Jak najít majitele papouška
Web www.kpep.cz/uprchlici funguje jako centrální registr informací o uprchlých papoušcích, a to nejen od chovatelů, kteří je postrádají, ale také od lidí, kteří takové papoušky odchytili nebo je pozorovali ve volné přírodě.
Co znamenají čísla na krouzku
V případě chovatelského kroužku se jedná o celistvý nerozeviratelný váleček, který chovatelé navlékají ještě malým mláďatům přes prsty na běhák. Vždy na něm kromě evidenčního čísla bývá dvojčíslí, které prozrazuje rok označení ptáka, a nápis CZ (CS) označující stát.
Archiv
Jak kroužkovat papoušky
Nejpoužívanější způsob je tři prsty dopředu a jeden (nejkratší) dozadu. Někteří chovatelé kroužkují dva prsty dopředu a dva dozadu. Prstík, který je vzadu je nutné správně protáhnout kroužkem ven tak, aby byly všechny prstíky volné.
Co dělat když uletí Korela
První příkaz zní – KLID! Čím víc budete úzkostlivě lamentovat, pobíhat okolo, házet po papouškovi hračkami či pamlsky a vůbec se chovat divně, tím spíš ptáka vyděsíte, splašíte a donutíte nakonec odletět jinam. Z hlediska papouška se totiž zatím nic moc hrozného neděje.
Co dělat když najdu papouška
Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo. Nepřihlásí-li se o ni vlastník do 6 měsíců od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví této obce. (2) Nálezce má právo na náhradu nutných výdajů a na nálezné, které tvoří deset procent ceny nálezu.
Jak vidí korely
Díky boční poloze očí na hlavě mají papoušci široký výhled a vidí své nepřátele i za sebou dost brzo, aby mohli utéct. Oblast, kterou vnímají obě oči současně, je jen velmi malá. Když papoušek pozoruje nějakou věc, proto otočí hlavu na stranu a dívá se na ni ji jen jedním okem.
Co delat kdyz najdu holuba s krouzkem
Pokud najdete poštovního holuba s poraněním, znemožňujícím let, předejte jej prosím některému chovateli ve vašem okolí, nebo někomu dle adresáře spolků a funkcionářů zde… Pokud najdete mrtvého poštovního holuba, bude vám majitel vděčný za nahlášení čísla kroužku a místa nálezu.
Jak zjistit komu patří holub
Databázi čísel základních organizací chovatelů poštovních holubů najdete na odkaze www.postovniholub.cz/Adresar.htm . Jsou tam i kontakty na člena z organizace, který může zjistit, kterému chovateli byl jednotlivý kroužek přidělen.
Kdy Krouzkovat
V zásadě jsou dva názory kdy kroužkovat. První je nejčastější u domestikovaného ptactva a to v době od 5 o 10 dnů stáří mláděte. Druhý je u chovatelů vzácnějších astrildů, kteří nesnášejí kontrolu hnízd a hrozí opuštění holat, nebo jejich vyhození z hnízda.
Kdy kroužkovat kanáry
Odchovy kroužkujeme mezi 7 – 10 dnem od vylíhnutí. Není to však pravidlo. Liší se to podle druhu ptactva.
Co nesmí jíst korela
Co papoušci nesmí Papouškům nikdy nepodávejte plesnivé nebo zkvašené krmivo. Na seznam zakázaných, toxických hrozeb patří zejména avokádo, alkohol, čokoláda, káva, cibule a česnek. Papouškům nikdy nedávejte lidské jídlo.
Jak dlouho Preperuje korela
Průměrná doba přepeřování je u papoušků v rozmezí 4-6 týdnů, kdy tato doba představuje pro papouška zvýšenou energetickou zátěž. Jestliže peří neroste tak, jak by mělo, navštivte veterináře.
Jak uklidnit papouška
Přikryjte mu jen část klece a přísně mu dejte najevo, že musí být hodný, jinak ho přikryjete ještě víc. Pokud křičí i nadále, zakryjte další část klece a opět mu připomeňte, že musí být hodný. Když i pak neposlechne, zakryjte klec úplně. Nechte klec zatemněnou asi 10 minut poté, co papoušek přestal křičet.
Co má rád papoušek
Kromě čerstvého ovoce se hodí i to sušené (např. rozinky, nesiřené meruňky, křížaly…), které jim dodá důležité živiny. Podávejte jim také dostatek zeleniny – okurky, rajčata, mrkev, listy salátu. Úspěch jistě sklidí klas kukuřice, který papouška zabaví.
Co znamená když papoušek kýve hlavou
Houpání či třesení hlavou nebo její uklánění
Říkají si tím totiž o vaši pozornost a nejvíc touží po tom, abyste je pohladili nebo podrbali. Chcete-li jim udělat radost, nejraději mají jemné škrabání proti směru růstu peří. Někdy tím mohou dávat najevo, že si chtějí sednout na vaši ruku.
Jak vyhledat majitele holuba
Na této stránce http://www.postovniholub.cz/adresar/ZOCHPH.htm je seznam ZO Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů, kde je možno zjistit, z jaké ZO holub je a kontakt na jednoho chovatele z této ZO.
Co s mrtvým holubem
Za neškodné odstranění mrtvých zvířat bez známého majitele zodpovídá obec, a to i v případě uhynulých ptáků. "Může to organizovat ve spolupráci s městskou policií nebo asanační službou, ptáky mohou sebrat i inspektoři veterinárních správ."
Co dělat když najdu holuba s kroužkem
Pokud najdete poštovního holuba s poraněním, znemožňujícím let, předejte jej prosím některému chovateli ve vašem okolí, nebo někomu dle adresáře spolků a funkcionářů zde… Pokud najdete mrtvého poštovního holuba, bude vám majitel vděčný za nahlášení čísla kroužku a místa nálezu.
Jak se pozná poštovní holub
Poštovní holub se podobá holubovi skalnímu, jeho vzhled je zcela podřízen výkonu, rychlosti a vytrvalosti v letu. Nejdůležitějším exteriérovým znakem je trup, který musí být pevný, s těžištěm v přední části, s širokou a vyklenutou hrudí. Tvar těla je aerodynamický a vyvážený.
Proč kroužkovat slepice
Kroužkování je označování drůbeže kovovými či plastovými kroužky, které umožní identifikaci veškeré drůbeže po celou dobu její existence. Chováte-li jeden, nebo dva kusy slepiček a jsou spíše domácí mazlíčky, není kroužkování nutné.
Jak se Krouzkuji slepice
① Kroužky se u hrabavé drůbeže navlékají vždy na pravý běhák. ② Čísla vyryta na kroužku musí vždy základnou směřovat k trupu slepice. ③ Kroužek nejsnáze navléknete, když sevřete přední prsty a šroubovitým pohybem posouváte pomalu kroužek přes kloub a zadní prst lehce přitlačíte dozadu směrem ke končetinám – běháku.
Jak sundat andulce kroužek
Nohu mláďete natřeme třeba vazelinou nebo máslem, a kroužek bez násilí a citem převlékneme přes tři nejdelší prsty a pak opatrně přes nejkratší prst, který přitiskneme k noze.
Jaké kroužky pro slepice
Dříve se používaly hlavně kroužky hliníkové nebo ze železa. Dnes se většinou používají plastové nebo se u jejich větších velikostí materiálu spolu kombinují. Mladé kuřice a kohouti se kroužkují ve věku od 10 do 12 týdnů, vodní drůbež potom od 5. týdně věku.
Co je lepší Andulka nebo korela
Pro vnímavého a citlivého člověka to je skvělá volba. Andulka sa naučí lepšie rozprávať, ale musíte mať samčeka, ten je na rozprávanie lepší, samička sa moc nenaučí. Korela sa naučí menej rozprávať, ale zasa sa naučí pískať rôzne zvuky a melódie. S ochočením to je za jedno, treba sa mu hlavne veľa venovať.
Co miluji korely
Korely se živí hlavně zrním, takže základem jídelníčku ptáka by měla být směs zrn (obsahující hlavně proso a lesknici kanárskou). Stojí za to sáhnout po hotových výrobcích, protože jsou vyvážené. Strava korely musí být doplněna čerstvou zeleninou, ovocem a bylinkami.