Jak vysušit sklep?

Jak zabranit vlhkosti ve sklepě

Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …

Jak větrat ve sklepě

I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.

Jak vysušit vytopený sklep

Nejlepší způsob, jak dostat ze sklepa i poslední zbytky vody, je vzít do ruky koště, namést vodu do jednoho místa a vysušit ji hadrem na podlahu. Ve sklepě může vzniknout plíseň. Voda je pryč, ale po dobu, co se ve sklepě držela, mohly vzniknout plísně nebo přinejmenším nepříjemný zápach. Proto co nejvíce větrejte.
Archiv

Jak využít vlhký sklep

Vlhký sklep je skvělý na uložení destilátů, některého druhu ovoce a zeleniny. Víno potřebuje vlhkost do 65 %. Pro uložení jiných věcí by však měla být vlhkost nižší, protože jinak může dojít ke vzniku plísní, které je dokážou velmi rychle zničit.
Archiv

Jak udělat ze sklepa být

Zvolte světlé a lehké barvy, které odrazí více světla a nebudou ve vás vyvolávat pocit stísněnosti. Hrajte si s kontrasty. Bílá je sázkou na jistotu – nejen na zdech, ale i na nábytku. Opticky vám místnost pomohou zvětšit skleněné plochy a zrcadla.

Jak se zbavit vody ve sklepě

K vysušování je nejlepší použít vysoušeče, které se osvědčí zejména v zimě, kdy hrozí, že voda ve zdi zamrzne a poškodí ji. Problémy při povodních a odstraňování jejich následků však mohou mít i ti, kteří již při stavbě domu mysleli na povodně a základy, resp. sklepy stavěli z voděodolného betonu.

Čím vymalovat vlhký sklep

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Jak se zbavit spodní vody ve sklepě

K vysušování je nejlepší použít vysoušeče, které se osvědčí zejména v zimě, kdy hrozí, že voda ve zdi zamrzne a poškodí ji. Problémy při povodních a odstraňování jejich následků však mohou mít i ti, kteří již při stavbě domu mysleli na povodně a základy, resp. sklepy stavěli z voděodolného betonu.

Co delat kdyz mám Vytopeny sklep

Odčerpání vody ze sklepa

Pokud je váš sklep zatopen, příliš nepospíchejte s tím, abyste z něj odčerpali vodu. Podzemní voda, která je všude kolem, zvenku silně tlačí na základy vašeho domu, a voda, která je již uvnitř, působí přesně opačnou silnou proti ní.

Jak odčerpat vodu ze sklepa

V případě, že je sklep plný znečištěné vody, doporučujeme používat kalové čerpadlo, které je robustnější a dimenzované na čerpání kapaliny obsahující vláknité a pevné mechanické nečistoty. Sací koš kalových čerpadel lze snadno demontovat a vyčistit, bez použití speciálních nástrojů.

Jak využít sklep

Kořenovou zeleninu je výborné skladovat v písku; stačí krabice, líska nebo bednička, do které se na zimu uloží mrkev prosypaná pískem. V dobrém sklípku vydrží i celer a řepa. Hluboký sklep – skladování zeleniny, brambor, uzeného nebo naloženého masa, vína, džusů, kompotů apod.

Jak izolovat sklep proti vodě

Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Jakou podlahu do vlhkého sklepa

Betonová podlaha je nejobvyklejší volba pro vinné sklepy, protože je odolná proti vlhkosti a snadno udržovatelná. Dřevěné podlahy jsou také populární, ale musí být ošetřeny impregnačním prostředkem, aby byly chráněny před vlhkostí.

Jak Vapnit sklep

Pro skladování potravin je ideální teplota ve sklepě okolo 4-5°C, rozhodně by se neměla dostat pod 1°C nebo dokonce k bodu mrazu. Podobně je třeba sledovat i vyšší teploty a při hodnotách nad 15°C zajistit lepší cirkulaci vzduchu. Intenzitou větrání lze ovlivňovat i vlhkost vzduchu.

Jaká omítka do sklepa

Sanační omítku je dobré použít, protože Vám bude dobře propouštět vlhkost do místnosti a „nevyženete“ si vlhkost výše. Také její životnost bude podstatně vyšší než u běžné omítky, protože má daleko větší obsah pórového systému, který odvádí vodní páry ze zdi a kde se ukládají různé soli apod.

Jak odčerpávat vodu ze sklepa

Ideální pro odčerpávání vody při povodních, záplavách, průsakové vody ze sklepů a při vytopení bytu je použití ponorných kalových čerpadel. Všechna jsou konstruována pro trvalé ponoření.

Co s vodou ve sklepě

Pokud není část stavby nacházející se pod okolním terénem připravena na tento zvýšený tlak, může dojít při odčerpání vody k poruše statiky domu, nebo i k jeho zřícení. Voda, která je v takovém případě ve sklepě, tento tlak vyrovnává, a pokud spodní voda neopadne, je nutné ji v domě nechat.

Jak se muze vytopit byt

Přetékající vana, prasklé potrubí nebo poškozená hadice u pračky znamená vytopený byt. To je jen stručný výčet nehod a kompikací, které mohou v bytových nebo panelových domech znamenat velké škody a problémy pro několik bytů najednou. Vytopení může poničit malbu, elektrospotřebiče i rozvody nebo nábytek.

Jak izolovat sklep zevnitř

Vnitřní zateplení

Tam nic nevyschne. Také v suchých sklepech byste pro jistotu měli obvodové zdi na jejich vnitřní straně nejdříve izolovat proti vlhkosti, například izolační stěrkou, kterou jednoduše natřete. Jako izolace se hodí vlhkovzdorné desky z tvrdé pěny, například z extrudovaného polystyrénu.

Jak udělat Vlhky sklep

Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý. Lepší účinek mají opakovaná krátká desetiminutová větrání.

Jak zateplit sklep

K zateplování se obvykle používá minerální vlna nebo fasádní polystyrén. Vlna je vhodná do suchých sklepů, neboť je silně nasákavá a snadno absorbuje vzdušnou vlhkost. Naopak polystyren sice odolává vodě, zato ale dobře hoří, proto jej nedoporučujeme používat v suterénech s technickým zázemím (např.

Jak na hydroizolaci sklepa

Jak to probíhá Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Čím natřít podlahu ve sklepě

Oblíbenou klasikou s širokým záběrem a jednoduchou a rychlou aplikací je SILAMAT S2819 v základní škále 8 odstínů. SILAMAT vytváří odolný matný nátěr, který umožňuje běžné pochozí zatížení již po cca. 3 hodinách od nátěru.

Co na podlahu do sklepa

Za prvé, klasická betonová podlaha je bezpečná volba. Pokud se na nákup řádně připravíte, můžete si koupit betonovou podlahu, která bude nepropustná pro vodu. Takže pokud chcete používat sklep jako prádelnu nebo skladovací místnost, je vhodné použít betonovou podlahu.

Jaká má být teplota ve sklepě

V ideálním sklepě by se měla teplota celoročně držet okolo 4 – 5 °C, nikdy ale nesmí klesnout pod 1 °C. Vlhkost by měla být někde mezi 70 – 80 %.