Jak zjistím že mám fixaci plynů?

Jak zjistím kdo je můj dodavatel plynu

Nejjednodušší cestou, jak je zjistit, je podívat se do smlouvy nebo faktury, kde je daný kód pro odběrné místo vždy uveden. Se znalostí kódu EAN nebo EIC se již můžete obrátit přes kontaktní formulář na Energetický regulační úřad, kde vám údaje o současném dodavateli zjistí.

Jak poznám že mám fixovanou cenu elektřiny

Délku trvání vaší smlouvy i to, jestli máte fixovanou cenu, se dozvíte v portálu nebo v aplikaci Energie24.

Kdy fixovat plyn

Pokud nechcete nic riskovat, jako nejlepší varianta se jeví fixace ceny na 1 až 2 roky. Během této doby pravidelně sledujte trh a vývoj cen u dodavatelů. Pokud se objeví nová zajímavější nabídka, měl by zákazník včas před koncem smlouvy podepsat novou nabídku. Ceny plynu klesly pod vládní strop.

Co je to fixace na plyn

Fixace znamená, že dodavatel elektřiny garantuje na určitý čas neměnnou cenu energií. Obvykle se jedná o dobu jednoho roku až tří let. Ruku v ruce s fixací jde smlouva na dobu určitou. Jedná se o dlouhodobé dohody na několik let dopředu, které se velmi obtížně vypovídají.

Kdo nám dodava plyn

Distributor se stará o plynárenskou soustavu. Zajišťuje přepravu plynu po celém území republiky, je zodpovědný za spolehlivé dodávky a pravidelně musí kontrolovat plynovody. Dodavatel je obchodník, který plyn nakupuje na burze a dál prodává odběratelům.

Kdo je dodavatel plynu

V ČR působí tři distributoři plynu:

GasNet, s. r. o., E. ON Distribuce, a. s. a Pražská plynárenská Distribuce. GasNet, s. r. o., zajišťuje distribuci plynu ve většině ČR (do skupiny RWE patří také firmy VČP Net, s. r. o., JMP Net, s. r. o., SMP Net, s. r. o.).

Co dělat když končí fixace energie

Co se stane s mou smlouvou na konci fixace Na konci fixace produktu pokračuje Vaše smlouva s námi navazujícím produktem, který je ve Vaši smlouvě uvedený. Zákazníky o změnách, které nastanou po konci fixace s dostatečným předstihem informujeme.

Kde najdu fixaci elektřiny

Se jménem produktu se většinou váže i číslovka 24 nebo 36, která odkazuje k počtu měsíců, na něž byla smlouva uzavřena. Když je takové políčko ve smlouvě zaškrtnuto, je zřejmé, že zákazník si sjednal tento produkt. Smlouva proto není uzavřena na dobu neurčitou, ale na dobu určitou.

Co je lepší ČEZ nebo innogy

Možnou alternativou může být společnost Innogy, která si na profesionálním přístupu ke klientům zakládá. Pokud hledáte kvalitního a stabilního dodavatele elektřiny, který vám dokáže nabídnout více než jen nízkou cenu, je pro vás ČEZ tou správnou volbou.

Kdy se zlevní plyn

S plynem se stejně pomalu loučíme

Jinak se ale zásadní zlevnění plynu, na úroveň před rokem 2022, ani po roce 2024 spíš nechystá, než chystá.

Kdo je nejlepší na plyn

Pomyslné první místo obsadila stálice v české energetice ČEZ, který nad ostatními firmami vyniká zejména svojí širokou nabídkou služeb a všestranností. Jedním z největších konkurentů je MND, které si získal klienty zejména pro vlastní těžbu plynu.

Jaká je cena plynu za m3

Průměrná cena plynu pro domácnosti v ČR se pohybuje mezi 6,28-31 Kč za 1 m3. Cena se liší podle jednotlivých regionů a dodavatelů. Výrazně průměrnou cenu ovlivňuje situace odběratele, zdali má smlouvu s fixací ceny nebo ne.

Co je poplatek za poze

Další pomocí, kterou domácnosti od státu obdrží, je odpuštění poplatků za podporované zdroje energie (POZE). Od letošního října až do konce příštího roku všechny domácnosti ušetří zhruba 599 korun za každou spotřebovanou MWh elektřiny. Druhou část pomoci z úsporného tarifu dostanou domácnosti na začátku příštího roku.

Co určuje cenu elektřiny

Regulovanou cenu elektřiny určuje Energetický regulační úřad (ERÚ) a je pro všechny dodavatele závazná a neměnná. To znamená, že s její výší nemůže dodavatel žádným způsobem manipulovat. Neregulovaná část elektřiny je plně v rukou každé energetické společnosti.

Kdy klesne cena plynu

Když poptávka převyšuje nabídku, ceny stoupají.

Jakmile je plynu přebytek, jeho cena klesne. Svou roli hraje také roční období nebo počasí. S blížící se zimou tradičně roste poptávka po zemním plynu. Cena tím pádem roste také.

Co je lepsi ČEZ nebo pre

Pro spotřebu 2000 kWh ročně vychází ze srovnání produktů ČEZ nejlépe eTarif. Domácnost ušetří v porovnání s běžným produktem Comfort na měsíčním poplatku 50 korun. Čím nižší spotřeba elektřiny je, tím větší roli hraje v celkové ceně právě výše měsíčního paušálu.

Kdo nabizi nejlevnější plyn

Z hlediska ceny se jako lepší varianta jeví MND, kterému se obvykle daří držet ceny plynu na minimu. Pro opravdu nenáročné klienty je tu pak Centropol či LAMA energy, u nichž však nejsou ceny za plyn zrovna nejlepší.

Kdy klesne cena elektřiny

Situace se s největší pravděpodobností začne zlepšovat až v roce 2024, kdy obchodníci na velkoobchodním trhu očekávají pokles cen o 25 %. Tato sestupná tendence by mohla podle současných očekávání pokračovat i v roce 2025, kdy se předpokládá cenový pokles o dalších přibližně 20 %.

Jaká je momentální cena plynu

Průměrná cena plynu pro domácnosti v ČR se pohybuje mezi 6,28-31 Kč za 1 m3. Cena se liší podle jednotlivých regionů a dodavatelů. Výrazně průměrnou cenu ovlivňuje situace odběratele, zdali má smlouvu s fixací ceny nebo ne.

Kdo má nejdražší plyn

Nejdražší zemní plyn V Evropské Unii mají právě ve Švédsku. Domácnosti tam zaplatí za 1 MWh 115 Euro (cca 3140 korun). Naopak nejlevnější zemní plyn je možné čerpat v Rumunsku. Tam za 1 MWh zaplatí 27 Euro (cca 192 korun).

Jaká je průměrná spotřeba plynu v domácnosti

Ať už plynem topíte, vaříte na něm, nebo ho používáte k ohřevu vody, do roční spotřeby se promítne také počet členů vaší domácnosti. Obecně platí že 1 člen domácnosti spotřebuje na ohřev vody asi 1 430 kWh plynu ročně. U vaření pak jedna osoba spotřebuje zhruba 200 kWh zemního plynu za rok.

Jak se počítá plyn

Orientačně se převádí kubík na kWh tak, že se počet kubíků násobí číslem 10,55. Spotřebu v kWh pak můžete vydělit počtem měsíců, případně dní, uplynulých od posledního odečtu. Tím získáte průměrnou měsíční, případně denní, spotřebu plynu.

Jak se vyznat ve vyúčtování za plyn

Jak se vyznat ve vyúčtování plynu

Na první straně vyúčtování zemního plynu najdete souhrnné informace, především konečný výsledek vyúčtování – zda vám vznikl přeplatek či nedoplatek. Uvidíte zde také porovnání zaplacených záloh a skutečných nákladů. Na dalších stranách váš dodavatel uvádí detailní vyúčtování energií.

Kdy přijde vyúčtování za plyn ČEZ

Vyúčtování vám zasíláme každý měsíc.

Jak se skládá cena plynu

Cena plynu se dělí na 2 základní složky, jednu reguluje stát a druhá je neregulovaná = je jen na dodavatelích, kolik po vás za ni budou chtít zaplatit. Regulovaná složka zahrnuje veškeré poplatky související s distribucí, tedy tím, jak plyn doputuje k vám domů. Její výše se mění 1× ročně.