Jak zjistit stáří kosmetiky?

Jak zjistit trvanlivost parfémů

U většiny parfémů není k dispozici datum expirace. Proto se musíte spolehnout na vlastní svědomitost a zapamatovat si, kdy vůni otevíráte. Nejlépe si proto tuto informaci někam zapište a pak se snažte danou vůni spotřebovat do 1 až do 2 let.

Co znamená za datum na kosmetice

„Takže symbol PAO + 12M znamená, že výrobek má po otevření životnost 12 měsíců. Toto označení se používá u produktů, jejichž minimální trvanlivost je třicet měsíců a více,“ říká vývojářka kosmetiky.

Jak poznat starý parfém

Jakmile ve vašem parfému začne převažovat vůně octa, určitě je už na vyhození. Rovněž ve chvíli, kdy se na dávkovači začnou objevovat drobné krystalky, je jasné, že parfém začíná oxidovat a žluknout a neměli byste ho dále používat. Fakt, že je parfém zkažený, signalizuje rovněž jeho zakalenost.

Jak zjistit pravost kosmetiky

Obecně se vždy vyplatí podívat se na recenze daného prodejce a jeho sídlo, plus s extra velkou mírou skepse přistupovat ke kosmetice renomovaných značek na internetových tržištích typu AliExpress, eBay a Wish.

Kdy vyhodit řasenku

Co se týče používané řasenky, dejte jí sbohem nejlépe již po třech měsících. U ní totiž nelze zabránit přenosu bakterií, navíc má sklon vysychat a začít se drolit.

Co se starymi parfémy

Flakonek od parfému, make-upu, séra nebo pleťového oleje můžete s klidem vyhodit do bílého skla, a to i s plastovými částmi. Výjimka nastane v případě, že bude obal příliš mastný či jinak znehodnocený – pak patří do směsného odpadu.

Kdy vyhodit kosmetiku

Make-upy, pudry, tvářenky, rtěnky, oční stíny a laky na nehty. Tekuté make-upy vydrží asi jeden a půl roku, pudříky dokonce několik let. Krémové oční stíny a krémové tvářenky mají po sezoně zhruba po roce. Kajalové tužky, tužky na obočí a konturky používejte maximálně tři roky.

Co znamená Z Na vyrobku

PD 20.1.2014. Toto označení je z anglické zkratky PD – produced date = datum výroby. Datum minimální trvanlivosti výrobce není povinný uvádět! Datum spotřeby uvádí symbol otevřeného kelímku, který najdete většinou vedle označení objemu kosmetiky.

Kde ověřit pravost parfémů

Kromě toho také můžete na internetu zjistit, jestli šarže parfému, který jste si zakoupili, vůbec existuje. Stačí do vyhledávače zadat „perfume (případně cosmetics) batch code checker“. Díky tomuto heslu vám vyhledávač nabídne hned několik stránek, kde si šarži parfému budete moci ověřit a zjistit také datum výroby.

Kdy se zkazí parfém

Vůně: parfémy, toaletní vody

Obsahují totiž alkohol, který je konzervuje. Otevřené mohou vydržet až tři roky, v originálním obalu pak klidně dvakrát tolik, někdy dokonce déle.

Jak ověřit pravost parfémů

Stačí do vyhledávače zadat „perfume (případně cosmetics) batch code checker“. Díky tomuto heslu vám vyhledávač nabídne hned několik stránek, kde si šarži parfému budete moci ověřit a zjistit také datum výroby.

Jak poznat silikony a parabeny v kosmetice

Odhalíte je jednoduše pod názvy metylparaben, etylparaben, propylparaben a butylparaben. Silikony — V šampónech a pleťových krémech můžete narazit na silikony, které se používají ke zjemnění vlasů a pleti.

Jak dlouho vydrží otevřená řasenka

Hlídejte si také datum spotřeby. Otevřená řasenka časem vysychá, neměly byste ji používat déle než 6 měsíců. Ideální je měnit ji každého čtvrt roku, i z hygienických důvodů, na kartáčcích se velmi rychle množí bakterie.

Jak dlouho vydrží rtěnka

Rtěnka vydrží od půl roku do tří let – záleží na obsahu tuku. Ty mastnější mohou už po roce žluknout nebo změnit konzistenci, ale zase jsou více pečující.

Jak poznat dobrý parfém

Kvalitní, dražší parfémy mívají několik vrstev vonných esencí, zatímco levnější varianty mají vrstev méně. Dražší parfémy se skládají z horních, středních a základních tónů, přičemž každou esenci lze cítit odlišnou dobu. Některé tóny se rozvinou okamžitě, některé až třeba po dvou hodinách.

Jak dlouho vydrží lesk na rty

Rtěnka, balzám, lesk na rty

Výdrž přípravků na rty se odvíjí od toho, kolik obsahují tuků a tedy, jak moc jsou hydratační. Zatímco balzám tedy vydrží kolem 1 roku, lesk na rty zhruba roky 2, klasická rtěnka vám může sloužit i 3.

Jak dlouho trvá kosmetika

Kompletní kosmetické ošetření trvá obvykle 90 minut a probíhá nejčastěji v 10 krocích.

Co znamená E na obalech

Symbol „ e“ představuje záruku, že informace o hmotnosti daného produktu odpovídá evropským pravidlům na označení průměrné hmotnosti výrobku.

Co znamená pao

Co přesně symbol PAO znamená Symbol PAO, tedy otevřený kelímek na obalu kosmetiky, například krému, bychom mohli označit jako datum trvanlivosti po otevření. Součástí symbolu je také číslice, nejčastěji „12 M“ – ta říká, že kosmetiku s tímto symbolem byste měli spotřebovat do 12 měsíců po otevření.

Co je to Notino

Za 18 let našeho působení jsme se stali jedním z největších internetových obchodů s parfémy a kosmetikou v Evropě. A to i díky vám. Dnes si u nás můžete vybírat z 83 000 unikátních produktů od 1 500 světových i menších lokálních značek.

Jak se správně vonět

Nanášejte ho na místa, kde tepe krev. Ideálně na vnitřní strany zápěstí, předloktí, pod pupík, za uši, do podkolenních jamek, hrudník apod. Jednoduše tam, kde jsou vaše tepny nejvíce na povrchu. Toto teplo přirozeně zahřívá vůni, která se pak správně rozvine.

Co je to Batch kód

Evropská směrnice umožňuje, že pokud má výrobek 36-ti měsíční a delší trvanlivost, lze ze strany výrobce označit produkt pouze kódem výroby / dávky (batch code).

Jak se poznají silikony

Silikony mívají kulatější tvar

Vyrábějí se silikony kulaté i do tvaru slzy. Spíše záleží na způsobu provedení operace, zda jsou silikony vložené pod sval, nebo pod kůži. Nejlépe se to ale pozná, když žena leží. Velká přírodní prsa se jakoby rozlijí po hrudi, umělá více drží tvar.

Jak se pozná přírodní kosmetika

Můžete se setkat s označením „přírodní“ či „bio“ i u kosmetických produktů, které tomuto označení úplně neodpovídají. Proto se raději podívejte na složení výrobku a na obalu hledejte ochrannou známku (logo), která je udělována nezávislou certifikační organizací společně s certifikátem při splnění stanovených pravidel.

Jak si správně nanést řasenku

Kartáček nejprve přiložte ke kořínkům a jemně přitiskněte, tím zvýrazníte víčko. Poté jemně táhněte ke konečkům a to buď kroucením, nebo cik-cak pohyby. Při líčení horních řas se dívejte nahoru, tím se řasy nadzvednou. Jestli máte při nanášení řasenky potíže s mrkáním, zkuste trochu pootevřít ústa.