Jak začít žít v Dánsku?

Kam se vydat v Dánsku

7 míst co vidět v DánskuKodaň Průvodce městem.Aarhus. Průvodce městem.Billund. Průvodce městem.Ribe. Poznejte středověkou architekturu a život Vikingů na jihu země v Ribe, nejstarším dánském městě.Bornholm.Aalborg.Roskilde.

Jak ušetřit v Dánsku

Jak ušetřit

Stejně tak jako téměř všude po světě se dá ušetřit hlavně na dopravě – nejezdit všude taxíkem, raději využívat veřejnou dopravu nebo chodit pěšky. V případě, že vás cestuje více, můžete si vypůjčit auto.

Jak se chovat v Dánsku

Při návštěvě Dánska si nemusíte dávat pozor v podstatě na nic, minimálně ne z pohledu společenského chování ovlivněného náboženstvím. V Dánsku se můžete chovat stejně, jako v České republice.

Proč žít v Dánsku

Už při prvním vstupu do dánské země každý jistě vidí, že Dánsko je úžasná země s úžasnými a přátelskými lidmi. Také je ale dost známo, že tam nahoře panuje depresivní počasí většinu času v roce. A z vlastní zkušenosti říkám, že to počasí dokáže ovlivnit člověka velmi intenzivně.

Jak autem do Kodaně

Cesta autem do Dánska

O něco málo rychleji můžete zvládnout cestu autem, ideálně přes Berlín, Hamburk a Kiel. O přepravu mezi jednotlivými ostrovy se postarají dánské trajekty. Dánské silnice a dálnice jsou v dobrém stavu a bez poplatků.

Co je k vidění v Dánsku

Památky a zajímavá místa. Nejznámějšími památkami Kodaně jsou královský palác Amalienborg, palác Christiansborg, kde sídlí dánský parlament, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, zámek Rosenborg a socha malé mořské víly na počest rodáka Hanse Christiana Andersena.

Co se jí v Dánsku

Specialitami dánské kuchyně jsou obložené chlebíčky, vařené nebo karamelizované brambory, vařené červené zelí, pečené vepřové nebo kachní maso. Národním nápojem je pivo a mezi nejznámější značky patří Carlsberg a Tuborg.

Čím se platí v Kodani

Měna: Dánská koruna (Dkk). 1 Dkk odpovídá přibližně 3,6 Kč. Dánští obyvatelé odmítli v referendu v roce 2000 přijetí eura, a tak stále platí dánskou korunou.

Co je typické pro Dánsko

Dánsko je velmi vyspělá země plná upravených domů a zahrad, nad kterou z šarmantní Kodaně dohlíží dánská královna. Její země se pyšní pestrou kulturní i designovou scénou. Milují tu pivo a na kole jezdí i do školy a do práce, a to klidně ve vysokých podpatcích.

Jací jsou danove

Dánové jsou pyšní na svoji zemi a milují tradice. Za to, jak si váží své země, svědčí všudepřítomné dánské vlajky. Například malé dánské vlaječky nikdy nesmí chybět na narozeninové oslavě a na dortech. Zákony Dánové dodržují a neexistuje tady takové to občas typické „hlavně to nějak obejít a vyzrát na zákony“.

Jak je těžká dánština

Velkou záludností dánštiny je však její výslovnost, která činí učení tohoto jazyka značně složitější. Nesetkáme se totiž prakticky s jediným slovem, které by se četlo tak, jak je napsáno. Dánština jako jazyk začala vznikat kolem roku 1 000, kdy se postupně začala stále více odlišovat od ostatních skandinávských jazyků.

Co dělat v Kodani

21 míst co vidět v KodaniNyhavn. Městská čtvrť, Vodní kanál.Rosenborg. Zámek, Zahrada.Amalienborg. Palác, Zámek.Christiania. Městská čtvrťMalá mořská víla. Socha.Nørrebro. Městská čtvrť, Park.Strøget. Nákupní třída.Tivoli. Zábavní park.

Proč jet do Dánska

Dánsko je velmi vyspělá země plná upravených domů a zahrad, nad kterou z šarmantní Kodaně dohlíží dánská královna. Její země se pyšní pestrou kulturní i designovou scénou. Milují tu pivo a na kole jezdí i do školy a do práce, a to klidně ve vysokých podpatcích.

Kde bydlet v Kodani

Kde se ubytovat v Kodani. Stěžejní jsou hotely v centru Kodaně. Zde se mísí směs několika hvězdičkových hotelů, převážně tří a čtyř, až po menší kabinové hotely a hostely. Není-li pro vás prioritou vyjít z hotelu přímo na náměstí v centru města, zvolte hotely podél metra na jihu Kodaně.

Kde se najíst v Kodani

V Kodani mají dvě dobré restaurace. One se nachází na Købkes Plads in Carlsbergbyen, což je prosperující čtvrť ve městě Copenhagen V, v blízkosti je Enghave Plads. Jiný, Restaurace Ark, se nachází na Nørre Farimagsgade v blízkosti botanické zahrady a Torvehallerne.

Co jíst v Kodani

Dánskou národní specialitou není žádné složité jídlo, ale Smorrebrod, žitný chléb s máslem. Určitě také stojí za ochutnání jejich hotdog- obložený, výborný, ale drahý. Kodaň nabízí mraky zajímavých restaurací, bister, kaváren.

Jak autem do Kodane

Trasa Praha – Kodaň měří 780 km a dá se v pohodě ujet za 10 hodin. Z Prahy zamíříte na Drážďany, Berlín a Rostock. Z Rostocku jezdí do dánského města Gedser trajekt, který stojí zhruba 2 500 Kč za osobní vůz (online ceník a rezervace zde). Z Gesderu je to do Kodaně už jen 150 km.

Jak se máš dánsky

Rychlokurz jazyka

Česky Dánsky Výslovnost
Jak se máš Hvordan går det /vode do: de/
Mám se dobře. Jeg har det godt. /ja ha: de got/
Nashledanou Farvel /fa:vel/
Ano Ja /ja/

Jak se naučit dánsky

Dánsky jazyk na střední úrovni

Tvůj mozek se musí přizpůsobit jazyku a to chvíli trvá. Nejlepší způsob na zdokonalení své dánčiny je zvládnout slovesa. Pokud nemáš dostatek času na navštěvování kurzů ale opravdu se chceš naučit dánsky jazyk, je zde jednoduché a populární řešení: online LinGo kurzy.

Kdy je nejlepší Navstivit Kodan

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září.

Co si přivézt z Kodaně

Typické dánské suvenýry jsou předměty z jantaru (šperky, těžítka, přívěsky ke klíčům), stříbrné šperky, ručně vyráběná keramika (zejména z Bornholmu), originální sklo (mj. vázy, mísy, sklenky) a kodaňský porcelán; původním dánským výrobkem je stavebnice Lego.

Co Neminout v Kodani

Tento dánský pivovarnický magnát sídlí právě v Kodani, kde z původního pivovaru udělali dokonce muzeum a návštěvnické centrum. Při jeho návštěvě vás nemine neodmyslitelná ochutnávka piv Carlsberg či Tuborg, nejprodávanějších a nejznámějších v Dánsku. Pivních barů jsou v Kodani stovky.

Na co se podívat v Kodani

21 míst co vidět v KodaniNyhavn. Městská čtvrť, Vodní kanál.Rosenborg. Zámek, Zahrada.Amalienborg. Palác, Zámek.Christiania. Městská čtvrťMalá mořská víla. Socha.Nørrebro. Městská čtvrť, Park.Strøget. Nákupní třída.Tivoli. Zábavní park.

Jak je drahá Kodan

Je kodaň opravdu drahá Ano je. Kodaň je sice poměrná drahá, ale jde zorganizovat i low-cost na pár dní, navíc s krátkým výletem do švédského Malmö. Centrum Kodaně není úplně rozlehlé, není zde potřeba používat městskou dopravu, snadno se projde pěšky, a to i přilehlé zajímavé čtvrti.

Co s sebou do Kodaně

Dánsko je zahrnuto v Schengenském prostoru, proto se při vstupu do země nemusíte prokazovat žádným dokladem, přesto doporučujeme mít s sebou kromě občanského průkazu i cestovní pas. Dánští občané nepoužívají doklady podobné těm našim, proto je při prokazování totožnosti lepší předkládat pas.