Jak Vyvetrat peřiny?

Jak správně větrat peřiny

Peřiny a polštáře z pravého peří jsou po vyvětrání na slunci příjemné, nadýchané a pohodlné. Teplo letního slunce je bohužel ideální pro množení roztočů. Zejména alergici by se tak větrání lůžkovin na slunci měli vyvarovat. Mnohem vhodnější je působení suchého mrazu.
Archiv

Jak dlouho vydrží peří

Pokud budete o péřové produkty pravidelně a vhodně pečovat, vydrží Vám desítky let. Polštáře, které jsou mnohem více namáháme, by se ale měly měnit po dvou až třech, maximálně pěti letech. Jak pečovat o péřové peřiny a polštáře kvalitní peřiny však mají dlouhou trvanlivost, zhruba 20 – 30 let (dle využívání a péče).

Jak vyprat Perovou přikrývku

Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.
Archiv

Jak vyprat Perinu z peří

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".

Kdy větrat peřiny

Pravidelné větrání, roztoče vyhání

Peřiny ihned po probuzení vytřepejte a vyvětrejte, zamezíte tak také vzniku plísní. Společně s lůžkovinami vyvětrejte dostatečně celou místnost. Využijte mráz a slunce, ty totiž roztoči nemají rádi. Lůžkoviny se navíc zbaví přebytečné vlhkosti a tepla.

Jak zbavit peřiny roztočů

A platí, že čím menší hostinu jim přichystáte, tím méně se budou množit. Vaše peřiny a polštáře byste měli prát několikrát ročně na 60°C, při této teplotě roztoče zahubíte.

Jak často čistit peří

Jak často čistit Dle intenzity používání péřového výrobku je vhodné provést renovaci (čištění peří a nový sypek) u profesionální firmy. Doporučený interval je 3-6 let u dek, u polštářů častěji.

Jak doma vyprat peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Jak casto Vetrat peřiny

Přikrývky a polštáře byste měli každý den protřepat. Je také důležité, aby se z nich uvolnila vlhkost, která se do nich dostane během noci. Proto ráno pořádně vyvětrejte ložnici, a pokud přes postel dáváte přehoz nebo uklízíte peřiny do peřiňáku, učiňte tak až několik hodin po větrání.

Jak poznat že jsou v posteli roztoči

Jak poznat, že jsou v posteli roztoči Roztoči se nachází v posteli každého z nás, tak to zkrátka je. Pokud se v noci často budíte, kýcháte nebo kašlete, může to být projevem alergie na roztoče. I když ne každý musí alergií na roztoče trpět, neznamená to, že byste měli přítomnost roztočů v posteli opomíjet.

Co zabije roztoče

Prach utírejte pravidelně vlhkým hadříkem, abyste ho nerozvířili do prostoru. Roztoče nenávidí eukalyptový olej, proto ho můžete používat při utírání prachu. V jednom gramu prachu se totiž skrývá až 15 roztočů. Usazují se hlavně na nábytku, pod postelí nebo v kobercích.

V čem prát peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.

Jak vyčistit peří doma

Peřiny, polštáře, péřovou bundu, spacák apod. – to všechno můžete vyprat v pračce, na vhodný program a s vhodnými přípravky. Nezbytností bude také sušička. S objemnými peřinami a polštáři je možné také zajít do specializované čistírny, kde povlak rozpářou a peří odborně vyčistí.

Jak casto menit peřinu

Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.

Na co sušit peří

Peří patří do sušičky

Pro bundy, ale také polštáře či přikrývky plněné peřím se proto používají speciální plastové míčky, které se vkládají do bubnu sušičky, vystačíte však i s čistými tenisáky. Někteří producenti péřového oblečení už je dokonce přikládají ke svým výrobkům rovnou.

Jak dlouho se mají větrat peřiny

Půlhodinu větrat

Větrání v mrazu na půlhodinu až hodinu se hodí hlavně pro ty, kteří s alergiemi a vlhkem doma nebojují. Mráz totiž hubí roztoče, jenže nezničí alergeny, které už roztoči uvolnili.

Jak vypadá kousnutí od roztoče

Kousnutí je bezbolestné, ale po několika hodinách může vyvolat alergickou reakci. Příznaky zmizí do 10–14 dnů. Tip redakce: Kousnutí od roztoče vypadá jako červený flíček, který může svědit a působit spíše nepříjemně.

Co ničí roztoče

Je známo, že roztoči se ničí při teplotě 60 C a vyšší. Méně známý je fakt, že pro dosažení požadovaného efektu, je nutné teplotu 60 C udržovat konstantně po dobu min. 30 min. Pokud tedy lůžkoviny z dutého vlákna pravidelně perete (doporučuje se minimálně 1× za 2 měsíce), krátkodobě se roztočů v lůžku zbavíte.

Co se starou peřinou

Do kontejneru na textil rozhodně nepatří znečištěné či mokré oblečení, polštáře, peřiny nebo koberce. S těmi musíte zamířit na sběrný dvůr.

Na jaký program prát peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash.

Co mě kouše v posteli

jsou malé, ploché, bezkřídlé ploštice, které se živí krví. Pro člověka jsou spíš obtížně než nebezpečné, i když přenášejí i různé choroby. Štěnice obvykle žerou v noci a za dne se ukrývají v trhlinách, či štěrbinách.

Co mě štípe v posteli

KOMÁŘE lze vyloučit snadno, jejich bzukot v noci budí a štípou na odhalených místech těla. Postačí kontrola pokoje před spaním, síťka v okně nebo elektrický odpuzovač. Co se týče štěnic a blech, nejspolehlivější metodou určení původu štípanců je nalezení dospělého jedince, čili konkrétní štěnice nebo blechy.

Jak prát sýpek

🚿Některé moderní pračky mají přímo program peří, který Vám nabídne teplotu 40 °C, ale i 30 °C postačí. Lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu. Pozor na prací přípravek! Rozhodně nepoužívejte běžné prací přípravky, ať peří neodmastíte.

Jak vypadá kousnutí od blechy

Nejčastěji se objevují v oblasti zad, trupu, krku, paží a nohou. Fleky jsou červené, velké přibližně 1 cm a mají krvavé centrum. Nejčastěji svědí, někdy i pálí. Blešího kousnutí si obvykle hned nemáme šanci všimnout, protože jako takové není cítit.