Jak zařídit modrou kartu?

Jak dlouho trvá vyřízení zaměstnanecké karty

Lhůta pro rozhodnutí o žádosti o zaměstnaneckou kartu je 60 dnů; 90 dnů ve zvlášť složitých případech, nebo pokud odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra žádal o vydání závazného stanoviska Úřadu práce ČR – krajské pobočky nebo pobočky pro hlavní město Prahu.

Kdo potřebuje zaměstnaneckou kartu

Zaměstnaneckou kartu potřebují k výkonu zaměstnání v ČR občané tzv. třetích zemí – tj. států mimo EU, Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko. Občané těchto států a jejich rodinní příslušníci (v rozsahu definice rodinného příslušníka dle § 15a, resp.

Jak získat zaměstnaneckou kartu

Žádost o zaměstnaneckou kartu musí cizinec osobně podat na místně příslušném zastupitelském úřadu ČR. Žádost je cizinec oprávněn podat pouze na zastupitelském úřadu ČR ve státě, jehož je občanem, popřípadě jenž vydal cestovní doklad, jehož je držitelem, nebo ve státě, ve kterém má povolen dlouhodobý nebo trvalý pobyt.

Jak zaměstnat cizince

Pokud nenajdete jako zaměstnavatel vhodného kandidáta, pracovní pozici můžete nabídnout cizinci ze třetí země. Cizinci ze třetích zemí potřebují pracovní povolení, pokud se rozhodnou v ČR pracovat. A povolení k zaměstnání cizinců může mít formu: Povolení k zaměstnání od krajské pobočky Úřadu práce a povolení k pobytu.

Kdo může získat modrou kartu

Žádost o modrou kartu se podává na zastupitelském úřadu České republiky v souladu s vyhláškou Ministerstva vnitra č. 429/2010 Sb. (278.86 kB), stanovící výjimky z povinnosti cizince požádat o vízum nebo povolení k pobytu na místně příslušném zastupitelském úřadu.

Kdo se může stát zaměstnancem

Zaměstnancem může být pouze fyzická osoba (člověk), která se zavázala k výkonu závislé práce v základním pracovněprávním vztahu. Způsobilost osoby zavázat se k výkonu závislé práce je řešena občanským zákoníkem.

Kdy zaniká zaměstnanecká karta

Zaměstnanecká karta se vydává s dobou platnosti, na níž byla uzavřena pracovní smlouva, nejdéle však na 2 roky. Nejdříve 120 dnů před skončením platnosti stávající zaměstnanecké karty a nejpozději v poslední den platnosti zaměstnanecké karty můžete požádat o prodloužení platnosti zaměstnanecké karty.

Jak ziskat povolení k pobytu

Podmínky pro vydání povolení k trvalému pobytu

Pro získání tohoto povolení musíte splnit tyto podmínky: 5 let nepřetržitého přechodného pobytu na území ČR, K žádosti musí být předloženy veškeré náležitosti uvedené níže, Nesmí být shledány důvody pro zamítnutí či zastavení řízení o Vaší žádosti.

Jak postupovat při zaměstnání cizince

Zaměstnavatel je povinen o nástupu cizince do zaměstnání písemně informovat příslušnou krajskou pobočku ÚP nejpozději v den nástupu této osoby k výkonu práce (formulář sdělení o nástupu). zaměstnání bylo ukončeno okamžitým zrušením podle § 56 zákoníku práce i důvod ukončení.

Kde se hlásí změna zaměstnání

Změny údajů, které nastanou v době platnosti vydaného povolení ke zprostředkování zaměstnání, je agentura práce povinna oznámit nejpozději do jednoho měsíce generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR.

Co je modrá karta EU

Vysoce kvalifikovaní pracovníci ze zemí mimo EU mohou požádat o modrou kartu EU, která jim umožňuje žít a pracovat v Evropské unii. Držitelé karty mohou pracovat ve všech zemích EU kromě Dánska a Irska.

Co znamená Modrá karta v házené

Modrá karta

Hráči a funkcionáři taktéž za mimořádně nesportovní projevy, a to ve smyslu urážek nebo chování vůči ostatním účastníkům zápasu verbálně či neverbálně; dále za zásah funkcionáře do hry anebo zmaření jasné brankové příležitosti neoprávněným hráčem.

Jaký je rozdíl mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem

Zaměstnanec je jedním z účastníků pracovněprávního vztahu (druhým je zaměstnavatel). Úkolem zaměstnance je vykonávat určitou závislou činnost pro zaměstnavatele, za kterou mu přísluší mzda či plat. Používá se i starší výraz „pracovník“, který však není ze zákonného hlediska totožný s pojmem „zaměstnanec“.

Kde firmy hledají zaměstnance

Personální agentury – využít služeb personální agentury je určitě dobrý nápad. Obvykle platíte až za skutečné nalezení zaměstnance (poplatek se pohybuje řádově v jedno až dvojnásobku mzdy hledaného pracovníka).Inzeráty v novinách – nejstarší způsob hledání pracovní síly.Pracovní úřad – často opomíjená metoda.

Co je potřeba k prodloužení zaměstnanecké karty

K žádosti o prodloužení platnosti zaměstnanecké karty je cizinec povinen doložit:cestovní doklad,doklad o zajištění ubytování,pracovní smlouvu nebo dohodu o pracovní činnosti (resp.

Co je potreba k zadosti o trvalý pobyt

Podání žádosticestovní doklad / doklad totožnosti (je nutno předložit originál dokladu),doklad potvrzující splnění podmínky 5 let nepřetržitého přechodného pobytu,2 fotografie,doklad o zajištění ubytování,Poplatek za podání žádosti ve výši 200,- Kč.

Kde se lze přihlásit k trvalému pobytu

Občan hlásí místo svého trvalého pobytu na ohlašovně v místě nového trvalého pobytu, tj.:na obecním úřadu,v hlavním městě Praze a v územně členěných statutárních městech na úřadech městských částí nebo městských obvodů, pokud tak stanoví statuty těchto měst.

Co je potřeba k zaměstnání Ukrajince

Co je potřeba pro zaměstnání Ukrajince

Než podepíšete s cizincem pracovní smlouvu, je nutné, aby byla provedená pracovně lékařská prohlídka. Většinou se k tomu dokládá také výpis ze zdravotní dokumentace, kterou by měl mít uchazeč od svého lékaře. Předpokládejme ale, že uprchlíci nic takové nemají.

Proč chce nový zaměstnavatel zápočtový list

Vyžadování zápočtového listu po zaměstnancích

Zaměstnavatel může přijmout zaměstnance i bez zápočtového listu. Zákoník práce to nijak nezakazuje. Ovšem v zápočtovém listu jsou uvedeny pro zaměstnavatele důležité údaje. Zejména se týkají exekučních srážek.

Co je potřeba při změně zaměstnání

Co přinést s sebou Jak bylo řečeno, nejpozději první den v nové práci budete podepisovat smlouvu. Nezapomeňte si proto občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Přineste si zápočtový list z minulého zaměstnání a nezapomeňte na číslo bankovního účtu.

Co je karta Vnitropodnikově převedeného zaměstnance

Karta vnitropodnikově převedeného zaměstnance se vydává na dobu převedení na území členských států Evropské unie, a dobu její platnosti je možné opakovaně prodloužit. Pobyt na území a vnitropodnikové převedení však v souhrnu nesmí přesáhnout dobu tří let, jde-li o převedení na pozici manažera nebo specialisty, resp.

Jak dlouho trvá přestávka v házené

Přestávka mezi poločasy trvá normálně 10 minut. Normální hrací doba pro družstva mládeže ve věku od 12 do 16 let činí 2 x 25 minut, pro družstva ve věku od 8 do 12 let trvá 2 x 20 minut. V obou případech je přestávka v poločase normálně 10 minut.

Kdo vymyslel házenou

Házenou (tehdy pod názvem „håndbold“) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená.

Kdo se považuje za zaměstnance

Zaměstnancem může být pouze fyzická osoba (člověk), která se zavázala k výkonu závislé práce v základním pracovněprávním vztahu. Způsobilost osoby zavázat se k výkonu závislé práce je řešena občanským zákoníkem.

Kdo může být zaměstnavatel

Zaměstnavatelem může být jak právnická osoba (např. obchodní společnost, družstvo, spolek), tak osoba fyzická (člověk), může jím být také stát (Česká republika, která jedná v pracovněprávních vztazích prostřednictvím příslušné organizační složky státu, například některého z ministerstev).