Jak zjistit číslo místa spotřeby?

Jak zjistím číslo místa spotřeby

Každému odběrnému místu je přiděleno jeho specifické číslo, které je zapotřebí pro další upřesnění odběrného místa. Toto výrobní číslo elektroměru či plynoměru je proto rovněž nezbytné znát pro snadný a úspěšný přepis energií. Najdete ho přímo na štítku přístroje nebo na faktuře dodavatele energií.
Archiv

Jak zjistit EAN odběrného místa

Tyto údaje naleznete na Smlouvě o sdružených dodávkách zemního plynu/elektřiny nebo na faktuře. V případě, že EIC/EAN nedohledáte, pak je možné obrátit se na svého stávajícího dodavatele nebo přímo distributora, se kterým máte uzavřenou Smlouvu o dodávkách zemního plynu/elektřiny v rámci vašeho regionu (viz mapy níže).
Archiv

Kde je uvedeno číslo plynoměru

Výrobní číslo plynoměru: Číslo najdete na štítku plynoměru nebo na každé faktuře za plyn (strana č. 2, v části “Údaje o měřícím zařízení”). Výrobní číslo je 5-ti až 9-ti místné číslo, na štítku plynoměru může být uvozeno znaky “N”, “Nr.”, “No” atp.

Kde je EIC kód

EIC kód (Energy Identification Code – česky Energetický Identifikační Kód) slouží k identifikaci odběrného místa pro zemní plyn (OM) a nalezneme jej snadno na faktuře v místě, kde je uvedena adresa.

Kde najdu číslo místa spotřeby ČEZ

Výrobní číslo elektroměru je 5-9místný kód, podle kterého poznáte, jaký elektroměr je ten váš. Najdete ho přímo na vašem zařízení na štítku elektroměru nebo na každé faktuře za elektřinu (levá strana uprostřed v části “Vyúčtování spotřeby elektřiny”).

Jak zjistit číslo odběrného místa voda

Do žádosti je nutné vyplnit číslo faktury a číslo odběrného místa (oba údaje najdete na první straně faktury).

Co je to číslo místa spotřeby

EAN (European Article Number) – číselné označení sloužící k jednoznačné identifikaci odběrného místa (tzn. místa spotřeby elektrické energie). Skládá se z 18 číslic a je uveden ve smlouvě o sdružených dodávkách elektřiny a v zúčtovací faktuře za elektrickou energii.

Co je to EAN číslo

EAN kód (European Article Number) je ve volném překladu „Evropské číslo článku skladu“ neboli označení „skladové položky“. Jedná se o druh čárového kódu tedy jednotné mezinárodní číselná identifikace. Čárový kód je tvořen sekvencí čar a mezer s definovanou šířkou.

Co je T1 a T2

Popis elektroměru

tarifu (T1=vysoký tarif), po 8 vteřinách se přepíná na 2. tarif (T2=nízký tarif) a dále znovu od začátku. Funkčnost elektroměru poznáte pouze dle zobrazených hodnot na displeji (elektroměr nemá žádný pohyblivý kotouč).

Kde najdu číslo odběrného místa SmVaK

Každý vodoměr je zaplombován plombou, kde je uvedeno její číslo a logo společnosti SmVaK. V případě poškození plomby je odběratel povinen neprodleně kontaktovat zákaznickou linku a tuto skutečnost oznámit.

Kdo platí opravu vodovodní přípojky

Vlastníkem vodovodní přípojky je vlastník pozemku nebo stavby připojené na vodovod, zpravidla osoba, která na své náklady přípojku pořídila. Náklady na pořízení a obnovu vodovodní přípojky hradí vlastník přípojky.

Jak se pozná na hodinách že jde noční proud

Nárok na nízký tarif máte v případě, že vlastníte jedno z těchto zařízení: bojler, elektrické topení (například elektrokotel, podlahová vytápění, přímotop, …), tepelné čerpadlo k vytápění domácnosti, elektromobil, akumulační nebo hybridní vytápění. Dříve se nízkému tarifu říkalo noční proud.

Co znamená na elektroměru L1 L2 L3

Přítomnost všech napětí značí symboly L1 L2 L3. Stav v kWh (číselník má 8 celých míst bez desetinného místa). Právě zobrazovaný tarif je doplněn šipkou, aktivní tarif čtvercem, T1 vysoký, T2, nízký tarif. Přítomnost fázových napětí je na LCD zobrazena pod sebou L1 L2 L3.

Jak najít přípojku vody

Návštěva obecního úřadu – vaším úkolem je v první řadě zjistit, zda se v okolí vašeho pozemku nachází vodovodní síť, a pokud ano, kde přesně. Tuto informaci můžete zjistit z vícera zdrojů – poskytnout vám ji může prodejce pozemku nebo třeba sousedé.

Jak zjistit vlastníka vodovodu

Potřebuje-li zákazník zjistit, zda v dané lokalitě jsou vodovodní a kanalizační sítě nebo získat vodárenská data o těchto rozvodech, měl by se obrátit na útvar vodohospodářských činností (útvar VHČ), neboť vyjádření k existenci vodovodu nebo kanalizace zajišťuje na základě provozní smlouvy VHOS a.s., jako provozovatel …

Kdo platí vodoměr

Potrubí před vodoměrem, tedy vodovodní přípojku, hradí také její vlastník. Vodoměrná sestava se skládá z armatur a vodoměru. Vodoměr, stejně jako navrtávací pas, hradí zpravidla vlastník hlavního vodovodního řadu (města a obce), pokud není dohodnuto s vlastníkem řadu jinak.

Kdo má narok na noční proud

Nárok na nízký tarif máte v případě, že vlastníte jedno z těchto zařízení: bojler, elektrické topení (například elektrokotel, podlahová vytápění, přímotop, …), tepelné čerpadlo k vytápění domácnosti, elektromobil, akumulační nebo hybridní vytápění. Dříve se nízkému tarifu říkalo noční proud.

Jak dlouho trva noční proud

Doba platnosti nízkého tarifu je stanovena celoročně od pátku 12.00 hodin do neděle 22.00 hodin.

Jak zjistit L1 L2 L3

Lze změřit sled fází (směr otáčení). Co se týká označování, v praxi se to řeší tak, že někde u zdroje nebo u přípojného místa se fáze označí L1, L2, L3. Sled fází by měl být pravotočivý, u svorek zleva – doprava.

Co znamená T1 a T2 na elektroměru

Elektroměr po 8 vteřinách přepíná zobrazení Vysokého tarifu (T1) a Nízkého tarifu (T2). Šipka vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí právě zobrazovaný tarif na displeji. Čtvereček vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí aktivní tarif (tarif, který právě registruje spotřebu el. energie).

Kdo je vlastníkem vodovodu

č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu) je, dle odstavce 6, vlastníkem přípojky (zřízené po dni účinnosti tohoto zákona) ten, kdo ji na své náklady pořídil. U napojení na vodovodní řad (navrtávací pas) a vodoměrné sestavy platí stejná pravidla jako u nově budovaných přípojek.

Kdo je vlastníkem přípojky

Vlastníkem vodovodní přípojky je vlastník pozemku nebo stavby připojené na vodovod, zpravidla osoba, která na své náklady přípojku pořídila. Náklady na pořízení a obnovu vodovodní přípojky hradí vlastník přípojky.

Jak zjistit kde jsou trubky na vodu

Diagnostika vodovodní sítě

Diagnostici, to jsou odborníci, kteří provádějí kontroly vodovodních sítí. Používají při tom moderní technologie a přístroje, které dokáží určit, že pod zemí uniká voda. Poznají, kde teče a určí přesné místo havárie ještě dříve, než se voda dostane na povrch nebo podemele silnici.

Po jaké době se mění vodoměry

V případě rodinných domů je ale zákonná lhůta rozdílná. Domovní vodoměry pro studenou vodu je třeba měnit každých šest let. Vodoměry pro teplou vodu se pak mění dokonce každé čtyři roky.

Jak zjistit kdy jde noční proud

Časy spínání nočního proudu ČEZ

Kdy přesně sepne vaše HDO, najdete na této webové stránce ČEZ Distribuce. Do příslušné kolonky je nutné napsat přidělený kód nebo povel. Potřebný kód najdete na přijímači HDO. Hned se vám zobrazí přesné časy, kdy se spíná noční proud.