Jak zničit Dřepčíka?

Jak se zbavit Dřepčíka

První osvědčenou zbraní proti dřepčíkům jsou vždy žluté lepové desky, např. značky Stopset. Dřepčíky totiž jako mnoho jiných škůdců přitahuje žlutá barva. Žluté pásky zapíchnuté do zeminy v blízkosti rostlin fungují jako signalizace výskytu broučků a zároveň je bezpečně lapají.
Archiv

Jaký postřik na Dřepčíky

Přednostně se ošetřují porosty za suchého a teplého počasí. K ošetření použijte přípravek KARATE se ZEON technologií 5 SC nebo přírodní přípravek NeemAzal T/S.
Archiv

Jak vypadá brouk Dřepčík

Dřepčík z rodu Epitrix je 1,5–2 mm velký, obvykle tmavě zbarvený, černý, červenavě až tmavě hnědý nebo hnědavě žlutý brouk.

Jak se zbavit Blýskáčka

U blýskáčka řepkového přípravek postřikujeme v době, kdy poupata prosvítají. V době maximálního náletu krytonosce šešulového a bejlomorky kapustové vám tento přípravek bude také jistě velice nápomocný. Přípravek používáme maximálně 2x během vegetačního období. Aplikujeme pomocí postřikovače nebo rosiče.

Co napadá kedlubny

Nemalé škody může způsobit housenka běláska zelného, která napadá veškerou brukvovitou zeleninu, tedy i kedlubny. Postřiky na něj neplatí, nejspolehlivější je mechanický sběr a ničení vajíček i housenek.

Co žere listy kedlubny

Kedlubnám pomůže třeba levandule, paprikám zase saturejka. Místo chemie může být v postřiku proti škůdcům jen čistá příroda. Některé rostliny totiž v sobě mají látky, které hmyz buď zabíjejí, nebo alespoň odpuzují.

Co je molice

Molice (Aleyrodoidea) je nadčeleď velmi drobného hmyzu. Molice jsou drobný, bílý, okřídlený hmyz se dvěma páry křídel.

Co je to Nosatec

Nosatec je robustní druh, dospělci jsou dlouzí 2−4 cm. Brouci jsou červenohnědí, s charakteristickým dlouhým ohnutým noscem, s velmi variabilními černými skvrnkami na štítu. Hlava s noscem zaujímají okolo 1/3 celkové délky těla.

Jak se zbavit Vrtalek

Přirozeným likvidátorem vrtalek je LUMEK. Pokud máte na zahradě napadené rostliny vrtalkami – Lumka si hýčkejte a nepoužívejte invazivní insekticidy, aby jste ho nezahubili.

Jak se zbavit housenek ve skleníku

Zakročit můžeme i chemicky, například přípravky Karate Zeon 5 CS, Decis AL okrasné rostliny, Decis AL ovoce a zelenina či netoxickým insekticidem Spintor. Z biopřípravků se používají postřiky na bázi olejů a vonných silic. Na některé zabírá též zkvašený kopřivový výluh.

Proč se nedělají hlávky na salátě

Salátům totiž nedělá dobře ani prostředí ledniček. Obyčejně v nich bývá nižší vlhkost, takže rychleji vadnou, i když jsou v chladnu. Pokud se salát přepravuje delší dobu, balí se (hlavně ledové) do polyetylénových fólií, kam přichází jen hlávka bez obalových listů.

Co okusuje listy kedluben

Mezi nejviditelnější škůdce patří dřepčíci (Phyllotreta) na brukvovité zelenině. Jde o skákající černý drobný hmyz, jehož napadení se projeví typickými dírkami na listech a výrazným zpomalením růstu. V kombinaci s teplým počasím zůstávají například kedlubny a ředkvičky malé a tuhé nebo mohou i uhynout.

Jak zneškodnit molice

Abychom se jich zbavili na rajčatech, okurkách, bramborech, paprice, salátu, květáku, celeru, jahodníku, ale i na okrasných rostlinách, můžeme použít nový insekticidní přípravek Plenum. Jeho kouzlo vysoké účinnosti tkví v látce pymetrozin. Působí proti všem stádiím mšic i molic.

Jak skodi molice

Jak je poznám a čím škodí Molice si pochutnávají na okrasných rostlinách, okurkách, rajčatech a paprikách. Všechny generace škodí sáním na spodní straně listů a vylučováním medovice. Rostliny silně poškozuje sáním a přenáší až 60 různých virů.

Jak se zbavit pilouse v obilí

Likvidovat napadenou surovinu, snížit vlhkost, větrat, skladovat při teplotách pod 15 °C, měřit teplotu ve skladovacím centru každý den, fyzikálně ošetřit teplotou -20 °C na 7 dní nebo při + 60 °C na jednu hodinu.

Jak vypadá Lalokonosec

Lalokonosec je asi 3 cm velký černý brouk, který ožírá listy rostlin. Brouci jsou aktivní přes noc. Larvy lalokonosců mají bílou barvu a jsou asi 2 cm velké s tlustým tělem. Žijí pod zemí, kde ožírají kořeny rostlin.

Co proti Vrtalce

Vertimec je insekticidní a akaricidní přípravek na hubení svilušek a vrtalek na okurce, paprikách, rajčeti a na hubení mery skvrnité na hrušních. Účinek: Abamectin, účinná látka přípravku Vertimec 1.8 SC, likviduje svilušky, vrtalky a mery. Jedná se o kontaktní a žaludeční jed.

Kdy postřik cibule

Chemická ochrana. S ochranou cibule je třeba začít včas, to znamená již před výskytem prvních příznaků, a to většinou již v červnu. Podle průběhu počasí je třeba ošetření opakovat v 7 až 14 denních intervalech v závislosti na průběhu počasí a podle druhu přípravku až do fyziologické zralosti rostlin.

Jak se zbavit molice bez chemie

Doma si můžete vyrobit postřik s pár kapkami “jaru” na nádobí nebo tekutého mýdla (použijte ekologické). 💡 Tip: Komerčním ekologickým postřikem je například Rock Effect (od Agro CS) nebo Spruzit (od Neudorff). Oba fungují i na mšice. 7️⃣ Dospělé molice se dají vysát malým vysavačem, takovým tím na drobky.

Jak na svilušky ve skleníku

Účinným domácím postřikem na venkovní rostliny je nevábný odvar z cibule. Zalijte slupky z cibulí vroucí vodou a nechte alespoň 3 dny louhovat. Po uplynutí doby výluh sceďte přes síto nebo punčochu a aplikujte postřikem na rostlinu. Postup za pár dní opakujte.

Jak daleko od sebe saláty

Salát můžeme vysadit do volných záhonů, ale i do skleníku, pokud je ještě chladněji, případně můžeme využít ještě v předajří dobře založené pařeniště. Menší druhy salátu od sebe rozesazujeme cca 15 cm daleko, větší druhy až 30 cm.

Kdy Přepichovat salát

Pikýrování čili rozsazování salátu

Když semínka vzejdou a rostlinám narostou dva pravé listy, můžeme sazenice přepichovat (pikýrovat) do rašelinového kontejneru, kde sadbu dopěstujeme. Rostliny na konečné stanoviště vysazujeme i s rašelinovým kontejnerem. Nedochází tedy k přerušení růstu.

Co Ozira kedlubny

Mšice zelná – saje listy košťálovin, což znemožňuje jejich růst. Mšice vytváří na listech košťálovin šedý povlak. Velmi účinný je přípravek Pirimor. Květilka zelná – patří mezi nejobávanější škůdce.

Co zere salat ve skleníku

Co se týká škůdců, většinou se jedná o mšice – ZDE, drátovci – o nich ZDE, housenky¨, nejvíce asi slimáci a hlemýždi a další. Z chorob může salát trpět hnilobu, okrajovou spálou listů anebo plísní.

Co nesnáší molice

Ochrana před molicemi bez použití chemie

Dravý hmyz – slunéčko Delphastus pusillus je velmi účinný predátor v boji s molicemi. Slunéčko molice požírá a je velmi při chuti. Pokud slunéčko spojíme s tropickou vosičkou Encarsia formosa, získáme účinného protivníka proti molicím.