Jak zabavit seniory doma?

Jak zaměstnat seniora

Co je při tom důležitéZdůrazňujte seniorovi, že jeho aktivita má smysl.Buďte trpěliví a snažte se seniora příliš neopravovat.Pokud se seniorovi do aktivity nechce, nenuťte ho.Za odvedenou práci ho oceňte a poděkujte mu za pomoc.Nestresujte seniora něčím, co není schopný zvládnout.
Archiv

Jak zabavit ležícího seniora

Pokud už nemůže ven na procházku, můžeme mu pomoct posadit se alespoň na balkon nebo k otevřenému oknu. Hana Vojtová také doporučuje zvát návštěvy, neuzavírat seniora před světem. Ve stáří se může stát, že člověk ztratí motivaci a rezignuje na život.
Archiv

Jak se chová člověk s demencí

Změny chování jsou u nemocného způsobeny změněným prožíváním, nad kterým nemá kontrolu. Cítí proto úzkost, hněv, strach, zmatek či frustraci, často velmi intenzivně a dlouhodobě, ale přitom už nedokáže dát najevo, co jej trápí, jinak než právě tím chováním, které vnímáme jako „problémové“.

Co dělat s člověkem s demencí

Nesnažte se člověka s demencí nutit, aby řekl to správné slovo. Jestli rozumíte, co tím míní, nechte ho přitom. Ve všem, co děláte, se snažte posílit pacientovu sebeúctu a sebedůvěru. Nacházejte význam ve všem, co člověk s demencí dělá a říká, nebo si buďte alespoň vědom, že v jeho jednání nějaký význam je.

Co urychluje demencí

Rizikovými faktory jsou neléčený vysoký tlak, zvýšený cholesterol, kouření a cukrovka. Demence může také provázet i jiná onemocnění mozku, jako je například Parkinsonova a Huntingtonova nemoc či roztroušená skleróza mozkomíšní.

Co zhoršuje demencí

Neléčená hypertenze a cukrovka představují dva z největších rizikových faktorů pro vznik demence, jako je Alzheimerova choroba, upozornil doktor Fillit.

Jak dlouho se zije s demencí

Nemoc probíhá u všech pacientů podobně, po propuknutí trvá přibližně 7 let. Když už se nemoc rozjede, platí pro ni tzv. dva zákony demence, které tento autor sám vymyslel a popsal. První zákon demence: pacient přichází o krátkodobou paměť, druhý zákon demence: pacient přichází i o dlouhodobou paměť.

Jak zmirnit demencí

Mezi nejznámější typy stařecké demence patří Alzheimerova choroba, vaskulární demence a demence s Lewyho tělísky. V současné době bohužel neexistuje léčba, která by vedla k úplnému uzdravení. K dispozici jsou pouze různé druhy terapie, například fyzioterapie nebo kognitivní stimulace, které pomáhají příznaky zmírňovat.

Jaký je rozdíl mezi demencí a Alzheimerem

Hlavní rozdíl je v rychlosti rozpadu nervových buněk, které je u Alzheimera mnohem rychlejší a masivnější, zatímco u stařecké demence se jedná spíše o větší opotřebení a umírání těchto buněk v mozku. Jak Alzheimerer, tak demence působí zhoršování různých funkcí mozku. Změny jsou nevratné.