Jak vyrobit zápichy do květináče?

Jak vyrobit zápich

Jednoduchý bylinkový zápich vyrobíte z dřívek od nanuků. Stačí svázat do kříže dva dohromady pomocí odstřižků provázků, nití či kousků drátků. Dřívko pak popište vhodným fixem na venkovní použití a zápich je hotový. Naložení zápichu do oleje či lakování zajistí delší trvanlivost.

Jak vyrobit papírový květináč

Papírové proužky skartovaného papíru natíráme tekutým lepidlem a ve vrstvách klademe na noviny kolem nádoby. Po zaschnutí nastříkáme papírové proužky stříbrným sprejem, dno začistíme kartonem a také nasprejujeme. Do obalu umístíme například květináč s chomáčky mechu nebo s jakoukoliv jinou rostlinou.

Jak vyrobit jmenovky na bylinky

Na výrobu jmenovek si připravíme větvičky o průměru cca 2 cm. Seřízneme u nich plochu na napsání názvu bylinky. Konec na zapíchnutí seřízneme do špičky. Název bylinky napíšeme lihovým popisovačem, natiskneme nebo vypálíme gravírovačkou.

Jak zabalit kytku v květináči

S menšími kytkami je to jednoduché. Květináčky stačí zabezpečit proti vysypání substrátu a poté už jim v krabici nebo přepravce nehrozí větší nebezpečí. Že se hlína nevysype si pojistěte tak, že květináč omotáte papírem a zalepíte. Nejjednodušší jsou květiny s kmínkem nebo jedním hlavním stonkem.

Jak obalit květináč jutou

NÁVOD – Obal na květináč z juty

Nahoře zahneme dovnitř a přilepíme sekunďákem. Dole jutu protáhneme nití a stáhneme. Ustřihneme tenký pruh pytloviny ovážeme kolem dokola a uděláme uzel,nebo mašli. Květináč trochu potřeme bezbarvým lakem.Do nádoby dáme květináč a máme pěkný obal.

Jak zabalit květinu

Nařízneme si vlnitý karton dle výšky rostliny, šířka kartónu by měla být taková, aby karton obtočil celou rostlinu a vznikl tubus. Zarolujeme do tubusu, spodek květináče přilepíme ke kartonu, aby se květináč nehnul a karton ještě obtočíme izolepou. Rostlina je tak pevně zafixovaná v tubusu.

Jak stěhovat květiny

Před stěhováním si rostliny rozdělte na malé a velké a pokud nějaké podobné máte, tak ještě dejte zvlášť ty extra křehké. S menšími kytkami je to jednoduché. Květináčky stačí zabezpečit proti vysypání substrátu a poté už jim v krabici nebo přepravce nehrozí větší nebezpečí.

Jak vylepšit plastový květináč

Stačí zakoupit drobná mozaiková sklíčka nebo nejrůznější barevné korálky. Na květináč keramický i plastový se dobře přilepí tavným lepidlem, pak vše přetřete spárovací hmotou, sklíčka vyleštíte a spárovku ještě vlhkou uhladíte dřevěnou špachtličkou nebo prstem.

Jak vybrat obal na květináč

Obal by měl být tak velký, aby bylo vidět, zda rostlina nestojí ve vodě, která v něm zůstala po poslední zálivce. Podle velikosti zakoupené rostliny se tedy vybírá průměr obalu, který se na květinu hodí. Obvykle by měl být minimálně o 1, 5–2 cm větší, než je vnitřní pěstební kontejner.

Jak vázat květiny

Vezměte do rukou první květinu a mírně šikmo k jejímu stonku přiložte stonek další květiny. Pokračujte přikládáním dalších květin, stonkem vždy mírně šikmo k dalším stonkům. Kytici v ruce stále poposouváte a otáčíte. Postupně Vám budou ze stonků vznikat “paprsky” jako okolo slunce.

Jak převážet květiny

Jestliže budeme řezané květiny přepravovat, necháme je alespoň půl hodiny až hodinu po řezu nasávat vodu na chladnějším stanovišti, načež konce stonků zabalíme do mokrého ubrousku, vložíme do igelitového sáčku a kytici zabalíme do papíru.

Jak převést kvetiny

Skladujte kytici v kbelíku naplněném vodou

Optimální způsob přepravy jedné, dvou kytic nebo I většího počtu kytic je v kbelíku naplněném vodou. Takto budou květiny dostatečně hydratované a mohou zůstat ve vzpřímené poloze.

Čím natřít květináč

Pro nátěr podkladu lze použít i výtvarné akrylové tmely nebo pasty, které na povrchu předmětu po zaschnutí vytvoří reliéfní strukturu.

Jak nabarvit plastový květináč

Předmět, který budete natírat, nejdřív očistěte – nejprve vodou se saponátem a potom lihem, abyste plast odmastili a barva dobře přilnula. Potom doporučujeme povrch mírně zdrsnit jemným brusným papírem a znovu očistit. A už se můžete dát do natírání!

Jaký květináč je nejlepší

Abyste s ní měli co nejméně práce, je třeba zvolit správný tvar pěstební nádoby. Pro pěstování většího počtu menších rostlin se skvěle hodí hranaté květináče, které lépe vykrývají prostor. Kulaté květináče udělají dobrou službu velkým rostlinám. I pro ty ale můžete zvolit květináče hranaté.

Jakou barvu na květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Jak uvázat kytici z levandule

Nejprve musíme kytičku levandule nechat uschnout zavěšenou za stonky, květem dolů. Kdybychom do šuplíčku aranžovali čerstvou levanduli, kvítky by se ohnuly a dekorace by nevypadala pěkně. Suchou kytici ovážeme stužkou nebo krajkou, hezky ji naaranžujeme do šuplíčku a máme hotovo.

Jak uvázat smuteční stuhu

Stuha je vázána tak, aby na věnci volně ležely dva cípy, opatřené textem. Dle tradice je vhodné na levý cíp umístit samotný vzkaz zemřelému nebo jeho oslovení. Na pravý cíp pak napsat váš vztah k zemřelému – například „Synové s rodinami“.

Jak dlouho vydrží květiny bez vody

Jak dlouho rostliny vydrží bez vody, záleží na teplotě a množství světla. „Pokud je teplota do dvaceti stupňů a mírně přistíněno, je možné, že květiny vydrží dva až tři týdny bez velké údržby,“ říká Barbora Konečná.

Co dát do vody aby Kytka vydrzela

Řezané kytičky udržuje svěží hlavně voda ve váze. Největším nepřítelem řezaných květin jsou totiž bakterie, proto vodu měňte alespoň každý druhý den a nezapomeňte také seřezávat stonky. Než květinu ponoříte do vody, vázu pořádně vyčistěte pod tekoucí vodou a klidně použijte trošku saponátu.

Jak uchovat řezané květiny

Optimální teplota pro skladování řezaných růží je 2-2,5 st C, z tohoto důvodu mají u nás růže svůj zvláštní chladící box. Pro ostatní květiny a dekorační zeleň umístěné v chladném prostředí je optimální teplota 4-5st C. Pro květiny tropické jako jsou květiny z rodu Protea, Orchidea, Anthuria, Heliconia apod.

Čím malovat na květináč

Pro malování nám stačí standardní akrylové nebo modelářské barvy a plochý či špičatý štětec. Nerovného povrchu lze docílit tak, že nejprve použijete lazuru. Pokud si při vytváření obrazce nejste jistí, můžete si na květináč předkreslit šablonu tužkou.

Čím obarvit květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Jak velký květináč

Pokud se chystáš odrostlou rostlinu přesadit do nového květináče, měla by být jeho velikost přibližně o pětinu větší, než u jeho předchůdce. Hlavně to nepřežeň, mohla by se ti pak rostlina rozrůst hlavně v kořenech a to na úkor všeho zeleného a kvetoucího na povrchu. A to nechceš!

Jak sušit kytici levandule

Správně sušení levandule

Stonky pravidelně otáčejte. Stonky svažte do svazku, pověste květy dolů a sušte. Použijte klasickou sušičku na ovoce, je to nejrychlejší způsob. Dejte si velký pozor – teplota sušení nesmí přesáhnout 35 °C.