Jak zamknout obrazovku na Mac?

Jak nahrát záznam obrazovky se zvukem Mac

Pomocí funkce Záznam obrazovky můžete v aplikaci QuickTime Player pořizovat videozáznamy obrazovky počítače. Záznam můžete v aplikaci otevřít a pak jej uložit na Macu. V aplikaci QuickTime Player na Macu můžete výběrem volby Soubor > Nový záznam obrazovky otevřít okno Záznam obrazovky a zobrazit nástroje.

Jak zamknout Macbook zkratka

Control-Command-Q: Okamžitě zamkne obrazovku. Shift-Command-Q: Odhlásí vás od aktuálního uživatelského účtu macOS. Budete požádáni o potvrzení. Jestli se chcete odhlásit okamžitě bez potvrzování, stiskněte Alt-Shift-Command-Q.

Jak nastavit vypnutí obrazovky Mac

Nastavení Macu na uspání po určité době nečinnostiVpravo klikněte na místní nabídku „Při napájení z baterie vypnout monitor, je‑li počítač nečinný“ a vyberte požadovanou volbu.Vpravo klikněte na místní nabídku „Při napájení z adaptéru vypnout monitor, je‑li počítač nečinný“ a vyberte požadovanou volbu.

Jak nastavit spořič obrazovky Mac

Použití spořiče obrazovky na MacuNa Macu vyberte nabídku Apple > Nastavení systému a potom na bočním panelu klikněte na Spořič obrazovky . (Je možné, že bude třeba posunout zobrazení níže.)Vpravo klikněte na miniaturu spořiče obrazovky, klikněte na Volby a pak upravte nastavení.Klikněte na tlačítko OK.

Jak nahrávat obrazovku i se zvukem

Win + Alt + R – Klávesová zkratka slouží pro spuštění nahrávání. Opětovným stiskem dojde k ukončení nahrávání obrazovky. Proces nahrávání se zobrazuje prostřednictvím malého panelu na obrazovce. Na panelu můžete nahrávání ukončit ručně nebo zde zapnout/vypnout mikrofon během nahrávání.

Jak nahrát video z obrazovky Apple

Nahrávání obrazovky iPhonu, iPadu nebo iPodu touchPřejděte do Nastavení > Ovládací centrum a pak klepněte na tlačítko Přidat vedle položky Záznam obrazovky.Podívejte se, jak otevřít Ovládací centrum na iPhonu nebo na iPadu.Klepněte na šedé tlačítko záznamu.Opuštěním Ovládacího centra začnete obrazovku nahrávat.

Jak kopírovat obrázek na Macbooku

Stiskněte Command-C. Nebo zvolte na řádku nabídek Upravit > Kopírovat. Nebo klikněte s klávesou Ctrl (nebo pravým tlačítkem) na vybranou položku a z místní nabídky zvolte Kopírovat.

Kde je na Mac alt

Jak se tomu říká na Macu

Termín pro Windows Termín pro Mac
Klávesa Alt Klávesa Alt
Klávesa Alt Ctrl-F2
Alt-Tab Cmd‑Tab
Alt-Tab Exposé

Jak nastavit vypnutí obrazovky

Pokud chcete upravit nastavení napájení a režimu spánku v Windows 10, přejděte na Start a vyberte Nastavení > System > Power & sleep. V části Obrazovka vyberte, jak dlouho má vaše zařízení čekat před vypnutím obrazovky, když ho nepoužíváte.

Jak vypnout displej

Otevřete přehled Činnosti a začněte psát Napájení. Kliknutím na Napájení otevřete příslušný panel. Pomocí rozbalovacího seznamu Vypnout obrazovku v Šetření energií nastavte čas, po kterém se obrazovka vypne, nebo její vypínání zakažte.

Jak nastavit hodiny jako spořič obrazovky

Změna zobrazení hodin ve spořiči obrazovkyV telefonu otevřete aplikaci Hodiny .Klepněte na ikonu možností Nastavení.V sekci Spořič obrazovky: Přepnutí na analogové nebo digitální hodiny: Klepněte na Styl. Zvolte možnost Analogové nebo Digitální. Ztmavení pro tmavé prostředí: Klepněte na Noční režim.

Jak nastavit Sporic obrazovky Iphone

Klikněte na kartu Options (Možnosti). Vyberte, že chcete nastavení spravovat „Always“ (Vždy). Zaškrtněte políčko vedle možnosti „Start screen saver after: X minutes“ (Spustit spořič obrazovky po X minutách). Klikněte na tlačítko tří teček (…) a vyberte spořič obrazovky.

Jak nahrát obrazovku Apple

Jak nahrávat obrazovku

Přejděte do Nastavení > Ovládací centrum a pak klepněte na tlačítko Přidat vedle položky Záznam obrazovky. Podívejte se, jak otevřít Ovládací centrum na iPhonu nebo na iPadu. a počkejte na třísekundové odpočítávání. Opuštěním Ovládacího centra začnete obrazovku nahrávat.

Jak zachytit obrazovku

Důležité: Tyto kroky fungují na zařízeních s Androidem 12 a novějším na většině obrazovek, které umožňují posouvání.Přejděte na obrazovku, kterou chcete zachytit.Stiskněte současně vypínač a tlačítko snížení hlasitosti.Dole klepněte na Zvětšit záběr snímku.Pomocí oříznutí vyberte obsah, který chcete zachytit.

Jak nahrát obrazovku na Mac

Pomocí QuickTime PlayeruOtevřete QuickTime Player ze složky Aplikace a na řádku nabídek vyberte Soubor > Nový záznam obrazovky.Než začnete nahrávat, můžete kliknout na šipku vedle tlačítka Záznam a změnit nastavení záznamu:Nahrávání spustíte tak, že kliknete na tlačítko Záznam , a pak uděláte jednu z těchto akcí:

Jak si nahrát obrazovku

Nahrání obrazovky telefonuPřejeďte prstem po obrazovce shora dolů.Klepněte na Rekordér obrazovky . Možná budete muset přejet prstem doprava.Vyberte, co chcete nahrát, a klepněte na Začít.Pokud chcete nahrávání zastavit, přejeďte prstem z horní části obrazovky dolů a klepněte na oznámení Rekordéru obrazovky .

Jak zkopírovat fotku

Pro zkopírování obrázku z prohlížeče obrázků do jiné aplikace klikněte na obrázek pravým tlačítkem a zvolte Kopírovat. Obrázek se zkopíruje do schránky, odkud jej můžete vložit do dokumentu v LibreOffice, obrázku v editoru Gimp nebo nějaké další aplikace.

Jak se kopíruje odkaz

Zkopírujte adresu URL podle svého prohlížeče: Chrome: Klepněte na adresní řádek. Pod adresním řádkem vedle adresy stránky klepněte na Kopírovat .

Jak kopírovat obrázek na MacBooku

Stiskněte Command-C. Nebo zvolte na řádku nabídek Upravit > Kopírovat. Nebo klikněte s klávesou Ctrl (nebo pravým tlačítkem) na vybranou položku a z místní nabídky zvolte Kopírovat.

Jak zvětšit obraz na Macu

Zvětšování a zmenšování na MacuZvětšení: Stiskněte Alt-Cmd-rovnítko (=).Zmenšení: Stiskněte Alt‑Cmd‑minus (-).Rychlé přepnutí mezi zvětšením a zmenšením: Stiskněte Alt-Cmd-8.

Jak rychle vypnout obrazovku

Pokud chcete upravit nastavení napájení a režimu spánku v Windows 10, přejděte na Start a vyberte Nastavení > System > Power & sleep. V části Obrazovka vyberte, jak dlouho má vaše zařízení čekat před vypnutím obrazovky, když ho nepoužíváte.

Jak vypnout obrazovku počítače

Nikde nemusíte nic složitě nastavovat, prostě jen zmáčknete Ctrl+Alt+B a obrazovka zčerná.

KDE nastavit spořič obrazovky

Přejděte na nastavení > přizpůsobení > zamykací obrazovcea vyberte Nastavení spořiče obrazovky. V okně Nastavení šetřiče obrazovky zvolte z rozevíracího seznamu šetřič obrazovky.

Jak změnit barvu hodin na zamykací obrazovce

Změna zobrazení hodin ve spořiči obrazovky

V sekci Spořič obrazovky: Přepnutí na analogové nebo digitální hodiny: Klepněte na Styl. Zvolte možnost Analogové nebo Digitální. Ztmavení pro tmavé prostředí: Klepněte na Noční režim.

Jak na iPhone zamknout obrazovku

Chcete‑li iPhone zase zamknout, stiskněte postranní tlačítko. Když se přibližně po dobu jedné minuty nedotknete displeje, iPhone se zamkne automaticky.