Jak změřit velikost spodního prádla?

Jak zjistit velikost spodního prádla

Velikost spodního prádla určí míra v pase (C) a přes nejširší místo na hýždích (D). Následně vyhledejte správnou velikost v tabulce. Měřte se ve vzpřímeném postoji.
Archiv

Jak se určuje velikost podprsenky

Vezměte do ruky krejčovský metr a změřte si obvod „přes prsa“ a „pod prsy“. V případě prvního měření si oblékněte podprsenku s mírnou výztuží a metr přiložte do takové úrovně prsou, ve které jsou nejplnější. Získáte tím tak rozměr, podle kterého poté snadno určíte velikost košíčku.
Archiv

Jaká je velikost 38

Dámské

Velikosti XS S
Konfekční velikost 34 38
Výška postavy 160 164
Obvod hrudníku 82 – 86 88 – 90
Obvod pasu 66 – 68 72 – 74

Co je za velikost XL

Velikost označena písmenem

US XS XL
Obvod hrudníku v cm 84-86 114-122
Obvod pasu v cm 66-71 97-104
Obvod boků v cm 81-86 112-117
Délka rukávů v cm 84 90

Jak se Cisluje podprsenka

Jeden palec odpovídá zhruba 2,54 cm. Aby to však nebylo tak jednoduché, v číslování podprsenek 1 palec odpovídá zhruba 2,1 cm. Evropské obvody se číslují po 5 cm, anglické po 2 palcích. Pro větší přehlednost přikládám tabulku, kde jsou základní evropské velikosti obvodů a k nim odpovídající anglické.

Jak vybrat slipy

Ve skutečnosti jde o spodní prádlo bez nohaviček, které jsou plně přizpůsobivé. Vybírat lze mezi bokovým střihem a vyšším pasem. Mužům menšího vzrůstu zase opticky prodlouží nohy. TIP pro Vás: Slipy jsou ideálním střihem pro obdařené muže, kteří rádi podtrhnout svoji mužnost.

Jak by měla sedět podprsenka

Správně zvolený obvod by měl k tělu těsně přiléhat, ovšem měl by být dostačeně volný, abyste se volně nadechla. Zadní část by neměla jít od těla odtáhnout na vzdálenost větší než na tři prsty prstů. Zádní díl by měl být v pravém úhlu k pažím, zapínání by tak mělo být ve stejné výšce jako přední část podprsenky.

Jaká je velikost podprsenky 75B

75B je velikost, která by nejlépe seděla ženě s obvodem hrudníku asi 81 až 86 centimetrů ve výdechu a obvodem okolo 89 centimetrů přes prsa.

Jaká je velikost M

Obvykle začíná velikostí 34, která odpovídá přibližně velikosti XS a končí velikostí 60. S, M, L – velikosti, dle kterých se často řídíme u oblečení. Jedná se o anglické zkratky, kdy S = small (malý), M = medium (střední) a L = large (velký).

Jaká je velikost 36 38

tabulka dámských velikostí

odpovídající velikosti
obvod hrudníku – cm obvod pasu – cm velikosti
74 – 77 60 – 62 32/34
78 – 81 63 – 65 36/38
82 – 85 66 – 69 40/42

Jak zjistit jakou mám velikost

Stačí se jen změřit, nejlépe krejčovským metrem, podle níže uvedeného návodu. Pro určení velikosti jsou nejdůležitější tři rozměry: obvod hrudníku, obvod pasu a obvod boků. U dětí se navíc řídíme ještě výškou postavy. Pamatujte na to, že správně zvolená velikost je základ úspěchu.

Co znamená písmeno u podprsenky

Seznamte se s tabulkou velikostí

Písmeno (A–F) označuje velikost košíčku a odvozuje se od míry přes prsa. Číslice (70–85) značí míru pod prsy, tedy obvodu, která je klíčová. Zjednodušeně můžeme říci, že naměřený obvod 70 cm odpovídá dle tabulky také rozměru 70.

Co jsou Trenkoslipy

Trenkoslipy se liší oproti boxerkám tím, že nemají šev na zadní části a v přední části jsou tvarované do prostorné kapsy. Guma je vyměnitelná. Na starších fotkách je ještě staré prošití gumy. Trenkoslipy šijeme jádrovými nitěmi.

Co to jsou boxerky

Boxerky mají podobně jako trenýrky delší nohavičky, jsou ale přiléhavé podobně jako slipy. Bývají pružné, často jsou tvořeny s gumou, na které bývá nápis značky či jiný motiv. Boxerky se mohou dělit na boxerky s dlouhou nohavicí, klasickou (střední) nohavicí, či s menší nohavicí (podobný střih jako slipy).

Jak si správně vybrat podprsenku

Podprsenka má správně sedět zejména v obvodové části, kde také drží váhu celého poprsí. Odborníci doporučují malý fígl – od naměřeného obvodu pod prsy odečtěte ještě 5–10 cm. Velikost obvodu si tedy upravíte na těsnější. Budete tak s podprsenkou spokojená i časem, když se obvodová část trochu vytahá.

Proč padá ramínko od podprsenky

Ramínka podprsenky padají nebo sklouzávají

Pokud ramínka neustále sklouzávají z ramen, přestože je stále přitahujete, zkontrolujte si obvod podprsenky. Pokud je obvod příliš volný a posouvá se směrem nahoru po zádech, neustále vám tak vlastně uvolňuje ramínka, která mají tendenci padat.

Co je velikost 40 42

tabulka dámských velikostí

odpovídající velikosti
obvod hrudníku – cm obvod pasu – cm velikosti
74 – 77 60 – 62 32/34
78 – 81 63 – 65 36/38
82 – 85 66 – 69 40/42

Co znamenají čísla na podprsence

V tabulce velikostí naleznete dva základní údaje – číslo a písmeno. Písmeno (A–F) označuje velikost košíčku a odvozuje se od míry přes prsa. Číslice (70–85) značí míru pod prsy, tedy obvodu, která je klíčová. Zjednodušeně můžeme říci, že naměřený obvod 70 cm odpovídá dle tabulky také rozměru 70.

Jaké spodní prádlo pro muže

Nejlepší volbou je bavlna s příměsí dalšího materiálu. Rozhodně se vyvarujte spodního prádla ze syntetických materiálů, které nejsou prodyšné a mohli byste si zadělat na nepříjemné infekce z přemnožených bakterií.

Jak vybrat panske spodní prádlo

Žádné spodní prádlo by vás nemělo nikde tlačit, škrtit ani sklouzávat z boků. Proto si vždy ověřte správně zvolenou velikost. Většina kousků se čísluje podle klasického značení XS–3XL. To, jestli vám skutečně bude daný model sedět, si musíte ověřit ve velikostní tabulce u daného výrobce.

Jak si zmenšit podprsenku

Zmenšovač obvodu se navlékne na část, kde jsou očka na zapínání podprsenky, nastavíte požadovanou délku, zacvaknete klips do kterého budete zapínat háčky podprsenky. 2 řadový zmenšovač obvodu podprsenky má nastavitelné zmenšení, které neničí podprsenku a nevytváří na ní trvalé změny.

Jak poznat push up podprsenku

Podprsenka Push-Up pozvedává ňadra a vytváří plný dekolt. Jedná se o vyztuženou podprsenku s kosticí (může být i bez), která má ve spodní části vycpávky, díky nimž jsou prsa zvednuta a dělají dojem plnějšího dekoltu. Tyto vycpávky mohou být vyjímatelné, všité či vlisované přímo do košíčku.

Jaké spodní prádlo je nejlepší

Nejlepší volbou je bavlna s příměsí dalšího materiálu. Rozhodně se vyvarujte spodního prádla ze syntetických materiálů, které nejsou prodyšné a mohli byste si zadělat na nepříjemné infekce z přemnožených bakterií.

Proč se nosí spodní prádlo

Slouží k zabránění znečištění nebo poškození vnějších oděvů tělními exkrecemi, ke snížení tření svrchního oděvu proti pokožce a k tvarování těla. Za chladného počasí se někdy nosí spodní prádlo, aby poskytovalo větší teplo.

Jak správně vybrat spodní prádlo

Pro určení správné velikosti pomocí měření, stůjte rovně a mějte na sobě jen lehké oblečení, např. spodní prádlo. Pokud naměříte číslo v rozmezí dvou velikostí, doporučujeme zvolit tu větší, aby prádlo nevytvářelo nežádoucí zářezy. Obvod boků- Boky se měří vodorovně přes hýždě v jejich největším obvodu.