Jak zbrousit plast?

Jak obnovit zašlý plast

V boji se zažloutlým plastem vám pomůže i alkohol. Vyčistěte zažloutlou plochu pomocí měkkého hadříku a 80% alkoholu. Použít můžete konzumní líh, ale s lehčím zažloutnutím by si měla poradit i 70% vodka. Očistěte žlutou plochu alkoholem, který nanesete na čistý bavlněný hadřík a poté omyjte teplou vodou.

Jak lakovat plast

Předmět, který budete natírat, nejdřív očistěte – nejprve vodou se saponátem a potom lihem, abyste plast odmastili a barva dobře přilnula. Potom doporučujeme povrch mírně zdrsnit jemným brusným papírem a znovu očistit. A už se můžete dát do natírání!

Jak zdrsnit plast

Plasty je třeba před lepením zdrsnit smirkovým papírem – doporučujeme zrnitost smirkového plátna 180 – 220 a odmastit lihem, isopropanolem či speciálními odmašťovači.

Jak brousit plnič

Brousit by se měl rozhodně vlastní povrch před nástřikem základní barvy či plniče. Brousíme samozřejmě pomocí brusných papírů (šmirglů) a to buď ručně, nebo pomocí elektrických nástrojů (vibrační, delta, excentrická, pásová či přímá bruska – viz FAQ – Nástroje pro casemodding). Záleží pochopitelně i na tvaru povrchu.

Čím vyčistit plast

Zažloutlý plast můžete vybělit také alkoholem

Budete ale muset sáhnout po něčem silnějším, ideálně poslouží lékárenský líh nebo silnější alespoň 70% pálenka či vodka. Alkohol stačí opět nanést na hadřík a opatrně s ním zažloutlý plast čistit.

Jak oživit plasty

Jak oživit plast:Lahvičku oživovače pořádně protřepu a dám pár kapek na aplikátor nebo utěrku (poslouží i odličovací tampon nebo uchošťoury na hůř přístupná místa).Oživovač rovnoměrně vetřu (stačí tenká vrstva, velké množství je k ničemu).Většina kvalitních oživovačů teď potřebuje schnout.

Čím odmastit plast před lakováním

Slepitelné plastové materiály je nutné před lepením zdrsnit a odmastit nejlépe technickým lihem anebo isopropanolem.

Čím naleptat plast

Na tmelení plastu či plastového nárazníku není jiná volba než tmel na plasty. Tmel totiž lehce naleptá plast a díky tomu je ideální volbou na plastový podklad. Zároveň je flexibilní, takže vydrží lehké otřesy a díky jeho černé barvě lehce splyne s nárazníkem.

Jak spojit prasklý plast

Problémem lepených ploch jsou často velmi malé styčné plochy, které pak nevydrží mechanické namáhání. Tento problém řeší poslední hit mezi opravnými lepidly – epoxidová plastelína. Lze jí lepit i plasty, po zatvrdnutí lze brousit i přetírat. Běžné vteřinové lepidlo slepí kovy, sklo či keramiku.

Čím nejlépe odmastit plast

Slepitelné plastové materiály je nutné před lepením zdrsnit a odmastit nejlépe technickým lihem anebo isopropanolem. V návodu k použití jsou většinou uváděny základní typy plastů, které lze daným druhem lepidla lepit, včetně metod přípravy povrchu před lepením.

Jak dlouho schne plnič

Pracovní postup:

Použití: ideální základ pod autolak, při malých opavách na autě
Odvětrání mezi vrstvami: 10 minut
Schnutí: brousit a přelakovat můžete po 2 hodinách
Vzhled: šedý
Doporučujeme: protřepat alespoň 2 minuty

Jak dlouho schne plnič ve spreji

Plnič zajistí vyplnění drobných poškození. Před nástřikem plniče plochu odmastíme odstraňovačem silikonu a otřeme antistatickou utěrkou. Plnič necháme schnout minimálně 6 hodin, pak brousíme do hladka P800 mokrou cestou. Plnič můžeme zakoupit ve spreji.

Jak vyčistit plastové lahve

Do prázdné láhve nebo termosky nalijte asi ¼ šálku bílého octa a doplňte horkou vodou (v láhvi přitom nechejte místo na rýži). Dovnitř nasypejte trochu suché rýže (zhruba 2 hrsti), nádobu uzavřete a důkladně protřepávejte asi 5 minut. Obsah láhve vylijte a pečlivě ji propláchněte čistou teplou vodou.

Jak odstranit spálený plast

Jak už bylo psáno výše, zkuste to cifem, velice jemně krouživými pohyby.Je to šetrnější oproti šmirglu a cif určitě doma najdete. Nesmíte se však probrousit na podklad. pokud je to celoplastový dutinový parapet, podklad bude nejspíše šedivý.

Jak vyčistit plasty v autě

Efektivnějším řešením je však použít čisticí prostředek na plasty, který nastříkáte přímo na utěrku nebo použít vlhčené ubrousky na plastové povrchy. Krásně plasty oživí a naleští. Pro zářivý vzhled těchto povrhů použijte oživovače plastů ve spreji, které mají navíc i příjemnou vůni.

Čím oživit plasty v autě

Pokud potřebujete plast pouze oživit, tou nejjednodušší metodou je použít horkovzdušnou pistoli. Před jejím použitím je třeba zbavit plast nečistot lihovým odmašťovačem. Investice v podobě nákupu pistole začíná na částce v řádu stovek korun.

Jak lakovat sprejem plast

Sprej vždy držíme ve vertikální poloze, jen tak zajistíme správné dávkování. Pokud nám na konci lakování zůstává stále barva ve spreji, sprej otočíme tryskou dolů a stisknutím trysky uvolníme zbytek barvy z trysky. Tryska tak nezaschne a sprej můžeme v budoucnu znovu použít.

Co je nejlepší na odmaštění

Pro odmašťování kovů se používá MEK (metyletylketon), technický aceton, trichlóretylén, éter, toluen, nebo speciální odmašťovadla jako je např. UHU UNIVERSAL REINIGER. Nesmí se používat benzin a laková rozpouštědla.

Jak zalepit díru v plastů

používají většinou speciální horkovzdušnou pistoli s nástavcem ve tvaru písmene Y, kde jedním ramínkem přichází horký vzduch a druhým přídavný materiál. Vycházejícím vzduchem se natavuje místo sváru a koncem nástavce se do něj přitlačuje přídavný materiál.

Co rozpouští plast

Odolává vodě, alkoholům, roztokům solí, zásad a kyselin, acetonu. Je napadán pouze silnými oxidačními prostředky (koncentrovaná kyselina dusičná, kyselina sírová, chromsírová kyselina), může se rozpouštět při zvýšených teplotách v aromatických uhlovodících, jako je toluen nebo xylen.

Čím zalepit díru v plastu

Problémem lepených ploch jsou často velmi malé styčné plochy, které pak nevydrží mechanické namáhání. Tento problém řeší poslední hit mezi opravnými lepidly – epoxidová plastelína. Lze jí lepit i plasty, po zatvrdnutí lze brousit i přetírat.

Jak vyčistit obarvený plast

Čištění plastu prací sodou a práškem na praní

Soda se v domácnostech našich babiček často vyskytovala a dokázala si poradit s kdejakou skvrnou. Pokud s ní chcete vyčistit plast, přidejte do litru vody kromě lžíce prací sody také lžíci pracího prášku – ideálně toho na bílé prádlo.

Čím odmastit plnič

Před použitím plniče povrch odmastíme odstraňovačem silikonu, který necháme dostatečně odvětrat. Plnič necháme 12 hodin proschnout a následně brousíme pod vodou P400 a vyhladíme P800 pod vodou. V případě potřeby proces opakujeme. Plnič je savý materiál, proto takto ošetřený díly neuskladňujeme.

Jakou barvu plniče

Jakou barvu si vybrat Jednoduché pravidlo: snažíme si vybrat odstín plniče tak, abychom viděli, kde nám začíná a končí vrchní barva. Tedy, pokud stříkám černou hladkou, nevezmu si černý plnič, protože neuvídím, co už mám hotové a co ne.

Jak dostat barvu že spreje

Nejlepší je skleněná. 2./ Před odstříknutím barvy se musí sprej dobře promíchat protřepáním. Tím dojde k "nasycení" barvy nosným plynem. Po odstříknutí se barva odplyňuje a přitom i prudce ochlazuje.