Jak zpracovat reflexi?

Jak začít psát reflexi

Kritická reflexe, tedy vaše vlastní myšlenky a postřehy, by měly být pro čtenáře vždy snadno rozpoznatelné od pouhého shrnutí zadaného textu. Ideální je tak přípravu zřetelně rozdělit na dvě části – nejprve zadanou literaturu (dokument, film, …) shrnout, v druhé části se k ní pak vyjádřit.

Co psát do reflexe

Reflexe znamená v překladu do čj zpětná vazba. Čili obsah jen stručně,pro seznámení a hlavně pak uveďte,čím Vás příběh zaujal,co na něm shledáváte zajímavého a třeba odlišného od jiných příběhů.

Jak vést reflexi

Jak zaměřit reflexi

Základem je si cíle programu stanovit co nejkonkrétněji. Pokud se skládá z více navazujících aktivit, pomáhá formulovat si cíl či cíle pro každou z nich. Celý program musíte pak mít cíle v hlavě a vést jej tak, aby k nim směřoval. V reflexi to pak platí dvojnásob.
Archiv

Jak se píše reflexe na film

Osvědčilo se reflexi zaznamenanou na tabuli vyfotit – v případě, že vás tlačí čas a chcete se k filmu vrátit a navázat v příští hodině nebo pro další sdílení/porovnání. Pro reflexi lze použít také lepící papírky, nechat žáky zapisovat svá slova na papírky a seskupovat je např. podle podobnosti.
Archiv

Co je reflexe a sebereflexe

Reflexe a sebereflexe je dovedností, kterou by měl disponovat každý učitel. Každý máme z pohledu psychologie svědomí, to nás nutí přemýšlet nad prožitým. Schopnost sebereflexe a reflexe v učitelské profesi znamená profesní růst, otevřený přístup vůči sobě, vůči žákům, překonávání zažitých stereotypů.

Co je to reflexe

Reflexe, neboli ohlédnutí se za danou aktivitou nebo situací, je proces, který nám pomáhá vytěžit a zpracovat naše zkušenosti získané během aktivity. Díky tomuto „ohlédnutí“ jsme pak schopni se z nabytých zkušeností efektivně učit.

Co to je sebereflexe

Sebereflexe je schopnost přemýšlet o sobě a o svém jednání.

Kdo není schopen vnímat své chování a své činy, analyzovat je a učit se z nich, nebude v životě nikdy spokojený a šťastný.

Jak napsat reflexi na rozhovor

Snad nejjednodušší a nejrychlejší technikou reflexe jsou klíčová slova. Vyzvěte dítě, ať si napíše tři slova či věty, které vystihnou, co nejdůležitějšího se naučilo. Může si je jen napsat nebo vám je přečíst a okomentovat.

Jak napsat reflexi z praxe

pokuste se o reflexi absolvované praxe z hlediska jejího přínosu pro vaši pedagogickou přípravu a její kvality; • pokuste se také o sebereflexi, tj. o zamyšlení, jaké pocity se vás odehrávaly, co jste při praxi prožívali, jak jste se cítili, co vás překvapilo a proč.

Jak zlepšit sebereflexi

Důležité je začít pozorovat sám sebe. Všímejte si, jaké pocity zažíváte u jednotlivých činností. Věnujte se pravidelně tomu, co se vám povedlo a nepovedlo, a zkuste přijít na to, proč se vám něco daří víc a něco míň. Snadno tak můžete objevit své skryté talenty a slabé stránky, co vás jen připravují o čas.

Jak udělat sebehodnocení

S nácvikem sebehodnocení je vhodné začít co nejdříve. Sebehodnocení může probíhat již v předškolním vzdělávání. K sebehodnoticím úkolům může být vedeno dítě na konci každé aktivity, kdy učitel vede děti ke sdílení pocitů a dojmů z aktivity, ze hry nebo z jiné činnosti. Tím se dítě naučí vyjadřovat svoje dojmy a pocity.

Jak na sebehodnocení žáků

S žáky je vhodné ve výuce systematicky provádět sebereflexi, která zahrnuje sebehodnocení dosavadní činnosti, úspěchů i chyb, a také plánování. Pro to, aby žák mohl efektivně provádět sebehodnocení, je nezbytné, aby se učil znát sám sebe, vlastní silné a slabé stránky.

Jak se ohodnotit v práci

Vysvětlete zaměstnanci, proč po něm sebehodnocení chcete, co je cílem. Sebereflexe na odvedenou práci zaměstnanci pomůže v dalším rozvoji, přiměje ho zastavit se, zamyslet se nad zadáním a průběžným či dodaným výsledkem, zvýší pracovní motivaci a současně jeho vstupy podpoří objektivitu celkového hodnocení.

Jak se Sebehodnotit

Jak správně hodnotit svou práciBuďte věcní, všímejte si úspěchů i neúspěchů Při hodnocení své práce se zaměřujte jen na dosažené výsledky, zapomeňte na všechna kdyby a možná.Přizvěte tichého pozorovatele. Hodnotit sebe sama je těžký úkol.Udělejte si čas, nespěchejte.Hodnocení pravidelně opakujte.

Jak hodnotit podřízené

Při hodnocení zaměstnanců je důležité řídit se několika základními pravidly – mělo by být pravidelné, co nejvíce objektivní a musí mít svou vnitřní kontinuitu. Hodnotí se zpravidla tři hlediska – odbornost, výkonnost a osobní rozvoj.

Jak by mělo vypadat hodnocení pracovníků

V rámci hodnocení vstupu hodnotíme vše, co zaměstnanec do své práce přináší, tzn. své předpoklady k dané práci, zkušenosti, dosavadní praxi, kompetence, ale třeba i nadšení pro danou činnost. Při hodnocení procesu se dívejme na přístup zaměstnance k dané práci či úkolu.

Jak hodnotit svoji práci

Při hodnocení procesu se dívejme na přístup zaměstnance k dané práci či úkolu. Zohledněme faktory jako jsou aktivita, spolehlivost, kreativita, ambice daného zaměstnance a cokoliv dalšího, co ovlivňuje jeho produktivitu práce. Hodnocení výstupu lze popsat jako celkový výsledek a výkon zaměstnancovy práce.

Jaký by měl být zaměstnanec

Mezi základní ctnosti skvělého zaměstnance dříve patřily loajalita, svědomitost a bezproblémovost. Neochvějná loajalita se ale nyní jeví spíše jako negativní vlastnost – hodně lidí pod ní vidí strach pracovníka, že zklame svého nadřízeného. Dnešní vynikající zaměstnanci jsou proaktivní a myslí sami na sebe.

Jaké jsou metody hodnocení

Typy hodnoceníFormativní hodnoceníSumativní hodnoceníNormativní hodnoceníKriteriální hodnoceníDiagnostické hodnoceníNeformální hodnoceníFormální hodnoceníPrůběžné hodnocení

Jak být dobrým zaměstnancem

Ideální zaměstnanec v nejbližší budoucnosti by tak, kromě toho, že si bude rozumět s IT, měl mít:Schopnost komplexního řešení problémůKritické myšleníKreativita.Schopnost vedení a práce v týmu.Ochota učit se.Schopnost pracovat ve stresu.

Co nesmí zaměstnavatel

zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.

Kdy můžu odmítnout práci

Kdy mám právo odmítnout vykonávat práci Zaměstnanec je oprávněn odmítnout výkon práce, která bezprostředně ohrožuje jeho život nebo zdraví, popřípadě život nebo zdraví jiných fyzických osob. Takové odmítnutí není možné posuzovat jako nesplnění povinnosti zaměstnance.

Jak vypadá formativní hodnocení

Formativní hodnocení je integrální součástí vyučování, prostupuje učení, je průběžné, nikoli epizodické, zaměřuje se na proces učení. Je možné pouze za předpokladu vzájemné komunikace mezi učitelem a žákem, nikoli tedy v případě, že učitel pouze zadává práci nebo vykládá učivo, které následně testuje.

Jak hodnotit pracovníky

Při hodnocení procesu se dívejme na přístup zaměstnance k dané práci či úkolu. Zohledněme faktory jako jsou aktivita, spolehlivost, kreativita, ambice daného zaměstnance a cokoliv dalšího, co ovlivňuje jeho produktivitu práce. Hodnocení výstupu lze popsat jako celkový výsledek a výkon zaměstnancovy práce.

Jak správně komunikovat s podřízenými

4 tipy, jak efektivně komunikovat se svými podřízenýmiVěnujte druhému člověku svoji plnou pozornost.Aktivně reagujte na to, co druhý člověk říkáMluvte k věci a zapomeňte na „small talk“Nezapomínejte na řeč těla.