Jak zazimovat feferonky?

Jak nechat dozrát feferonky

Urychlit dozrávání utržených plodů se dá tím, že k nim přidáš jablka, nebo banány. Jablka a banány uvolňují samovolně ethylen (ethen), který dozrávání urychluje. Spousta ti toho dojde doma někde na misce. Nemusí nutně všechno dozrát do finální barvy na kytce.

Jak zalévat feferonky

Zálivka je druhým a velmi důležitým faktorem. Pokud možno vždy zalévejte odstátou a ne příliš studenou vodou, ta totiž způsobuje paprikám teplotní šok a zabraňuje jim v přijmutí vody. Chilli papriky špatně snáší trvale mokrou půdu, daleko lépe snesou občasné lehké vyschnutí něž přelévání.

Jak pěstovat feferonky v květináči

Pěstování v květináčiMůžete použít substrát na chilli papričky, ale osvědčil se i obyčejný univerzální.Stanoviště by mělo být slunečné. Na balkonech a terasách pozor, aby rostlinka netrpěla v květináči posazeném na rozpáleném betonu.Není nutné časté hnojení. Používejte přírodní hnojiva, jako je guáno.

Jak dlouho rostou feferonky

Aby rostlinka plně vyrostla a začala tvořit plody, potřebuje 6 až 9 měsíců, takže pokud semínka zasejete v únoru, dočkáte se papriček od července do října.

Jak poznat zralé feferonky

Když mají papričky barvu, kterou mají podle odrůdy mít, můžeme začít se sklizní. Aby jste měli jistotu, že jsou papričky opravu zralé, zkuste ji zmáčknout. Stěny zralé papričky pruží. Pokud mají tendenci spíše prasknout, nechte je ještě dozrát.

Kdy se sklízí feferonky

Chilli papričky, též feferonky, dozrávají od konce srpna do října. Aby plody dokázaly plně rozvinout svou typickou vůni, vyžadují rostliny dostatek tepla.

Jak často zalévat feferonky

V počátečních fázích pěstování, kdy papričky nejsou ještě tak odolné, je vhodné je zalévat každé 2 až 3 dny, nebo kdykoliv je půda napohled suchá. Jakmile teploty narůstají v průběhu léta a půda se začíná vysušovat rychleji, můžete papričky zalévat klidně každý den.

Čím hnojit feferonky

Hnojení paprik a chilli papriček

Dokud rostlina roste, používejte hnojivo pro růst s dusíkem, například Krystalon Start. Jakmile uštípnete první květ, použijte hnojivo s obsahem fosforu, např. Krystalon Plod a Květ.

Kdy začít pěstovat feferonky

Ideální doba pro začátek jejich pěstování je období začátku roku – leden, únor, březen. Vyklíčené rostlinky pak můžeme vysadit ven již větší. Papričky tam budou mít více času na kvalitní dozrání a zajistíte si tak kvalitní výnos. Chilli papričky si předpěstujte!

Jak uchovat čerstvé feferonky

Papričky už jen s malými náznaky hniloby nebo měkkých skvrn podléhají velmi rychle zkáze. Papričky skladujte v chladu a suchu – ideálně v lednici v pootevřeném sáčku nebo papírovém pytlíku. Při nákupu sušených papriček vybírejte nejlépe nepolámané celé kusy bez známek skvrn nebo povlaku na povrchu.

Co udělat z feferonek

Mám své osvědčené recepty, o které se s vámi ráda podělím.Zavařené chilli papričky v sladko-kyselém láku.Recept na chilli papričky v medovém láku.Domácí sriracha – fermentovaná chilli omáčka.Chilli omáčka podle Jamieho Olivera.Mražené chilli papriky.Sušené chilli papričky.Sušené chilli vločky v oleji.

Jak naložit feferonky

Postup přípravyDen předem připravíme okurkový nálev podle své chutě nebo svaříme uvedené suroviny na nálev.Druhý den dáme na dno sklenice trošku cibule, česneku, hořčičného semínka, popř.Sklenice naplníme feferonkami, zalijeme zchladlým lákem, přidáme lžičku oleje a zavíčkujeme.

Jak uchovat feferonky

Papričky skladujte v chladu a suchu – ideálně v lednici v pootevřeném sáčku nebo papírovém pytlíku. Při nákupu sušených papriček vybírejte nejlépe nepolámané celé kusy bez známek skvrn nebo povlaku na povrchu. Skladujte v suchu, temnu a chladu.

Jak zpracovat papriky na zimu

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zpracovat papriku a uchovat ji na zimu, je mrazení. Papriku očistěte, pokrájejte na nudličky nebo kostky, dejte do nádob či igelitových sáčků a zamrazte. Na plněnou papriku dejte zamrazit očištěné celé papriky, zbavené jaderníků.

Co dělat s Nedozrálými paprikami

Nedozrálé plody Nechte dozrát nebo zpracujte! S podzimem nacházíme na zahradě také množství plodů, které už nedozrají. Můžeme je buď zpracovat do čalamád nebo je nechat dozrát při pokojové teplotě doma.

Jak zmrazit papriky

Celé papriky určené na plnění důkladně omyjte, osušte, okolo stopky obřízněte a odstraňte veškeré žilky i se všemi semínky. Takto připravené papriky vložte do sáčku a ten opatrně umístěte do mrazáku. Rozmrazujte pomalu v lednici nebo při pokojové teplotě. Spotřebujte do tří měsíců.

Jak uchovat papriky na zimu

Skladování paprik vyžaduje sucho a relativně teplo

Kapie skladujte v chladném a suchém prostředí ideálně při teplotě 8 až 9°C při relativní vlhkosti 85 až 90%.

Jak zamrazit rajcata a papriky

Rajčata a papriky můžeme jednoduše nakrájet a narovnat společně do mikrotenových sáčků, zagumičkovat a uložit do mrazničky. Cibuli mrazit nemusíme, ta vydrží bez mražení a nemusí zbytečně zabírat místo, navíc je levná proti vzácnější plodové zelenině.

Jak uchovat rajčata v mrazáku

Rajčata si zamrazte, nasušte, zavařte, uvařte z nich povidla a v zimě si vychutnáte nenapodobitelnou chuť rajčat dozrálých na slunci. Chcete-li rajčata zamrazit, nakrájejte je na malé kousky nebo kolečka, rozložte na podložku a dejte do mrazáku. Teprve potom je dejte do sáčku nebo plastové nádoby.

Co z rajčat na zimu

Ano, rajčata můžete klidně i mrazit, ačkoli to v našich končinách není standardní úprava. Ideální jsou zralé a sladké plody i cherry rajčata. Ty větší opařte horkou vodou, následně prudce zchlaďte, zbavte slupky, nakrájejte na menší kousky a vložte do plastových krabiček či sáčků, které jsou vhodné do mrazničky.

Jak zamrazit rajský

Rajčata si zamrazte, nasušte, zavařte, uvařte z nich povidla a v zimě si vychutnáte nenapodobitelnou chuť rajčat dozrálých na slunci. Chcete-li rajčata zamrazit, nakrájejte je na malé kousky nebo kolečka, rozložte na podložku a dejte do mrazáku. Teprve potom je dejte do sáčku nebo plastové nádoby.

Jak zpracovat rajčata na zimu

Rajčata vyskládejte řeznou částí nahoru, teplotu sušičky nastavte na 60 °C a rajčata po 4 – 5 hodinách otočte. Jemně je zmáčkněte a postup opakujte, dokud rajčata nejsou vysušená. Pokud je stabilní teplé počasí, rajčata můžete sušit i na slunci. Sluncem vysušená rajčata jsou podle mnoha lidí nejchutnější.

Jak nejlépe uchovat rajčata na zimu

Nejjednodušším způsobem, jak si chuť léta uchovat například do zimy, je prosté zmrazení. Rajčata stačí podle libosti nakrájet nebo rozmixovat a následně v sáčcích zamrazit. Rozmixovanou směs můžete zároveň ochutit bylinkami. Výhodou mrazení je, že si zelenina zachová nejvíce vitamínů.

Jak zavařit rajčata na zimu

Podle velikosti rajčata nakrájíme na poloviny nebo čtvrtky a naskládáme do čistých sklenic (nebojíme se přitlačit), otřeme jim hrdla a pevně je zavíčkujeme. Jak pokrájet změklá rajčata Nepoužíváme žádné přísady ani nálevy. Sterilujeme při teplotě 90 °C po dobu 30 minut.

Co s rajčaty na zimu

6 nejlepších způsobů, jak uchovat rajčata na zimu: Dají se usušit, zamrazit, využít na protlak i fantastický domácí kečupUchovávání a zpracování rajčat. Když je nadúroda rajčat, je třeba reagovat rychle, abyste o tyto úžasné poklady nepřišli.Sušená rajčata. Zralá rajčata můžete i sušit.Rajčatový protlak.Domácí kečup.