Jak zakonzervovat jablečný mošt?

Jak zmrazit jablečný mošt

Šťáva v mrazáku

Už léta strouhám jablka na řepáku, pak je vložím do menšího lisu a šťávu stáčím do PET láhví (ale jen do 3/4). Láhve pak zavíčkuji a uložím do mrazáku. Mošt je dobrý i o Vánocích a pokud jej do té doby nevypijeme, i déle.

Jak zakonzervovat jablečnou stavu

Jablečný mošt

Rozdrcená jablka rychle hnědnou, proto je potřeba z nich šťávu ihned vylisovat. 2 Šťávu slijte do skleněných lahví, ještě otevřené je postavte do hrnce, zalijte vodou kousek pod hrdla a zahřívejte asi 20 minut na 75– 80 °C. Poté lahve dobře uzavřete a uložte do vodorovné polohy.
Archiv

Jak dlouho vydrží jablečný mošt

Před zpracováním je vhodné jablka umýt. Mošt vydrží v ledničce zhruba týden. V mrzáku vydrží tak dlouho, jak ho necháte zmrazený. Třetí možností je šťávu sterilizovat.
Archiv

Jak sterilizovat jablečný mošt

Pasterizovaný mošt

Po vylisování dám mošt vychladnout na jeden den, pak ho po dobu pěti minut zahřeji na 75 °C a ihned nalévám do PET láhví, které potom opět asi na pět minut položím do vodorovné polohy, aby teplo zlikvidovalo i případné mikroorganismy na víčku.

Jak se konzervuje mošt

Nám se ale osvědčil způsob, kdy mošt nalíváme do horkých zavařovacích sklenic od okurek. Dobře uzavřeme a zavařujeme v myčce na nádobí na program na 70 °C. Takto zavařený mošt vydrží asi půl roku, ale do té doby ho zcela jistě spotřebujete.

Jak se dělá jablečný džus

Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců a nakrájíme na menší kousky. V hrnci jablka podlijeme vodou a dusíme doměkka. Rozmixujeme tyčovým mixérem a následně ještě propasírujeme přes síto. Vmícháme cukr a kyselinu citronovou, cukr necháme rozpustit a jablečnou směs vychladnout.

Jak zakonzervovat jablka

Nastrouhaná jablka namačkáme do čistých sklenic. Neplníme úplně po okraj, ale necháme kousek místa. Okraje očistíme, otřeme do čista a do sucha, zavíčkujeme. Sterilujeme asi 45 minut při 90 °C.

Jak konzervovat ovocnou stavu

Pokud chcete odšťavňovat do zásoby pravidelně, pořiďte si vakuový džbán. Jeho použití je jednoduché – nalijete šťávu, uzavřete víkem a pomocí pumpy jednoduše odsajete vzduch. Džbán pak uložíte do lednice. Uchovávání šťávy v chladu a vzduchoprázdnu prodlouží její trvanlivost až o 24 hodin.

Jak se pasterizuje mošt

Mošt si můžete doma jednoduše pasterizovat ve skleněných láhvích. Čisté, horkou vodou vymyté lahve dáme do hrnce s vodou tak, aby voda sahala cca 2 cm pod hrdlo. Vodní lázeň má mít teplotu 85 °C a doba pasterizace je 25-30 minut.

Jak rozmrazit mošt

Čím rychleji mošt zmrzne, tím více cenných živin si zachová. Při rozmrazování použijte opačný postup. Mošt dejte do lednice nebo za chladné okno a počkejte, dokud se všechny krystalky ledu úplně nerozpustí. Mošt spotřebujte nejlépe ihned, nejdéle však do dvou dnů.

Co je to pasterizace moštu

Pasterizace moštu probíhá tak, že obsluha dopraví mošt do zásobníku moštu v horní části pasteru. Jablečná šťáva teče samospádem přes paster otápěný horkou vodou k plničce Bag in Boxů.

Jak zavařit stavu

Postup přípravy je jednoduchý. Vylisovanou šťávu z ovoce svaříte se solí – na 1 litr šťávy se přidává polovina lžičky soli a pak ji nalijete do sklenic s víčky. Důkladně uzavřené sklenice necháte zavařit 30 minut při teplotě 80° Celsia a pak vychladnout položené víčkem dolů.

Jak se dělá domácí jablečný ocet

Stáhněte si jej a vytiskněte nebo uložte do PC.Nastrouháme jablka. Jablka jemně opláchneme vodou, odstraníme stopku a bubáka a nastrouháme je (i s vnitřkem) nahrubo.Naplníme sklenici. Do sklenice nasypeme cukr a zalijeme vodou.Necháme 10 dní kvasit.Scedíme a dále kvasíme.Znovu přecedíme a máme hotovo.

Jak si doma udělat džus

Mrkev nastrouháme na kolečka, pomeranče a citrón oloupeme, nakrájíme na kousky a dáme do 2 litru vody vařit. Občas zamícháme a necháme vařit, až vše změkne. Mezitím do jiného hrnce dáme 8 litrů vody, 1 kg cukru a 50 g kyseliny citrónové a svaříme. Ingredience z prvního hrnce naleje do mixéru a rozmixujeme.

Jak si udělat doma Most

Jablka omyjeme, rozkrojíme napůl, jádřince necháme tam, kde jsou, nic nevykrajujeme, odstraníme pouze stopku. Pomalu vhazujeme půlky jablek do přístroje a ejhle, první kapky moštu jsou na světě. Za pár minut máme z jednoho kilogramu jablek 0,7 litrů lahodného nápoje. Mošt pijeme čerstvý, nejlépe hned po jeho extrakci.

Jak zavřít jablka

Nejjednodušší, ale vždy chutný. Předvařená a na čtvrtky nakrájená jablka naskládáte úhledně do sklenic, zalijete vlažným cukerným roztokem, přidáte hřebíček, skořici a případně kolečko důkladně umytého citronu. Sklenice důkladně uzavřete víčky a dáte klasicky zavařit na 15 až 20 minut do vody horké 85° Celsia.

Jak uchovat letní jablka

Na zimu se budou náramně hodit! Jablíčka omyjte, osušte, vykrojte bubáka a nakrájejte na tenké plátky a dejte sušit buď na sluníčko nebo do sušičky či trouby (na 50°C při pootevřených dvířkách). Zcela usušená jablíčka skladujte v látkovém pytlíčku.

Jak sterilizovat stavu

Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout. Šťávy i sirupy budou trvanlivé jako ostatní zavařeniny…

Jak zakonzervovat domaci sirup

Sirupy plníme do dobře vymytých šroubovacích lahví (např. od alkoholu), nejlépe z čirého skla. Po vymytí láhve na pár minut vložíme do vyhřáté trouby – narovnáme je vodorovně na plech, který vsuneme do trouby, a chvíli jej v ní necháme.

Jak Pasterizovat

Pasterizace je jednou z konzervačních metod pro potraviny.Dlouhá pasterizace – ošetření nízkou teplotou 63°C po dobu 30 minut.Šetrná pasterizace – mléko je ošetřeno teplotou 72°C po dobu 15-30 sekund.Vysoká pasterizace (UHT) – ošetření vysokou teplotou 135°C po dobu 1-2 minut.

Jak dlouho Pasterovat

Proto všechny pasterované potraviny (mléko, vejce) se musí chladit. Potraviny lze také pasterovat použitím gama-záření. k usmrcení patogenních bakterií se používá vyšší teplota po krátkou dobu, např. mléko je pasterováno při teplotě 72 °C za 15 sekund.

Jak dlouho se rozmrazuje maso

Malé balíčky masa nebo drůbeže (cca 0,5 kg) mohou být rozmraženy již za hodinu, větší balíčky (1,5-2 kg) za 2-3 h. U krocanů je nutno počítat s 1 h na každých 0,5 kg hmotnosti. Rozmražené potraviny se musí ihned tepelně zpracovat.

Jak si vyrobit domácí mošt

Jablka omyjeme, rozkrojíme napůl, jádřince necháme tam, kde jsou, nic nevykrajujeme, odstraníme pouze stopku. Pomalu vhazujeme půlky jablek do přístroje a ejhle, první kapky moštu jsou na světě. Za pár minut máme z jednoho kilogramu jablek 0,7 litrů lahodného nápoje. Mošt pijeme čerstvý, nejlépe hned po jeho extrakci.

Jak se Steriluje

Tato další metoda sterilování probíhá takto: Do zavařovacího hrnce nalijeme tolik vody aby sahala asi 2 cm pod dřevěnou mřížku (stojan v hrnci, na kterém leží jednotlivé sklence), sklenice tak nejsou ponořeny ve vodě. Hrnec přiklopíme poklicí a přivedeme vodu do varu. Pára proudící kolem sklenic steriluje jejich obsah.

Jak správně zavařovat

Zavařování krok za krokemSterilizujte sklenice.Zkontrolujte těsnění.Naplňte sklenice 1,5–2 cm pod okraj.Zalijte nálevem podle oblíbeného receptu a sklenice uzavřete.Připravte si soupravu pro zavařování.Sporák zapněte na střední výkon.Jakmile uběhne předepsaná doba zavařování, vyjměte sklenice z hrnce.