Jak zastřihnout vinnou révu?

Kdy zastřihnout vinnou révu

Řez provádíme v době, kdy by již neměly nastat velké mrazy, které by révu mohly zničit. Réva je totiž nejvíce mrazuvzdorná v neořezaném stavu. Nejvhodnější doba je tedy někdy okolo konce února až března a s teplotou půdy okolo 4°C.
Archiv

Jak ošetřovat vinnou révu

Preventivně se aplikuje postřik fungicidem ihned po odkvětu a poté za týden. Pokud je počasí mimořádně příznivé pro vývoj choroby, lze révu fungicidem ošetřit i před květem. Pokud teplé na vlhké počasí pokračuje i v červenci a réva byla perensporou napadena, můžete v ošetřování fungicidy pokračovat.

Jak Osečkovat vinnou révu

Obvyklý je ale termín po kvetení révy. Osečkování u zahrádkářů se provádí ručně zahradnickými nůžkami a nebo také srpem. U tvarů s drátěnkou se osečkovává nad horním dvojdrátím, což znamená, že na keři ponecháme asi 1 m vysokou listovou stěnu.
Archiv

Jak začít pěstovat vinnou révu

Réva je teplomilná rostlina, proto se jí daří v teplých polohách na dobře osluněných místech. Potřebuje také teplou, záhřevnou půdu. Při výsadbě v zahradě jí bude dobře například u jižní či jihovýchodní strany zdi nebo plotu, kam svítí většinu dne slunce a kde je chráněná před studeným severním větrem.

Co zasadit pod vinnou révu

Jaké bylinky pod révu volit 4️⃣ Volte bylinky, které jsou řazeny do kategorie suchomilných středomořských, tedy: estragon, levandule, majoránka, mateřídouška, oregano, rozmarýn, saturejka, šalvěj, tymián, yzop a vavřín. 💡 Tip: Bylinky si můžete vypěstovat od semínka, nařízkovat nebo koupit jako sazeničku.

Jak zastřihnout hrozný

Řez na čípek, někdy taky nazýván řez na očko, se provádí na jeden až dva boční pupeny. Jinými slovy odstřihneme větev natolik, aby na ní zbyly pouze ony dva pupeny. Z nich pak v sezóně vyrůstají plodné větévky. Řezem na hlavu se z rostliny vyřeže staré dřevo, opět až k jednomu/dvěma horním pupenům.

Kdy stříhat hroznové víno ve skleníku

řez: v prosinci či lednu odstraňujeme staré dřevo, suché a nepotřebné výhony. Na výhonu ponecháváme jen jeden hrozen. Plodné výhony krátíme za 4-5 listem nad hroznem.

Kdy Strihat víno v létě

Réva by se neměla stříhat, když hrozí silné mrazy (pod -10 °C) proto, že by se mohly poškodit právě sestříhané části. Pozdějším termínem (od března do léta), když už pučí první zelené části, rovněž hrozí, že se réva oslabí.

Jak ošetřit vinnou révu na jaře

Nicméně, zima se konečně odporoučela a jaro je nepochybně tady! A s tím opět přichází tradiční nutnost provést první prevenci v ochraně révy vinné. Nejdůležitější je na vinicích v tuto chvíli v první řadě síra, je nejvyšší čas. Síra se zjara zpravidla aplikuje ve fázi nalitých pupenů v dávce 12 kg/ha.

Jakou zeminu na vinnou révu

Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: Pro vinnou révu v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo. Ideální jsou dlouhodobě působící hnojiva.

Jak Zaštipovat hroznové víno

Dostatečná asimilační plocha listů nad hrozny je nezbytná pro jejich vyzrávání. Asimiláty zvyšují sladkost hroznů. Proto se doporučuje zálistky pod hrozny vylamovat, zatímco ty nad (za) hrozny pouze zčásti zaštípnout. Zálistky vyrůstající nad hrozny tedy krátíme zhruba v polovině jejich výšky – na délku 25 cm.

Jak často zalévat vinnou révu

Vinná réva vlastně saje vodu z velkých hloubek doslova jako čerpadlo. Zalévat tedy vinnou révu nemusíme, zbystřit bychom měli pouze v případě, že nám vyschne studna.

Kdy dozrává vinná réva

Do první dekády září se sklízí raně dozrávající odrůdy, které jsou známé vyšším obsahem cukrů. Co se týče středně rané odrůdy, ta dozrává v polovině září až do první poloviny října. Bílé odrůdy mají vyšší obsah kyselin. Středně pozdní až pozdní odrůdy dozrávají do konce října.

Jak se stříhá vinná réva ve skleníku

řez: v prosinci či lednu odstraňujeme staré dřevo, suché a nepotřebné výhony. Na výhonu ponecháváme jen jeden hrozen. Plodné výhony krátíme za 4-5 listem nad hroznem. Vylamujeme zálistky a ostříháváme uponky.

Čím se hnojí vinná réva

2x/ rok Po odkvětu (před nasazováním bobulí): 47 g/ 1 m2 (mladé vinice 34 g); rozhoz a zapravení do půdy, max. 2x/ rok Dále se doporučuje v systému hnojení révy vinné jednou za 3 roky použít hnůj nebo zahradnický kompost v dávce 4 – 6 kg/ m2. Při použití sušeného, peletovaného hnoje, je dávka 0,8 – 1,2 kg /1 m2.

Kdy se hnojí vinná réva

Základem je použití hnojiv do půdy na počátku vegetace, a to nejlépe v květnu a červnu. Dobrým řešením je použití organických hnojiv, která účinkují v půdě po dobu až tří měsíců, a navíc nezasolují půdu chemickými látkami (např. Trumf réva).

Jak hluboko zasadit vinnou révu

Výsadba. Před výsadbou zvolíme vzdálenost jednotlivých keřů od sebe 90-150cm, podle způsobu vedení. Připravíme si jamku pro výsadbu o rozměrech 40 x 40cm a hloubce 50 cm,dno jamky dobře prokypříme , dáme několik lopat dobré orníce a rozleželého kompostu. Do jamky můžeme poté nasypat i hnojivo na vinnou révu.

Kdy Strihat víno v lete

Kdy stříhat vinnou révu S řezem vinné révy můžete začít kdykoli od začátku roku v období vegetačního klidu, s výjimkou lokalit, kde vinici hrozí pravidelné a silné mrazíky. Tam je lepší odložit řez na co nejpozději. Klidně na začátek jara, tedy koncem března (jarní řez vinné révy).

Kdy stříhat víno ve skleníku

řez: v prosinci či lednu odstraňujeme staré dřevo, suché a nepotřebné výhony. Na výhonu ponecháváme jen jeden hrozen. Plodné výhony krátíme za 4-5 listem nad hroznem.

Kdy hnojit hroznové víno

Základem je použití hnojiv do půdy na počátku vegetace, a to nejlépe v květnu a červnu. Dobrým řešením je použití organických hnojiv, která účinkují v půdě po dobu až tří měsíců, a navíc nezasolují půdu chemickými látkami (např. Trumf réva).

Jaké hnojivo na vinnou révu

Můžeme používat buď granulovanou chlévskou mrvu, nebo speciální vodorozpustné hnojivo pro révu vinnou. Použití hnojiva je velmi jednoduché. Do konve stačí nasypat vrchovatou lžíci hnojiva na 15 litrů studené vody. Každých 14 dní použijeme pro jednu rostlinu 10 l k jedné sazenici.

Čím hnojit vinnou révu

Nezapomínejte na pravidelné přihnojování, protože vinná réva trpívá nedostatkem mikroprvků, jako je bor, molybden nebo železo, což může následně zapříčinit chlorózy a jiné fyziologické nemoci. K přihnojování můžete používat buď granulovanou chlévskou mrvu, nebo speciální vodorozpustné hnojivo pro vinnou révu.

Jak spravne zasadit vinnou révu

Před výsadbou zvolíme vzdálenost jednotlivých keřů od sebe 90-150cm, podle způsobu vedení. Připravíme si jamku pro výsadbu o rozměrech 40 x 40cm a hloubce 50 cm,dno jamky dobře prokypříme , dáme několik lopat dobré orníce a rozleželého kompostu. Do jamky můžeme poté nasypat i hnojivo na vinnou révu.

Čím se hnojí hroznové víno

Ideální je v tomto ohledu zapravení organických hnojiv, například chlévského hnoje, zeleného hnojení nebo nového a na vinicích stále oblíbenějšího přípravku HUMAC AGRO. Veškerá jmenovaná hnojiva jsou k dostání na našich prodejnách. Pokud si nevíte s výběrem hnojiva či rozborem půdy rady, obraťte se na nás.

Čím přihnojit hroznové víno

Můžeme používat buď granulovanou chlévskou mrvu, nebo speciální vodorozpustné hnojivo pro révu vinnou. Použití hnojiva je velmi jednoduché. Do konve stačí nasypat vrchovatou lžíci hnojiva na 15 litrů studené vody. Každých 14 dní použijeme pro jednu rostlinu 10 l k jedné sazenici.