Jak zalévat hadovky?

Jak Zalevat hadovky

Před výsadbou do ní lze zapracovat plná minerální hnojiva nebo speciální hnojivo ve formě rašelinového substrátu. Okurky zalévejte vodou teplou alespoň tak, jako je sama půda, v níž jsou okurky zasety. Nikdy nezalévejte příliš studenou, nebo příliš teplou vodou.
Archiv

Jak se starat o hadovky

Zeminu nenechávejte prosychat, ale zároveň ji ani nepřelévejte. Při výsadbě také myslete na oporu rostliny, aby se měla o co opřít a po čem šplhat. Určitě nenechávejte rostlinu, aby se rozrůstala po zemi. A co se týká odrůdy, velmi oblíbené jsou hadovky s dlouhými plody zvané Marta F1, Saturn F1 nebo Superstar F1.
Archiv

Jak často zalévat salátové okurky

Okurky ocení zálivku, kterou budeme provádět spíše méně často, zato vydatně a důkladně. Rostlina si pak vytvoří lepší kořenový systém. Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy.
Archiv

Jak Vyštipovat okurky hadovky

Sazenice vysazujeme v řádku od sebe 60 – 70 cm a navádíme je na provázek upevněný na horním vedení (drátu, konstrukci) apod. V době kdy rostlina dosáhne 60 – 70 cm, odstraníme řezem všechny listy a plody do výšky 40 – 45 cm, ponecháme pouze 1,5 – 2 cm řapíku z každého odstraněného listu (prevence proti zaschnutí).

Čím zalévat okurky

Zalévejte nejlépe večer nebo ráno odraženou vodou – při použití studenější vody ze studny či vodovodu by rostliny mohly utrpět teplotní šok, a zbrzdit se v růstu i plodnosti. Voda z vodovodu navíc může obsahovat menší množství chlorové látky, již okurky snáší velice špatně.

Proč nerostou okurky

Chybí-li voda, plody moc nerostou a je jich málo. Když je vláhy dostatek, okurky bujně rostou a rychle nahrazují nemocné a poškozené listy. To je jedna z obran proti plísni okurkové – viz Pamatujte.

Co s okurkami Hadovkami

5 zajímavých receptů z okurek, ať už z hadovek nebo nakládačekOkurková polévka. Okurky jíme zpravidla nastudeno.Okurka s tvarohem. Dietní svačinka či večeře, která zasytí a přitom není příliš kalorická.Okurkový salát s mrkví a sýrem cottage.Okurkový salát s tuňákem.Okurkový salát na uskladnění

Čím hnojit salátové okurky

Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

Kdy nejlépe zalévat okurky

Rajčata a okurky by se měly zalévat výhradně ráno a večer. Vyvarujte se tak rozhodně poledního zalévání, kdy dojde k rychlému vypaření vody.

Jak správně Zaštipovat

První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Kdy se zalévají okurky

Rajčata a okurky by se měly zalévat výhradně ráno a večer. Vyvarujte se tak rozhodně poledního zalévání, kdy dojde k rychlému vypaření vody. Polední zalévání je navíc pro tuto zeleninu velký šok, navíc ve velké kombinaci – vedro, sluneční úpal a ještě studená voda.

Jaké hnojivo použít na okurky

Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

Co chybi Okurkam

Na zahradě nejvíce škodí plíseň okurková a ze škůdců jsou to hlavně mšice a klopušky; ve skleníku pak rovněž plíseň okurková, vadnutí okurek a ze škůdců hlavně mšice, třásněnky, molice a svilušky.

Jak podpořit růst okurek

Přihnojení dusíkem na počátku kvetení okurek spolu se zálivkou výrazně podpoří růst natě a tvorbu listů. Rostlina tak může rychle nahrazovat listy poškozené plísní listy novými, což výrazně snižuje škodlivý účinek plísně. Je to zvláště účinné u nových odrůd odolnějších k plísni.

Co dělat s okurkami

Studená okurkoořechová polévka.Mražený okurkový salát.Okurkové plachetnice.Dušené okurky s pikantní omáčkou.Okurky zapečené s rybí nádivkou.Okurková smaženice mnoha chutí a barev.Vlažný bramborový salát s okurkou.Sterilovaný okurkový kompot.

Jak uchovat okurky hadovky

Skladovat byste je ale měli na tmavém chladnějším místě. Okurky mají rády pokojovou teplotu, takže lednice není vhodným místem pro jeho zachování. To samé platí pro mrkve. I ty snesou pokojové teploty, v lednici se často „scvrknou“ a změknou.

Kdy zalévat rajčata ráno nebo večer

Zalévejte tedy nejlépe ráno a večer. Určitě je také vhodné položit si otázku, čím rajčata zalijete. Voda z kohoutku by to být neměla. Obsahuje nejen chlor, ale také je studená.

Kdy Zaštipovat

Ideální doba na zaštipování zálistků je v momentě, kdy jsou zhruba 5 až 10 centimetrů dlouhé (maximálně však 15 centimetrů). Pozdější vylamování bočních výhonů značně zpomaluje růst toho hlavního a rostlinu celkově vysiluje.

Jak zastavit růst rajčat

Kdy zastavit růst rajčete

Jakmile rajčatům naroste 5 – 7 pater květů, rostlinky zastřihněte. Více pater totiž v našich podmínkách nedozraje. A rajče je liána, roste pořád dál a dál. V chladnějších a vyšších oblastech stačí čtyři patra, v teplejších nížinách těch 6 – 7.

Jak poznat že je okurka zralá

Plod sice nemusí být zrovna hořký, ale je už mnohem hůř stravitelný. "Zralá čerstvá okurka je hladká, tuhá, s pevně napjatou slupkou. Barva záleží na druhu, pohybuje se od světle zelené až po temně mechovou. Bílé žíhání či skvrny nebývají na závadu.

Čím se Přihnojuje okurky

Okurky mají rádi výživné humózní půdy, proto je dobré dodat před výsadbou do půdy uleželý chlévský hnůj, kompost nebo minerální hnojivo.

Proč Zloutnou listy u okurek

Za žlutými listy okurek může stát nesprávně zvolené místo, kde mají nedostatek světla. Listy si zřejmě navzájem stíní a žloutnou. Žluté listy otrhejte a dopřejte okurkám výživu. Jedná se totiž o další důvod, kvůli kterému se mohou projevit tyto potíže.

Jak zvýšit úrodu okurek

Důležité je také kypření půdy, ale pozor, jen jemné a opatrné, jelikož kořeny okurek se rozrůstají mělce pod povrchem, nejdou do hloubky. Dalším dobrým trikem pro zvýšení úrody okurek je nastýlka, v jejímž případě není třeba kypřit. Nastýlka (např. slámou) je vlastně mulčí, která udržuje v půdě vodu.

Jak rychle rostou okurky

Častá sklizeň okurek nastartuje bohatou úrodu

Sklizeň okurek začíná přibližně 12 týdnů po výsevu. U salátovek sbíráme plody dlouhé 15 – 20 cm. Nakládačky sklízíme při délce 2,5 – 7 cm nebo když mají vhodnou velikost pro naložení do láku.

Jak uchovat okurky hadovky na zimu

Uchovávejte je v přihrádce, která je určena pro ovoce a zeleninu. Jakmile okurku načnete, je potřeba ji co nejdříve zpracovat, jinak začne měknout. Na zahrádce vypěstované plody vám v lednici nebo v chladném sklepě vydrží přibližně týden. Zavařené okurky vám vydrží několik let a jsou stále dobré a chutné.