Jak vyrobit filtr na vodu?

Jak filtrovat vodu doma

Filtrační konvice

Lidé si konvice oblíbili, protože představují nejjednodušší a účinný způsob filtrování vody. Vodu z kohoutku napustíte do konvice a za chvilku se sama přefiltruje. Konvici můžete postavit na stůl, a až voda dojde, znovu ji napustíte. Filtr stačí jednou za měsíc vyměnit.

Jak se samovolně filtruje voda v přírodě

Voda plynule proudí přes kámen, který je vlivem dlouholetého působení proudu vody hladce zaoblený. Za ním následuje skok, ve kterém zpravidla vzniká rotující vodní válec. Díky zvýšené energii vody ve vodním válci jsou pak unášeny lehké i těžší částice proudem do další části filtru a samovolně se čistí.

Jak vyrobit filtr na dešťovou vodu

Filtrace začíná hned pod svislým okapovým svodem. Zde se napojí lapač střešních splavenin, který zachytí hrubší nečistoty. Dále přes kanalizační potrubí proudí voda do filtračního koše, případně filtrační šachty, kde se zachytí již většina drobných nečistot.

Jak udělat z Nepitné vody pitnou

K úpravě dešťové vody na vodu pitnou budete potřebovat domácí čističku dešťové vody. Jedná se o komplexní technické zařízení, které sestává především z akumulační nádrže, sady filtrů, čerpací nádrže a řídicí jednotky. Úpravu vody má na starosti několikastupňový systém filtrace doplněný o UV záření.
Archiv

Jak si vyrobit filtr

Vyrobit si také můžete filtr, který se bude skládat z větve stromu a hadičky. Na takový filtr budete potřebovat ideálně větvičku zbavenou kůry, přibližně 5 centimetrů dlouhou, na šířku by mohla mít něco okolo tří centimetrů. Dále nějakou plastovou hadičku, nebo cokoliv těsného, co budete moci připevnit na kousek větve.

Jak získat pitnou vodu

Tekoucí voda je nejlepším vodním zdrojem kdekoli na světě. Díky proudění je v ní podstatně méně mikroorganismů než ve stojaté tůni nebo louži. V horách a podhůří se místo, kde může být potok nebo říčka, hledá poměrně snadno. Stačí sledovat terénní zářezy v krajině nebo se dostat na nejnižší bod údolí.

Jak si udělat filtr

Vyrobit si také můžete filtr, který se bude skládat z větve stromu a hadičky. Na takový filtr budete potřebovat ideálně větvičku zbavenou kůry, přibližně 5 centimetrů dlouhou, na šířku by mohla mít něco okolo tří centimetrů. Dále nějakou plastovou hadičku, nebo cokoliv těsného, co budete moci připevnit na kousek větve.

Jak splachovat dešťovou vodou

Abyste mohli dešťovou vodu použít ke splachování toalety, potřebujete ji nejprve zachytit. K tomu slouží akumulační neboli retenční nádrže. Zpravidla se instalují pod zem, jelikož tak zůstane dešťová voda déle čerstvá. Navíc je k dispozici také v zimě, v dostatečné hloubce totiž nezamrzá.

Jak vyrobit nádrž na vodu

Prakticky poslouží klasická betonářská kari síť v kombinaci s králičím nebo rabicovým pletivem. Beton musí být připraven tak, aby na armatuře držel. Vlastně to není beton, protože neobsahuje hrubší kamenivo. Používá se jen vhodný písek, cement, voda a mýdlo.

Jak filtrovat vodu z potoka

Cestovní filtr, nebo chcete-li přenosný systém pro přípravu pitné vody, dokáže bezpečně zbavit třeba vodu z potoka nejrůznějších nečistot, bakterií a parazitů. Filtrují pomocí porézní membrány. Přefiltrovaná voda nemá pachuť, což hrozí při chemickém čištění.

Jak vyčistit vodu z potoka

Cestovní filtr, nebo chcete-li přenosný systém pro přípravu pitné vody, dokáže bezpečně zbavit třeba vodu z potoka nejrůznějších nečistot, bakterií a parazitů. Filtrují pomocí porézní membrány. Přefiltrovaná voda nemá pachuť, což hrozí při chemickém čištění.

Jaký filtr na dešťovou vodu

Dešťová voda filtrovaná přes kombinovaný mechanický a uhlíkový filtr je vhodná nejen k zalévání a splachování WC, ale i na úklid a praní. Pokud zvolíte uhlíkový filtr i v případě splachování WC, nemusíte se obávat nevzhledných povlaků na toaletě, které vznikají právě kvůli mikroorganismům.

Čím nahradit vodu

Ovocné a bylinné čaje patří mezi plnohodnotné součásti pitného režimu, kterými můžete alespoň částečně nahradit klasickou kohoutkovou vodu. Když si navíc k práci připravíte celou konvici o objemu 1 litru, splníte si tím téměř polovinu potřebného denního příjmu tekutin.

Jak dostat sůl z vody

Mořskou vodu je možné zbavit soli mnoha různými způsoby. Jedním z nejefektivnějších postupů je v dnešní době použití membrány, přes kterou proudí slaná voda. Pokud má membrána vhodnou strukturu, dojde k zachycení iontů soli v pórech a skrz membránu projde jen samotná voda.

Jak udělat filtr z papíru

Držte papír s tabákem a začněte ho jemně rolovat, přičemž prsty pohybujte zleva doprava, abyste částice rovnoměrně rozprostřeli. Do jednoho konce papíru vložte berličku z kroku 2 a poté se pusťte do rolování. Ujistěte se, že jsou vaše prsty blízko filtru. Čím blíže k sobě jsou, tím lépe.

Jak lze využít dešťovou vodu

Nejběžnější využití dešťové vody je její akumulace do nádrže na dešťovou vodu a zalévání zahrady. Dešťová voda se zachytává na střeše a dalších plochách objektu, následně je svedena do podzemní nádrže, kde čeká na své využití. Pro ideální využití dešťové vody je vhodné zvolit správnou velikost nádrže na vodu.

Jak čerpat dešťovou vodu

Dešťovou vodu lze v případě jejího nedostatku v zásobní nádrži automaticky doplňovat vodou z vrtu/studny, nebo z vodovodu. Z dešťové vody lze případné mechanické nečistoty odstranit filtrací umístěnou na výtlaku čerpadla. Filtrace je vhodná zejména v případě jejího využití jako užitkové např. na splachování WC.

Jak zasypat nádrž na vodu

Nejhojněji je využíván štěrk s frakcí max. 16 mm, písek nebo prostá zemina. Takovýto jemný typ zeminy nejlépe eliminuje zemní tlaky, neboť se mezi zrny štěrku tlakové síly snižují a na podzemní nádrž tak dopadá výrazně menší tlak než u jemnějšího zásypu.

Jak spojit sudy na vodu

Sudy propojíte jednoduše tak, že hadici naplníte vodou, ucpete na obou koncích a ty ponoříte do obou sudů. Podmínkou je, aby v každém sudu bylo trochu vody a konce se dostaly pod hladinu. Nikdy však nesmíte vypustit (vybrat) vodu ze sudů až k ústí hadice, aby nenasála vzduch.

Jak si zajistit pitnou vodu

Za zdroje vody je možné považovat veřejný vodovod (pokud je k dispozici), studnu, nějakou vodoteč a srážkové vody. Za výstupy pak opět srážkové vody a použitou vodu, jejichž likvidaci lze řešit odparem (evapotranspirací), zásakem nebo vypuštěním do vodoteče.

Co obsahuje filtr na vodu

Základem filtrace uhlíkového filtru je systém s aktivním uhlím, který odstraňuje nepříjemný zápach, zákal z vody, chlór a jeho sloučeniny, herbicidy, pesticidy, zbytky léků a další nežádoucí látky obsažené ve vodě. Zároveň zlepšuje chuť vody. Aktivní uhlí ve filtru se hodí na úpravu vody k pití i na vaření.

Co se stane když vypiju slanou vodu

Slaný „drink“ stimuluje slinné žlázy, podporuje trávicí proces, pomáhá s tvorbou kyselin v žaludku a zvyšuje vstřebávání ve střevech. Někteří lidé dokonce tvrdí, že je velmi účinný při zácpě, protože čerpá vodu do střev a stimuluje kontrakce střevních stěn.

Co se stane když vypiju mořskou vodu

Mořská voda se samozřejmě bez patřičné úpravy pít nedá. Nejen, že by nám nechutnala, ale hlavně by nám sůl v ní obsažená poškodila orgány. Jsou však země, které nemají dostatek zdrojů kvalitní „sladké“ vody, ale mají tu výhodu, že leží na mořském pobřeží a můžou tedy využít k výrobě pitné vody tu mořskou.

Co pouzit místo papírku na brko

Vše, co potřebujete, je jablko, propisku a možná trochu alobalu. Předtím, než začnete, tak si vyberte čerstvé jablko, které se nerozpadne. Budete do něj totiž dělat díry a tudíž musí něco vydržet. Místo propisky můžete použít například versatilku či silné brčko.

Co do vody aby se nekazila

Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.