Jak zavařit nastrouhaná jablka na štrůdl?

Jak dlouho zavařovat jablka na štrůdl

Postup přípravy

Promícháme, naplníme do sklenic a zavíčkujeme. Vložíme na plech a podlijeme vodou do výšky asi 3 cm. Zavařujeme 30 minut při teplotě 200 °C.
Archiv

Jak zavařit jablka ve vlastní šťávě

Strouháme je do velké mísy. Pak po hrstech jablka odebíráme a co nám síly stačí (něco málo šťávy jim dopřejeme) je vymačkáme. Vymačkanými jablky plníme sklenice tak 3 – 3,5 cm od okraje. Jablka by se víčka neměla dotýkat ani po zavaření, kdy mají někdy (podle druhu použitých jablek) tendenci vystoupat o něco výš.
Archiv

Jak uchovat jablka na štrůdl

Oloupaná jablka zbavená jádřinců nastrouháme nahrubo, tak jak jsme zvyklí při přípravě domácího štrúdlu. Z nastrouhaných jablek vymačkáme přebytečnou tekutinu. Následně je v míse promícháme s mletou skořicí (množství přidejte dle Vaší chuti). Směsí poté naplníme vysterilizované zavařovací skleničky.
Archiv

Jak nastrouhat jablka

I se slupkou je nastrouháme na ručním nerezovém struhadle. Oblíbené je klasické 4-stranné, se kterým se dobře pracuje, jen musíme dávat pozor na prsty. Pokud nastrouháme rozčtvrcená jablka bez jádřinců slupkou směrem od struhadla, v ruce nám zůstane samotná slupka.

Jak se Zavařují nastrouhaná jablka

Postup přípravyJablka očistíme, zbavíme jádřinců, oloupeme a nastrouháme nahrubo.Nastrouhaná jablka namačkáme do čistých sklenic. Neplníme úplně po okraj, ale necháme kousek místa.Okraje očistíme, otřeme do čista a do sucha, zavíčkujeme.Sterilujeme asi 45 minut při 90 °C.Nesladíme, protože jablíčka ráda kvasí.

Jak zmrazit jablka na štrůdl

Dokonce i jablka můžete dát do mrazáku. Jablka můžete zamrazit celá i nakrájená, se slupkou i bez slupky. Záleží jen na vás, jak je budete chtít využít. Například takový sáček oloupaných jablek nakrájených na kostičky, je pro přípravu jablkového koláče či štrúdlu jako stvořený.

Co udělat z nastrouhaných jablek

10 tipů, jak zpracovat letní jablíčkaKřížaly. Pokud se vám nechce nic složitého vymýšlet, tak vsaďte na sušené jablečné křížaly.Jablečný mošt.Jablečná přesnídávka (pyré)Jablečný kompot.Jablečné dezerty, koláče a další dobroty.Jablečný ocet.Jablečný čaj.Jablečná nádivka do moučníků

Jak sterilizovat jablka na štrůdl

Postup přípravy

Nastrouhaná jablka namačkáme do čistých sklenic. Neplníme úplně po okraj, ale necháme kousek místa. Okraje očistíme, otřeme do čista a do sucha, zavíčkujeme. Sterilujeme asi 45 minut při 90 °C.

Jak zmrazit štrůdl

Moučník do půlhodinky. Švestkové knedlíky, nebo i celý štrúdl, lze také odložit do mrazničky. V tomto případě je lepší, mrazit je nevařené a nepečené. Zato čokoládové zákusky se smějí mrazit i hotové.

Co z padaných jablek

Padavky můžete obecně:zavařit na kompot nebo nastrouhat a zavařit do sklenic na vánoční štrůdl,uvařit jako lehká jablečná povidla a uchovat je stejně jako domácí marmelády.pokrájené nebo nastrouhané snídat s jogurtem nebo vločkami.přidat do těsta na muffiny nebo bábovku.

Jak zmrazit jablka na štrúdl

Dokonce i jablka můžete dát do mrazáku. Jablka můžete zamrazit celá i nakrájená, se slupkou i bez slupky. Záleží jen na vás, jak je budete chtít využít. Například takový sáček oloupaných jablek nakrájených na kostičky, je pro přípravu jablkového koláče či štrúdlu jako stvořený.

Proč nedávat pečivo do mrazáku

Lidé velice často chtějí prodloužit trvanlivost potravin, a proto je dávají do mrazáku či do ledničky. Stejnou logiku používají i v případě chleba a pečiva. Bohužel si neuvědomují, že tím dávají vzniknout plísním, které mohou velice vážně poškodit zažívací systém.

Jak zpracovat šťávu z jablek

Šťávu přecedím do hrnce a zahřívám čtvrt hodiny na 70 °C (měřím teploměrem ze zavařovacího hrnce). Pak hrnce se šťávou nechám stát 24 hodin a poté obsah znovu na čtvrt hodiny zahřeji na 70 °C. Máme-li moštu moc, hned po druhém zahřátí ho lijeme do demižonů, zátkujeme, zavoskujeme a šup s nimi opět pod deku.

Jak udělat přesnídávku z jablek

Jablka očistíme, oloupeme a nakrájíme nebo nastrouháme. Připravená jablka vložíme s cukrem do hrnce, zalijeme 1 litrem vody a zcela rozvaříme. V troše vody rozmícháme pudinkový prášek, zavaříme do jablečné hmoty a pořádně promícháme. Necháme přejít varem, rozmixujeme a nalijeme do čistých skleniček.

Jak dlouho může být chleba v mrazáku

Na zamrazování chleba jsou vhodné plastové sáčky (musejí být vhodné do mrazáku). Na každý sáček si raději označte datum zmrazení, ať máte přehled, co a jak dlouho máte v mrazáku. Takto vám chléb vydrží několik týdnů až měsíců. Při rozmrazování z chleba odstraňte obal a nechte ho při pokojové teplotě odstát.

Jak uchovat chleba v mrazáku

Sáček s chlebem si označte a uveďte na něj datum zamrazení, aby se z něj po čase nestala záhadná ledová kostka. Pro zachování požadované jakosti chleba je třeba udržovat v mrazničce teplotu – 18 °C. Chléb kypřený droždím a běžné pečivo si uchovají svoji jakost v mrazničce až po dobu šesti měsíců.

Jak uchovat šťávu z jablek

Jablečný mošt sterilujte, vydrží až rok

Mošt nalijte do skleněných lahví, které jste předtím důkladně vymyli horkou vodou. Nalijte mošt a dobře uzavřete. Hrdlo i víčko můžete potřít vysokoprocentním alkoholem. Sterilujte asi 12 minut při 90°C.

Co udělat z padaných jablek

Padavky můžete obecně:zavařit na kompot nebo nastrouhat a zavařit do sklenic na vánoční štrůdl,uvařit jako lehká jablečná povidla a uchovat je stejně jako domácí marmelády.pokrájené nebo nastrouhané snídat s jogurtem nebo vločkami.přidat do těsta na muffiny nebo bábovku.

Jak dlouho vařit jablka na přesnídávku

Vody nemusí být hodně (na 2 kg jablek dávám cca 300 ml vody). Vařím do změknutí jablíček, asi 20-30 minut. Vše rozmixuji do hladka tyčovým mixérem. Přidám banán a opět rozmixuji (obvykle dávám 1 banán na 1 kg jablek, ale prakticky prostě zkouším, jak to chutná a dávám do té doby, než se mi to zdá dostatečně sladké).

Jak zavařit přesnídávku

Připravenou přesnídávkou naplňte skleničky, které je v tomto případě lepší zavařit. Řádně očistěte hrdla skleniček, uzavřete a umístěte je do hrnce, sterilujte asi 20 minut od dosažení bodu varu. Poté zavařené přesnídávky vyjměte, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Proč nedávat chleba do mrazáku

Stejnou logiku používají i v případě chleba a pečiva. Bohužel si neuvědomují, že tím dávají vzniknout plísním, které mohou velice vážně poškodit zažívací systém.

Jak zabalit chléb aby déle vydržel

Aby si chléb zachoval svou přirozenou vlhkost a rychle neztvrdl, volte raději alobal nebo igelitový sáček. Podle pekařů je však nejvhodnější chléb nejdříve zabalit do látkové utěrky a pak do igelitového sáčku nebo ho zavřít do chlebníku. Látkovou utěrku ale nezapomeňte každé 3 dny měnit.

Jak zakonzervovat štávu

Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout.

Jak správně Pasterizovat jablečný mošt

Mošt si můžete doma jednoduše pasterizovat ve skleněných láhvích. Čisté, horkou vodou vymyté lahve dáme do hrnce s vodou tak, aby voda sahala cca 2 cm pod hrdlo. Vodní lázeň má mít teplotu 85 °C a doba pasterizace je 25-30 minut.

Co z jablek na zimu

Nejlepší způsob, jak jablíčka uchovat na zimu a rovnou si i připravit polotovar na rychlé vaření nebo pečení, je zavařit je nastrouhaná. Jablka jednoduše oloupeme, nastrouháme a naplníme (pořádně napěchujeme) do sklenic. Jablíčka mírně pustí šťávu, nemusí se ničím zalévat. Sterilujeme opět asi 20 minut na 85 °C.