo hlavně s rozmachem aut na LPG kvůli obavám z úniku plynu. Propan-butan je totiž těžší než vzduch, a proto se samovolně neodvětrá, a tím vzniká nebezpečí výbuchu.

Proč nesmí auta s LPG do garáží

Jedna z hlavních nevýhod aut na plyn je zákaz vjezdu do podzemních garáží. Toto opatření vzniklo hlavně s rozmachem aut na LPG kvůli obavám z úniku plynu. Propan-butan je totiž těžší než vzduch, a proto se samovolně neodvětrá, a tím vzniká nebezpečí výbuchu.

Jak vyčistit petrolej

Rozlitý benzin, naftu, topný olej nebo petrolej nejlépe odstraníte, když místo posypete pracím práškem, který tekutinu vsákne – potom ho stačí jen zamést.

Čím vyčistit skvrny od nafty

Technický benzín

Polijte skvrnu od nafty a drhněte v rukách, dokud jí neodstraníte co nejvíce. Následně použijte i jádrové nebo žlučové mýdlo, které se postará i o odstranění posledních zbytků mastnoty i zápachu. Poté vyperte v automatické pračce s pracím práškem.

Jak nastartovat auto kdyz dojde nafta

Co dělat, když už palivo dojde Ve většině moderních aut stačí prostě dolít benzín či naftu – vhodné je vzít aspoň 10 litrů, aby se zaplavil spodek palivového čerpadla – a několikrát otočením klíčku zapnout zapalování. Čerpadlo natlakuje systém, a motor tak má pro start dostatek paliva.

Jak jezdit s autem na plyn

U aut přestavěných na LPG doporučujeme, z důvodu nízké spotřeby benzínu pouze pro starty a zahřátí motoru před přepnutím na LPG, používat celoročně benzín kategorie Super Plus 98, který místo biolihu obsahuje syntetický éter ETBE (látka ke zvyšování oktanového čísla, vyráběná chemicky z etanolu a isobutenu).

Kam nemuzu s LPG

Nemohu parkovat v podzemních garážích.

V Čechách i na Slovensku jsou i podzemní garáže, zejména v obchodních centrech. Ano, zákaz platí, garáž je označena značkou, která autům s LPG vjezd zakazuje. Je to určitá ochrana před únikem plynu – to však neberte tak, že plyn z auta uniká!

Jak zhasnout Petrolejku

Otáčením ovladacího kolečka vpravo se plamen zvětšuje, otáčením vlevo se zmenšuje. Některé modely jsou vybaveny reflektorem. ZHÁŠENÍ PLAMENE: Otáčejte postupně ovladacím kolečkem doleva, až do úplného zhasnutí plamene.

Jak dlouho svítí petrolejka

Nejčastěji vyráběný typ tlakových lamp (odvozený od konstrukce Petromax) má svítivost 500 Cd, výšku 40 cm, nádrž o objemu 1 litr a na jedno naplnění vydrží svítit průměrně 8 hodin.

Jak se zbavit smradu z aditiva

První věc je ze na tyhle srandy používejte technický benzín který se se srajdou vážou. Technicky benzín se odpari dříve a díky návaznosti potom koberec můžeš vyčistit. Na to použij autosalon ale bez vosku. Druhá řada je si pořídit do kufru plastovou vanu která dalším nehodám zabráni.

Jak vyčistit skvrny od petroleje

Přípravek na nádobí Jak jsme již psali výše, nafta je mastná skvrna, takže se s ní hůře bojuje. Nejlepším odstraňovačem mastnoty v domácnosti je klasický přípravek na nádobí, který si hravě poradí i s mastnými plechy či hrnci. Naneste na skvrnu od nafty přípravek a properte několikrát v rukách.

Co dělat když mi dojde nafta

Co dělat, když už palivo dojde Ve většině moderních aut stačí prostě dolít benzín či naftu – vhodné je vzít aspoň 10 litrů, aby se zaplavil spodek palivového čerpadla – a několikrát otočením klíčku zapnout zapalování. Čerpadlo natlakuje systém, a motor tak má pro start dostatek paliva.

Jak odvzdušnit naftu

Palivovou soustavu odvzdušňujeme pomocí ručního čerpadla, vždy ve směru průtoku paliva od nádrže. Ruční čerpadlo je umístěno buď na dopravním čerpadle, nebo je samostatnou částí palivové soustavy. Odvzdušnění začínáme u jemného čističe, který má odvzdušňovací šrouby umístěné na víku nádoby.

Čím se dá nahradit petrolej

Olivový olej je rozhodně méně zapáchající, méně toxický a bezpečnější k operaci (když se vám kapka dostane do oka není to taková tragédie jako u petroleje apod.). Stará civilizace Římanů pravidelně tento olej pro svícení pálila.

Jak poznat auto po kuřákovi

Zapáchající, mnohdy i nahnědlý a spáleninami „ozdobený” interiér ke koupi neláká, ale cena může. A nikde není psáno, že silný kuřák nemusí být jinak pečlivý člověk, který udržuje své auto v technicky perfektním stavu.

Jak na pachy v autě

Vysátí a mytí V případě odstraňování libovolného zápachu začněte důkladným úklidem interiéru. Pořádně auto vyluxujte a každý kousek interiéru pořádně vydrhněte. Použít můžete přípravky určené na mytí palubní desky, speciálně na odstranění zápachu se ale hodí i roztok s využitím běžného kuchyňského octa.