Jak zasypat jímku?

Jak Obetonovat jímku

Pokud je jímka opatřena žebry proti spodní vodě, prostrčíme skrze otvory v žebrech roxory a těmi jímku zavibrujeme do řídkého betonu. Do jímky poté napustíme cca 30 cm vody pro její fixaci. Kolem jejího pláště, který vyarmujeme skrze připravené otvory, nachystáme šalování a postupně začneme betonovat.

Jak zasypat starý septik

Prázdnou jímku můžete bez problémů zasypat. Pokud máte strop septiku příliš mělko je vhodné odkrýt zeminu a beton rozbýt bouracím kladivem. Poté zasypat zbytek obsahu jímky zeminou. Vyvarujete se tak suchým místům v travním porostu.

Co nepatří do septiku

Do septiku nepatří ani žádné hygienické potřeby kromě toaletního papíru. Podobně jako tuk působí na bakterie i zahradní a úklidové chemikálie a lepidla, ale také agresivní WC a koupelnové čističe. Bakterie do septiku vám také pročistí vodu. Tu pak můžete bez obav použít například na zalévání zahrady.

Jak usadit jímku

Usazení jímek

Vykopeme jámu pro jímku. Šířka a délka jámy byměla být z každé strany o O,5m větší, než jsou rozměry jímky. Na dně výkopu nasypeme písek,vytvoříme 30 až 40cm pískové lože. Na pískové lože usadíme jímku.

Jak Obetonovat septik

Pro usazení septiku k obetonování se do stavební jámy připraví betonová deska o síle 10-15cm, na kterou se septik uloží. Poté připojíte přítokové a nátokové potrubí, septik začnete plnit vodou a postupně obbetovánvat. Po obetonování septik nechte plný a začněte používat.

Jaký beton pod septik

Beton musí být středně suchý, tak, aby se dostal mezi žebra nádrže. Zároveň při plnění ztraceného bednění betonem se kvůli vyrovnání venkovních a vnitřních tlaků působících na nádrž, začne nádrž napouštět vodou tak, aby voda byla vždy min. 20-30cm nad betonu.

Jak vyčistit starou jímku

Starou jímku je samozřejmě nutné řádně vyčistit. Stěny otryskáme tlakovou vodou a dezinfikujeme Savem. Práci si usnadníme, když předtím na několik měsíců napustíme jímku vodou.

Co se Starou jímkou

Stará jímka lze využít praktičtěji

Jak se dočtete níže, zbavit se žumpy lze několika způsoby. Buď ji můžete úplně “odstranit” zasypáním nebo využít žumpu pro akumulaci dešťové vody, tedy jako retenční nádrž či do ní v ojedinělých případech osadit čistírnu či septik.

Jak často se vyváží jímka

Každý majitel má také povinnost vyvážet septik, tu stanoví vodoprávní úřad. Nejčastěji se septik vyváží jednou až dvakrát do roka – záleží na velikosti nádrže a množství vody, které odvádí. Poté si nezapomeňte uschovat potvrzení o pravidelném vývozu septiku pro případ kontroly.

Čím rozpustit septik

Žumpex je ideálním prostředkem určený pro žumpy, septiky, jímky, čistírny odpadních vod i suchá WC. Intenzivně odstraňuje zápach a rozpouští tvrdé krusty i mnohaleté usazeniny ze stěn potrubí, kterým protéká. Dále rozkládá kal a výrazně tak prodlužuje intervaly odvozu fekálíí.

Jak Obetonovat retenční nádrž

Po vytvrdnutí betonu po obvodu nádrže může dojít k obetonování horní strany produktu, přičemž voda v produktu musí dosahovat horní hrany produktu (technicky spodní hrany nátoku / odtoku) a zároveň by produkt měl být podložen z vnitřní strany produktu vzpěrami, anebo otvory zaslepeny a voda dopuštěna až k horní straně …

Jaký beton pod jímku

Pokud chceme jímku pouze zahrnout hlínou, tak stačí 10 cm / tl betonu s jednou kari sítí. Pokud máme jímku třeba ve vjezdu a přes jímku bude jezdit auto, je potřeba udělat konečnou desku na jímku cca: 18 cm + kari síť. Takto provedená jímka Vám vydrží mnoho let bez jakýchkoli problémů.

Jak vyčistit jímku na dešťovou vodu

Postup čištění podzemní nádrže krok za krokem:

Vlezte dovnitř nádrže a pomocí čerpadla odčerpejte zbytek vody, který se v nádrži nachází. Nádrž kompletně vystříkejte pomocí vysokotlakého čističe. Stěny nádrže očistěte kartáčem a znovu vystříkejte vysokotlakým čističem. Špinavou vodu z nádrže opět odčerpejte.

Čím natřít jímku

Tekutá lepenka 2K je dvousložková stěrková hmota pro tvorbu hydroizolačních vrstev. Zabraňuje pronikání vody do staveb a stavebních konstrukcí. Je vhodná pro nátěry běžných podkladů jako je beton, omítky, zdivo, sádrokarton, železobetonové konstrukce, apod. Vytváří protiradonovou izolaci obytných budov.

Jak poznat že je plný septik

Jak poznat, že je septik plný

V případě, že vám septik zapáchá i když je zavřený, něco není v pořádku. Další indikací je slabý odtok přímo v domácnosti. Pokud se tento jev vyskytuje u více odtoků, bude problém v septiku. Plný septik také poznáte, tak že přetéká a kolem poklopů jsou kaluže hnědé vody.

Jak velkou odpadní jímku

K rodinným domům se standardně doporučují jímky o objemu 8 až 15 m³, k rekreačním objektům pak stačí menší nádrže o objemu 3 až 8 m³.

Jak se zbavit zápachu z jímky

Bakterie v prášku

Bakterie do septiku seženete v drogeriích a hobby marketech. V případě silnějšího zápachu roztok aplikujte alespoň jednou za 14 dní. Jakmile se septik přeplní, vytvoří se silná vrstva kalu a ta opět zapáchá, proto u běžného rodinného domu nechte septik vyvážet alespoň jednou či dvakrát ročně.

Co nasypat do septiku

Bioseptik bakterie do žump a septiků 100g

Biologický přípravek určený k rozkladu organických nečistot v žumpách a septicích. V každém gramu přípravku se nachází 5 bilionů bakterií, které dokáží efektivně rozložit veškerý organický odpad.

Jak udělat vodotěsný beton

Pro výrobu vodotěsného betonu by měla být použita alespoň plastifikační přísada na bázi lignosulfonátu. Vhodnější je použít ztekucující přísadu, která má podstatně vyšší plastifikační účinky. Pokud je žádána velmi vysoká odolnost proti průniku vody, je třeba použít utěsňující přísadu.

Jaký podkladní beton

Obecně platí, že pro klasické rodinné domy při standardních zakládacích podmínkách (rovinatý pozemek a soudržné zeminy) se obecně a nejčastěji používá do základových pasů beton pevností třídy C12/15 případně C16/20 a beton na základovou desku bývá zpravidla o třídu vyšší, tedy C16/20 případně C20/25.

Co do vody aby se nekazila

Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.

Čím natřít betonovou jímku

Tekutá lepenka 2K je dvousložková stěrková hmota pro tvorbu hydroizolačních vrstev. Zabraňuje pronikání vody do staveb a stavebních konstrukcí. Je vhodná pro nátěry běžných podkladů jako je beton, omítky, zdivo, sádrokarton, železobetonové konstrukce, apod. Vytváří protiradonovou izolaci obytných budov.

Jak často vyvážet jímku

K používání septiku musíte mít stavební povolení a povolení k vypouštění odpadních vod. Každý majitel má také povinnost vyvážet septik, tu stanoví vodoprávní úřad. Nejčastěji se septik vyváží jednou až dvakrát do roka – záleží na velikosti nádrže a množství vody, které odvádí.

Jak dlouho vydrží jímka

Základní princip fungování jímky

Zbylý odpad budete muset nechat vyvézt minimálně 4x za rok, a to z toho důvodu, že splašky v jímce začnou postupně zahnívat a silně zapáchat. Jak často budete muset nádrž vyvážet, záleží na její velikosti a četnosti využívání rekreačního objektu.

Jak zamaskovat septik

Používejte pochozí kryty na odpadní nádrže, které snadno zadláždíte či jinak skryjete. Pokud si pořídíte plastový kryt, počítejte s jeho nízkou hmotností a křehčím materiálem, který není vhodný k udržení větší váhy. Zabezpečení poklopu zámkem pak zajistí vám i vašim nejbližším pobyt na zahradě bez rizika.