Co na starou betonovou podlahu
Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.
Jak zpevnit betonovou podlahu
Penetrace na podlahy není nutná, naopak je v takových případech spíše nežádoucí. Před aplikací opravného tmelu na podlahy stačí podlahu a praskliny v podlaze pořádně vysát, pak smíchat 25kg opravného tmelu nebo zálivky s 15litry vody a pořádně promíchat. Pak hladkou stěrkou vmasírovat do podlahy.
Archiv
Jak zpevnit Stary beton
Pro menší opravy betonových ploch lze použít epoxidy nebo dvousložková cementová lepidla případně tmel. K dispozici je i univerzální opravná malta, vhodná jak pro venkovní, tak vnitřní použití. K větším opravám je vhodnější použití různých speciálních vysprávkových malt.
Jak oživit starý beton
Nejjednodušším způsobem renovace betonové podlahy je překrytí novou vrstvou nátěru. Na trhu jsou k dispozici speciální barvy na beton, které jsou odolné a na připravený podklad dobře přilnou. Jedná se o snadné a cenově dostupné řešení pro oživení starých betonových ploch, a to jak v exteriéru, tak interiéru (např.
Co se starou podlahou
Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.
Jak zpevnit starou podlahu
Rychlé a snadné řešení rekonstrukce podlahy
Na očištěný podklad se položí netkaná geotextilie, na niž přijde příslušná vrstva kameniva Liapor – minimálně 20 mm. Výše násypu není v podstatě nijak omezena. Násyp stačí zhutnit ručně pomocí latí a hladítka. Na zhutnělou vrstvu Liaporu lze pokládat podlahové desky.
Jak upravit povrch betonu
Povrch betonu se dá brousit, frézovat a leštit. Starší betonové vrstvy se dají renovovat takzvaným překrytím. Přímo na čerstvou betonovou desku se aplikuje technologie raženého betonu. Jiné povrchové úpravy se pochopitelně uplatní při aplikaci na beton použitý v interiéru, jiné na exteriérové betony.
Jak betonovat na starý beton
Pokud to chcete posichrovat , tak styčnou plochu starého betonu vemte felxi lepidelm a zubákem a hned betonujte. Pokud to chcete ještě více posichrovat, tak třeba s roztečí 100cm vyvrtejte díry 100mm hluboko a průměr dle použitých roxorů , které zarazíte do vývrtu a pak už jen dobetonujete!
Jak spojit starý a nový beton
Dvousložkový epoxidový nátěr pro spojení starého a nového betonu. ResiFix SE je dvousložkový epoxidový nátěr speciálně navržený jako adhezní (spojovací) spojovací můstek mezi starým a novým betonem.
Jak obnovit Stary beton
Reprofilace betonu
Pro kvalitní obnovu lokálního poškození betonu jsou nejlepším řešením předpřipravené malty, které jsou ve své konzistenci nejvíce obdobné vlastnostem betonu, který má být obnoven. Betonový povrch musí být drsný a vlhký.
Jak zateplit betonovou podlahu
V případě, že je problém vlhkosti vyřešen, je možné přistoupit k samotnému zateplení podlahy, obvykle se zatepluje na betonovou desku s hydroizolací, položí se polystyren, který se zaleje cca 6 cm silnou vrstvou betonu.
Jak silný beton na podlahu
Minimální tloušťka betonové vrstvy má být 5 cm, ale jako optimální se doporučuje přibližně sedmicentimetrová vrstva. Pro tenčí vrstvy beton použít nelze, musíme tedy sáhnout po jiných technologiích. Betonovou podlahu můžeme dokonce nechat i bez podlahové krytiny, tento styl se však hodí jen do některých typů interiérů.
Jak zateplit starou podlahu
Jak postupovat při zateplení podlahy svépomocí
Pokud zateplujete podlahu v přízemí, kladete polystyren přímo na hydroizolaci základové desky. V případě, že je třeba kompenzovat nerovnosti podkladu, můžete použít kontaktní lepení PU pěnou, při větších rozdílech třeba podsyp suchým jemným pískem.
Jak izolace podlahy ve starém domě
Pěnové sklo se používá především pro zateplení podlahy v přízemí objektu, tedy podlah na zemině či nad nevytápěným suterénem. Lze využít nejen jako tepelně izolační vrstvu, ale také jako vyrovnávací podkladní vrstvu pro betonáž podkladní desky.
Jaký podkladní beton
Obecně platí, že pro klasické rodinné domy při standardních zakládacích podmínkách (rovinatý pozemek a soudržné zeminy) se obecně a nejčastěji používá do základových pasů beton pevností třídy C12/15 případně C16/20 a beton na základovou desku bývá zpravidla o třídu vyšší, tedy C16/20 případně C20/25.
Jak vylít betonovou podlahu
Při betonování betonové podlahy se postupuje od nejzazšího koutu místnosti, nejlépe směrem ke dveřím. Beton je třeba hutnit, aby byly vyplněny všechny mezery a nevznikaly v betonové desce dutiny. Zhutněný beton je poté možné „strhnout“ pomocí srovnávací hliníkové latě vedené po ocelových trubkách.
Co pod betonovou podlahu
Betonová podlaha je základní vrstva, na kterou se následně pokládají další vrstvy podlahy – tepelná izolace, hydroizolace, nášlapná vrstva (keramická dlažba, PVC, lino). Podklad by tak měl být únosný a především by měl být zcela v rovině, jelikož další vrstvy nedovolují výrazné vyrovnání povrchu, příp.
Jaký beton na podkladní beton
Obecně platí, že pro klasické rodinné domy při standardních zakládacích podmínkách (rovinatý pozemek a soudržné zeminy) se obecně a nejčastěji používá do základových pasů beton pevností třídy C12/15 případně C16/20 a beton na základovou desku bývá zpravidla o třídu vyšší, tedy C16/20 případně C20/25.
Jak vyrovnat betonovou podlahu
Abychom problémům včas předešli, je zapotřebí podklad podlahy (neupravený beton, cementový potěr apod.) nejdříve vyrovnat. K tomuto účelu slouží samonivelační stěrky. Firma Knauf nabízí v tomto směru hned dvě.
Jak urychlit Vysouseni podlahy
Vysoušení anhydritové podlahy
Nejrychlejší vysoušení je ohřát vzduch v objektu třetí den po vylití anhydritové podlahy a nárazově vyvětrat. To opakovat co nejčastěji. Pokud je v podlaze podlahové topení, začněte topit po 7 dnech od vylití anhydritové podlahy.
Co pod podkladní beton
Separaci betonu od zeminy zajistí podsyp těženým kamenivem (štěrk), ideálně frakce (tj. hrubosti) 16/32. Jeho zhutněním připravíme základovou půdu na zatížení konstrukcí domu.
Jak namíchat beton bez štěrku
Poměr mísení zní: 1 objemový díl cementu a 4 objemové díly přísady, a dále půl litru vody na kilogram cementu (poměr mísení vody k cementu = 1 : 2).
Jak udělat rovný beton
Zhutněný beton je poté možné „strhnout“ pomocí srovnávací hliníkové latě vedené po ocelových trubkách. Tam, kde beton chybí, se betonová směs dohodí lopatou, nebo zednickou lžící a povrch se znovu strhne. Na závěr se povrch betonové podlahy zahladí ocelovým hladítkem, aby byl dokonale rovný.
Jak Vysusit betonovou podlahu
Vysoušení betonové podlahy používáme kondenzační odvlhčovače. Ty pohlcují vlhkost ze vzduchu. Voda je následně koncentrována v přístroji, který se po naplnění automaticky vypne. Typ vhodného odvlhčovače si vybereme na základě velikosti zasažené plochy.
Jak urychlit schnutí betonu
To se zajistí použitím ventilátorů nebo přemisťováním odvlhčovačů. Uzavřený prostor – při použití průmyslových odvlhčovačů je nejzákladnějším předpokladem efektivního vysoušení, aby byl prostor uzavřený a nevětraný. Vysoušeč na bázi kondenzace vody je schopný vysušit okolní vzduch až pod hranici 30% relativní vlhkosti.