Jak zjistit zda jsem v insolvenci
Nahlédnutí do insolvenčního rejstříku je tedy jedním ze způsobů, jak zjistit stav insolvence. Druhým je již zmíněný výpis z registru dlužníků insolvence opatřený na webu Registrdluzniku.cz, kde kromě aktuálního stavu insolvence získáte přístup i k dalším informacím o dlužníkovi.
Jak dlouho budu v insolvenci
Insolvenci lze ukončit i dříve
Splácení v insolvenci nemůže trvat déle než pět let s výjimkou prodloužení lhůty o max. 6 měsíců z vážných důvodů nemožnosti splácet. To je lhůta maximální. Minimální lhůta je takový čas, za který dlužník splatí 100% svých závazků plus odměnu ins.
Odkdy se počítá zacatek insolvence
Zahájení insolvenčního řízení se oznamuje vyhláškou, kterou insolvenční soud musí v insolvenčním rejstříku zveřejnit do 3 pracovních dnů ode dne, kdy návrh na povolení oddlužení došel soudu (podle úpravy účinné od 1. 6. 2019).
Co se děje po skončení insolvenčního řízení
Po skončení insolvenčního řízení o oddlužení dochází automaticky k vydání osvobození dlužníka od placení pohledávek věřitelů. Dlužník obdrží rovnou v usnesení o splnění oddlužení osvobození od povinnosti platit pohledávky věřitelů, které byly do oddlužení zahrnuty a nebyly v něm plně uspokojeny.
Kdy se vymažu z insolvenčního rejstříku
Insolvenční rejstřík je povinen vést evidenci o dlužnících a jejich insolvenčních řízeních doživotně. Pro veřejnost jsou však údaje znepřístupněny po 5 letech od ukončení insolvence.
Jak zjistit průběh insolvence
Veškeré informace o konkrétním insolvenčním řízení, tedy i jméno insolvenčního správce a adresu jeho sídla, naleznete online v insolvenčním rejstříku u svého řízení. Další informace o insolvenčním správci můžete podle jména vyhledat v seznamu insolvenčních správců, který je též součástí insolvenčního rejstříku.
Co se nesmí v insolvenci
Co se nesmí v insolvenci Po povolení insolvenčního řízení nesmí exekutor již konat. Dokonce okamžitě po zahájení insolvence exekutor nesmí provádět zabavování majetku. Na druhou stranu dlužník v insolvenci si nesmí během tohoto oddlužení nikde půjčit další finanční prostředky.
Jak zastavit insolvenci
V rámci probíhajícího oddlužení lze požádat v souladu s ust. § 412b insolvenčního zákona o přerušení oddlužení. Maximální přerušení je jeden rok. O přerušení může požádat insolvenční správce nebo dlužník a o žádosti rozhoduje insolvenční soud, u kterého oddlužení probíhá.
Na co se nevztahuje insolvence
Ne. V rámci insolvenčního řízení se uspokojují jakékoliv dluhy, ať už se jedná o bankovní či nebankovní půjčky, dluhy za zdravotní a sociální pojištění, nájemné, dluhy za elektrickou energii, vodu, plyn, dluhy u mobilní operátora apod. Všechny dluhy se navíc od povolení oddlužení neúročí.
Jak vymazat insolvenci
O vymazání z registru dlužníků po exekuci nebo insolvenci není možné žádat. Zákon udává lhůty (viz výše v textu), po které musí být záznam v dlužnické databázi evidován. Až po jejich uplynutí může být odebrán, příp. informace o dlužníkovi znepřístupněny.
Kdy mě Vymazou z registru dlužníků
Vaše osobní údaje, včetně informace o úhradě dlužné částky po splatnosti, kvůli které jste byl/a do Registru FO či Registru IČ zařazen/a, jsou v těchto registrech uchovávány po dobu tří let od data úhrady dlužné částky po splatnosti. Po uplynutí této lhůty je záznam o Vás z uvedených registrů automaticky vymazán.
Kdy muze soud insolvenci Zamitnout
V insolvenčním řízení soud insolvenční návrh anebo návrh na povolení oddlužení při nesplnění formálních požadavků odmítne. Pokud jsou splněny formální náležitosti, ale po obsahové stránce nejsou v návrhu uvedeny nebo doloženy skutečnosti, které zákon požaduje k jeho vyhovění, je tento soudem zamítnut.
Co všechno může insolvenční správce
Hlavními činnostmi insolvenčního správce je nakládání s majetkovou podstatou dlužníka a v případě konkursu odpovědnost za zpeněžení majetku, řešení insolvenčních a dalších sporů, ve kterých se jedná ze strany dlužníka. Cílem činností insolvenčního správce je maximalizovat uspokojení pohledávek věřitelů.
Co je lepší insolvence nebo exekuce
Pokud se již dlužník v platební neschopnosti nachází, bude s nejvyšší pravděpodobností vhodné řešit své dluhy právě insolvencí. V insolvenci nerostou dluhy o úroky, penále, smluvní pokuty a náklady advokátů a exekutorů, jako tomu tak je v exekuci. Proto je většinou insolvence oproti exekuci výhodnější.
Jak dlouho trva Sepsani navrhu na insolvenci
V optimálním případě může být návrh na oddlužení zpracován cca do 3 dnů. Jak dlouho trvá, než soud o oddlužení rozhodne Insolvenční soud rozhoduje o návrhu dlužníka na povolení oddlužení poměrně rychle. Pokud je návrh v pořádku, soud o něm rozhodne bez zbytečného odkladu, nejpozději do 15 dnů.
Jak zjistit kdo je v insolvenci
Stačí nahlédnout do insolvenčního rejstříku. Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný registr, v němž jsou vedeny údaje o všech osobách v úpadku (tzv. úpadcích) a insolvenčních řízeních vedených proti nim.
Kdy mě Vymazou z registru dluzniku
K výmazu záznamů z Registru FO a Registru IČ dochází automaticky po uplynutí: 3 let od data úhrady závazku po splatnosti nebo. 1 roku od data úhrady závazku po splatnosti, v případě, že se jedná o závazek vzniklý ze smlouvy o službě elektronických komunikací (telefon, internet) nebo dodávky energií (elektřina, plyn).
Jak zjistit jestli jsem v registru dlužníků
Pro informace, jak ověřit historii splácení v Bankovním registru klientských informací, navštivte prosím stránku www.cbcb.cz. Nebankovní registr klientských informací najdete na stránce www.cncb.cz.
Jak vymazat záznam ze SOLUSu
Jak se ze SOLUSu dostat Pokud jste zjistili, že jste v registru dlužníků evidováni, zaplaťte dlužnou částku, kterou u společnosti máte. Ze SOLUSu však nebudete smazáni hned, vaše jméno může být odstraněno až po třech letech od zaplacení dlužné částky. U dluhů u telekomunikačních operátorů je to jeden rok.
Na co se ptá insolvenční správce
Hlavními činnostmi insolvenčního správce je nakládání s majetkovou podstatou dlužníka a v případě konkursu odpovědnost za zpeněžení majetku, řešení insolvenčních a dalších sporů, ve kterých se jedná ze strany dlužníka. Cílem činností insolvenčního správce je maximalizovat uspokojení pohledávek věřitelů.
Co se stane když nezaplatím insolvenci
Bez ohledu na to, jestli bylo oddlužení povoleno před, nebo až po výše uvedeném datu, má dlužník povinnost předložit příslušnému soudu přesvědčivé důvody, na základě kterých žádá o snížení splátek, případně proč nebyl, resp. není schopen splácet pravidelné splátky, které mu byly uloženy.
Jak zjistit všechny své dluhy
V neposlední řadě, je možné se obrátit i na Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se mohou lidé poptat u obou rejstříků najednou, přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.
Jak zjistím své dluhy zdarma
Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška. Pro kontrolu veškerých možných závazků je vhodné kontaktovat i jiné instituce, u kterých by nějaký závazek mohl být evidován.
Jak požádat o vymazani z registru dluzniku
O vymazání z registru dlužníků po exekuci nebo insolvenci není možné žádat. Zákon udává lhůty (viz výše v textu), po které musí být záznam v dlužnické databázi evidován. Až po jejich uplynutí může být odebrán, příp. informace o dlužníkovi znepřístupněny.
Jak se podívat do registru dlužníků
Zjistit, zda jste vedeni v registru dlužníku není nic složitého. Na internetové stránce www.solus.cz stačí vyplnit formulář s žádostí o výpis z registru. Požadován bude i váš úředně potvrzený podpis, který si můžete nechat potvrdit na pobočce České pošty.