Jak využít zavařovací sklenice?

Co vyrobit ze sklenic

17 nápadů na využití zavařovacích sklenicSklenice jako květináče na rostliny.Dekorace na balkon.Se svíčkou a oblázky.Podzimní dekorace.Zavěšené vázy jako ozdoba formálního stolu (např. na svatbě)Vázy v prostoru – např.Sklenice s dekoračními kamínky zavěšené na okrasné větvi.Ozdobené pytlovinou a mašlí
Archiv

Jak využít sklenice od okurek

Váza ze zavařovačky: Ty jsi má, levandulová…

Po zaschnutí stačí přivázat sklenici k prkénku a drátek pak překrýt stužkou nebo páskem z kamínků. Sklenici lze využít jako vázu, například pro levanduli (levanduli využijete ale i na mnoho dalších způsobů), které jsme přizpůsobili i barvu mandaly.
Archiv

Jak vydezinfikovat sklenice na zavařování

Sterilace sklenicSklenice důkladně umyjte a pak je 10 minut při 100 °C zahřívejte v troubě na plechu s vodou, jako byste zavařovali.Také je stačí umýt je v horké vodě se saponátem nebo v myčce na nejvyšší teplotu a pak prolít horkou vodou. To platí i pro víčka.

Jak skladovat zavařovací sklenice

Uskladnění zavařenin je nejlepší v chladných a temných místnostech, ve sklepě, spíži nebo v komoře. Zavařeniny by měly být přehledně rozloženy na policích, a uspořádány podle data zavařování a obsahu, aby se daly snadno kontrolovat.

Co se starými skleničkami

Pokud svoje staré nádobí už nechcete používat na osvěžující nápoje, kávu nebo víno, servírujte v nich dobroty. Na oslavě z přebytečných sklenek udělejte dekorace, které se stanou netradičními držáky na ubrousky či stojánky na slámky.

Jak ozdobit sklenicku

Připravte si misku s vodou – na její hladinu nalijte staré laky na nehty, které už příliš nepoužíváte. Použijte třeba tři barvy přes sebe, až se na vodě vytvoří pestrý škraloup. Do něj opatrně ponořte skleničku, můžete i víckrát. Potom ji postavte na noviny dnem vzhůru a nechte lak dostatečně zaschnout.

Jak udělat vázu ze sklenice

Proměnit starou sklenici na vázu je úplně snadné. Stačí kolem hrdla uvázat stuhu, natřít ji omyvatelnou akrylovou barvou nebo pro zručnější omotat drátkem. A pokud zrovna nemáte čas, jednotlivé květiny na dlouhém stonku vypadají krásně i v dobře vymyté lahvi od Chardonnay.

Jak ozdobit zavařovací sklenice

Nejdříve musíte ze sklenic odstranit štítky, popisky a pořádně ji umýt a odmastit. A to jak zvenčí, tak zevnitř. Nyní už stačí, když dovnitř sklenice nalijete určitou barvu, otočíte ji dnem vzhůru a necháte barvu stékat. Po zaschnutí barvy můžete klidně přidat ještě i další a vytvořit tak zajímavou barevnou kombinaci.

Jak sterilizovat sklenenou láhev

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.

Jak dlouho sterilizovat sklenice v troubě

V troubě můžeme také vysterilizovat prázdné sklenice. Narovnáme umyté a vypláchnuté sklenice na plech (můžeme na dno nalít trochu vody, jen tolik, aby bylo zakryté) a necháme při teplotě 100 °C asi 10-15 minut. Sklenice uvnitř uschnou a prohřejí se.

Jak se pozná zavařená sklenice

Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit. Pokud uniká, je potřeba ji rychle spotřebovat, protože jste při uzavírání udělali chybu. Nebojte, nic jí není.

Jak poznat že je zavařenina Zkazena

Jak poznám, že je zavařenina zkažená To poznáte, nebojte se. Zkažená zavařenina po otevření šumí, perlí, je kalná nebo zapáchá. Často je varovným signálem nafouklé víčko.

Jak si ozdobit zavařovací sklenici

Sklenici můžete nabarvit libovolnou barvou, případně více barvami. Pokud vám malování nečiní potíže, můžete malovat na sklo i různé ozdoby: kytky, motýlky, ornamenty. Mimo malování lze přilepit i nějakou ozdobu: korálky, krajku, mašli, mušličky.

Jak oznacit Sklenicky

Označíte skleničku silikonovým kroužkem nebo kostkou a nikdo si Vaši skleničku s vínem nebo jiným nápojem nezamění. No, a pokud budete pořádat opravdu velkou párty nebo oslavu, můžete požít kombinace třeba i dvou kroužků na skleničce, jenom je potřeba pro označení skleniček mít dostatečné množství kroužků.

Kam se Zavarovacimi sklenicemi

Čarujte se zavařovacími sklenicemi a vytvořte krásné dekorace!Svícen. Do sklenice nasypte ozdobné kamínky, mušličky, celou skořici nebo přírodní plodiny a upevněte zde svíčku.Vázička. Nápadů, jak ze zavařovaček vytvořit vázu, je spousta.Kořenky. Sklenice se šroubovacími víky se hodí i na kořenky.Fotorámeček.Lustr.

Jak sterilizovat sklenice na zavařování v troubě

Sklenice nejprve vymyjeme horkou vodou s mycím prostředkem a opláchneme. Předehřejeme troubu na 140 až 180 °C, poté sklenice naskládáme na plech a vložíme do trouby, kde necháme sklenice asi 20 minut ohřívat, dokud neoschnou.

Jak sterilizovat sklenice v mikrovlnné troubě

Sklenice, které chcete sterilizovat, opláchněte a vložte je do mikrovlnky. Nastavte na 1,5 až 2 minuty. Poté, až se voda odpaří, budou sklenice perfektně sterilizované. Stejně tak můžete vydezinfikovat i houbičku na nádobí, stačí, když ji vložíte do mikrovlnky na pár vteřin.

Jak umýt sklenice na zavařování

Sklenice pečlivě umyjte v horké vodě s kapkou saponátu, zejména věnujte péči závitům, často zde zůstávají zbytky marmelád, čalamád apod. Umyté sklenice ještě opláchněte v čisté vodě a nechejte volně uschnout na čisté utěrce. Pokud chcete mít opravdu jistotu, můžete ještě omyté sklenice vysterilizovat v troubě.

Kdy otáčet sklenice po zavařování

Po naplnění sklenice a uzavření víčkem již víčkem neotáčejte. Těsnost víčka nejlépe zjistíte, když naplněnou a uzavřenou sklenici otočíte dnem vzhůru.

Jak dlouho vydrží zavařeniny

Zavařené jídlo vydrží vhodné ke konzumaci i několik let. Je však třeba, aby bylo zavařeno správně a víčka pevně těsnila. Zavařeniny však před použitím vždy zkontrolujeme, protože ani při správném zavření není jejich životnost neomezená. Pokud vám doma chybí, pořiďte si moderní zavařovací výbavu od TESCOMY.

Jak poznam že mi chytlo vicko

První známky kvašení uslyšíte snadno – pod víčkem uniká vzduch, syčí, bublá, jemně lupe, později začne tekutina ze sklenice unikat a zapáchat. Kvasící zavařenina produkuje plyny, které nadzvedávají víčko. Pozor, tohle už nejezte! Při otevírání buďte opatrní, sklenice bude trochu natlakovaná.

Jak rozlišit skleničky

Pokud máte na návštěvě více lidí, osvědčeným způsobem jak rozlištit skleničky hostů může být použití obyčejných barevných gumiček. Navlečte gumičku na stopku skleničky a pak už je pouze na hostech, aby si svou barvu zapamatovali. K rozlišení můžete použít také stužky, provázky nebo různé nálepky.

Jak otevřít zavařovací sklenice

Vezměte vařečku nebo nůž na máslo s rukojetí směrem k víku. Několikrát silně poklepejte na víčko sklenice. To může mít za následek narušení těsnění. Po poklepání zkuste sklenici znovu otevřít.

Jak obarvit sklenice

Je to velice prosté – potřebujete sklenici s kovovým víčkem – tzv. zavařovačku. Na hrdlo natáhněte sáček nebo fólii, aby jste si neumazali barvou sklo. Zavíčkujte a pomocí houbičky nanášejte tabulovou barvu.

Jak dlouho sterilizovat sklenice

Sterilizace sklenic v hrnci

Do hrnce vložte i omytá víčka. Přesuňte na sporák a přiveďte k varu. Vařte 10 až 15 minut, voda musí probublávat. Vysoká teplota úspěšně zničí všechny bakterie.