Jak zavést globule?

Jak zavést prášek do pochvy

Umístěte pevně poševní tabletu do aplikátoru. Zaveďte aplikátor s tabletou co nejhlouběji do pochvy, nejlépe v poloze vleže na zádech smírně pokrčenýma nohama. Zatlačte píst až na doraz, čímž umístíte tabletu do pochvy.

Jak zavést tobolku do pochvy

Tobolky zavádějte hluboko do pochvy. Před zavedením je vhodné tobolku navlhčit. Části tobolky mohou být vyloučeny (doporučuje se použít hygienickou vložku). Během léčby je možné mít sexuální styk, ale použití kondomů, spermicidů či latexových pesarů se nedoporučuje (z důvodu rizika prasknutí nebo inaktivace).

Jak dlouho uzivat Boraxove globule

Používají se tak, že se každý den večer před spaním po dobu 10 dnů zavede jedna kulička. Jejich volně prodejnou vhodnější variantou je výplach Rosalgin.

Jak funguje Pharmatex

Pharmatex funguje na principu spermicidu. Riziko otěhotnění je vždy a velmi závisí na tom, jak je s danou metodou nakládáno. Obecně jsou spermicidy méně spolehlivé než hormonální antikoncepce, tělísko i než kondom. Spolehlivost antikoncepce můžete najít pod pojmem Pearlův index.

Jak si ulevit od svědění pochvy

Pálení, svědění, výtok – to jsou projevy zánětu pochvy, který potká během života téměř všechny ženy. Některé těmito příznaky navíc trpí pravidelně každý měsíc. Ovšem proti nepříjemným výtokům, plísňovým a kvasinkovým infekcím lze účinně bojovat. Máte možnost výběru z vaginálních tablet, čípků anebo vaginálního krému.

Jak fungují čípky na hemeroidy

Přípravek Faktu rychle zastavuje krvácení, svědění a pálení při hemoroidech a dalších obtížích v oblasti konečníku. Zabraňuje vzniku zánětu a podporuje regeneraci postižené oblasti. Cinchokain způsobuje místní znecitlivění, čímž snižuje bolest a svědění v oblasti konečníku. Faktu se používá k místní léčbě hemoroidů.

Jak zavest Canesten

Zaveďte aplikátor s tabletou co nejhlouběji do pochvy, nejlépe v poloze vleže na zádech s mírně pokrčenýma nohama. Zatlačte píst až na doraz, čímž umístíte tabletu do pochvy.

Co je to clotrimazolum

Přípravek Clotrimazol krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi.

Jak zavest Boraxove globule

Globule zavádějte těsně před ulehnutím, krém aplikujte 2krát denně. Antimykotikcá vagináljia nemají být zaváděny během menstruace (nejde o kontraindikaci, nicméně krev ředí jejich účinné složky či je dokonce vyplavuje úplně a narušuje tak jejich efektivitu).

Jak se zbavit mykózy doma

Přírodní antimykotika jsou např. kyselina kaprylová, česnek, oregano, olej z grepových jader. Velké množství kyseliny kaprylové se nachází v kokosovém oleji, doporučuje se ho užívat i mazat vnitřně. Kokosový olej pomáhá celkově proti plísňovým infekcím.

Jak funguje antikoncepční náplast

Evra, tak se jmenuje první antikoncepční náplast na světě. Početí brání stejným způsobem jako pilulky: uvolňuje hormony ethinylestradiol a norelgestromin, ty se pak přes kůži dostávají do krevního oběhu. Hormony brání ovulaci a zároveň ztěžují spermiím pronikání do dělohy.

Jakou nehormonální antikoncepci

Druhy nehormonální antikoncepce

Kondom pro muže (spolehlivost 98%), pesar pro ženy ( 96%), spermicidy v podobách různých gelů, globulí, krémů, čípků, které se vkládají do pochvy. Jsou v přírodní i chemické variantě, a podle toho se spolehlivost pohybuje: od 96 % do 98%. Patří sem také přerušovaná soulož.

Co znamená zapach z pochvy

„Nejčastěji za zápachem pochvy totiž stojí kvasinková infekce, používání nevhodných mycích prostředků, nošení oblečení z umělých materiálů a nedostatečná hygiena zejména v době dovolených,” upozorňuje gynekolog MUDr. Roman Peschout. V první řadě je tedy důležité se zaměřit na výběr vhodného mycího přípravku.

Jak zmírnit svědění pochvy doma

Nerovnováha v pochvě často způsobuje svědění, proto udržujte tuto oblast čistou a vždy používejte vhodné neparfémované mýdlo. Těsným kalhotkám ze syntetického materiálu a používání vložek do kalhotek a tamponů se také můžete vyhnout (pokud je to možné), pokud se u vás opakovaně objevují projevy vaginálního svědění.

Jak dlouho se hojí hemoroidy

Projevy onemocnění

Tyto zevní hemoroidy, které obvykle zmizí během jednoho až dvou týdnů, zanechávají po sobě „kožní uzlíky“, které dráždí a jsou příčinou dalšího svědění. V klidové fázi nepůsobí obtíže a nekrvácejí. Jejich častou komplikací může být trombóza.

Jak dlouho působí čípek

Dospělí, dospívající a děti starší než 10 let si podle potřeby zavádějí 1 čípek do konečníku. Přípravek vyvolá vyprázdnění stolice za 10-20 minut po zavedení čípku.

Co pomáhá na svědění pochvy

ROSALGIN EASY 140MG vaginální roztok 5X140ML.JENAMAZOL 20 mg/g vaginální krém 20 g.FUNGICIDIN LÉČIVA mast 10 g.Gyno-Pevaryl Combipack 150mg 3 vaginální čípky + krém 15g.CLOTRIMAZOL AL 100MG vaginální neobalené tablety 6.CANESTEN GYN 6 DNÍ vaginální krém 35 g.Gyno-pevaryl 150 mg vaginální čípky 3 ks.

Jakou mast na kvasinky pro muže

Nemusíte se obávat – kvasinkovou infekci lze účinně léčit volně prodejnými léky, které by vám měly ulevit od prvních příznaků během 1-2 týdnů. Mezi přípravky pro léčbu kvasinkové infekce se řadí krémy aplikované na žalud 2-3krát denně, jako je krém Canesten na léčbu vnějších příznaků kvasinkové infekce.

Jak dlouho se muze pouzivat Clotrimazol

Bez porady s lékařem přípravek nepoužívejte déle než 3 dny.

Co je to Imacort

Imacort je vhodný k léčbě plísňových infekcí (mykóz), které jsou provázeny silným zánětem zejména mezi prsty a v kožních záhybech, k léčbě erytrazmy (kožní onemocnění projevující se ostře ohraničenými hnědavě červenými skvrnami se zřaseným šupinatým povrchem, lokalizovanými hlavně na vnitřních plochách stehen) a k …

Jak dlouho se leci kvasinky

Řada Canesten GYN nabízí řadu přípravků, jako vaginální tableta a krémy pro vnitřní a vnější příznaky, takže se můžete rozhodnout, která možnost léčby je pro vás nejvhodnější. Kvasinková infekce by měla vymizet do jednoho týdne po jedné dávce léku Canesten Gyn 1 den nebo po 6denním používání krému Canesten Gyn 6 dní.

Jak dlouho trvá mykóza

Léčba nekomplikovaných zánětů trvá tři až sedm dnů, po které se zavádějí vaginální čípky nebo globule. Druhou možností je systémová léčba, kdy se tablety polykají. U opakované kvasinkové infekce hodně pomáhá i celková úprava životního stylu a jídelníčku, z něhož je záhodno vyloučit sladkosti.

Co ničí kvasinky

S kvasinkami pomáhá jablečný ocet, který si můžete přidat například do salátu. Pozitivní účinek na střevní mikroflóru, a tím i obranyschopnost, má kysané zelí a další fermentované potraviny (Fermentované potraviny: ideální na hubnutí, trávení, imunitu).

Co je lepší antikoncepce nebo tělísko

Nitroděložní tělísko patří mezi jedny z nejspolehlivějších metod antikoncepce. I přesto se ale nejedná o nejvyužívanější antikoncepční prostředek. Stále ho totiž obestírá mýtus z minulosti, že se nejedná o bezpečnou antikoncepční metodu a navíc způsobuje zdravotní komplikace.

Jak se používá Evra

Antikoncepce s použitím přípravku EVRA se zahajuje první den menstruace. Aplikuje se jedna náplast a ponechává se po dobu jednoho celého týdne (7 dní). Den aplikace první náplasti (den 1/den zahájení) určuje následné dny výměny – den výměny). Den výměny náplasti bude týž den v každém týdnu (8., 15., 22.