Jak zprovoznit Foukaci fixy?

Jak rozepsat fixy

Jak rozepsat fixu, která „stávkuje“Málo barvy v hrotu – protřepejte a napumpujte.Zaschlý hrot – vyčistěte ho dle návodu výše.Zaschlá barva uvnitř fixy – celý popisovač vložte do hrnku s teplou vodou. Je možné, že se pigment uvnitř rozpustí a fixa tak bude použitelná i nadále.

Jak ozivit Zvyraznovac

Napusťte pomocí kapátka, případně z lahvičky od očních kapek filcovou psací část fixu směsí denat. lihu s glycerinem (od oka) 8:2, nechte uzavřenou fixu cca 10 min "prolnout". Lze takto živit i fixy, které už "dopsaly", nikoliv že vyschly.
ArchivPodobné

Jak se používají foukací fixy

Rozdělejte fix – odendejte průhlednou část foukacího fixu. Vyjměte fix a otočte ho, poté ho vsuňte do průhledného tubusu. Vraťte zpět zadní část fixu – chránítko. Foukací fix nasměrujte na požadované místo a foukáním do chránítka rozprašujte barvu (stříkejte na papír ze vzdálenosti 8-10 cm).
Archiv

Jak opravit vyschly Fix

Pokud vám vyschne fix a vy s ním potřebujete ještě nějakou dobu psát, zkuste ocet. Odstraňte horní kryt fixu a kápněte dovnitř jednu kapičku octu. S fixem pak můžete zase nějaký ten čas psát.

Jak ukládat fixy

Doporučuje se skladovat fixy ve svislé poloze hrotem dolů, v případě oboustranných skladovat tenkým hrotem směrem dolů, vyhněte se skladování v mrazu.

Co jsou Posca fixy

Akrylové popisovače POSCA patří k ikonám a zároveň průkopníkům mezi akrylovými fixy. Fixy POSCA najdete v široké škále barev a vynikají svou nabídkou hrotů, od těch nejtenčích 1MR s hrotem 0,7 mm po nejširší s označením 17K a šířkou hrotu 1,5 cm.

Na co jsou Akrylove fixy

Akrylové fixy jsou produktem, které jsou, díky svým specifickým vlastnostem, stále více populární. Hlavní výhodou akrylových fix je jejich schopnost malovat na všechny materiály (papír, plast, dřevo, kámen, porcelán, sklo a další), jsou světlostálé a po zaschnutí voděodolné.

Jak zafixovat fixy na keramiku

– může dojít k mechanickému poškození (odření, poškrábání, otěr). Proto vždy doporučujeme zafixovat povrch lakem a podobným škodám tím zabránit. Lak by měl být ideálně na akrylové bázi. V případě skla, porcelánu či keramiky doporučujeme zapéct a to minimálně na 160°C po dobu jedné hodiny.

Jak zafixovat Posca fixy

Akrylové fixy Posca mají složení na vodní bázi. Lze je ředit vodou a nebo za mokra setřít pokud potřebujete korigovat chyby. Kamínky malované Posca fixami doporučujeme zafixovat akrylovým lakem ve spreji. Fixace povrchu je vhodná jako ochrana proti mechanickému poškození barevné plochy – poškrábání nebo odření.

Jak zapéct fixy na porcelán

Fixy jsou vysoké kvality a po vypálení velice dobře drží, takže je možné pokreslené sklo a porcelán například mýt v myčce. Tloušťka fixy je 2-4mm, podle úhlu jak malujete. Po zaschnutí fix (cca 4 hodiny) vypalujeme v nepředehřáté troubě na 160 °C 90 minut.

Čím natřít keramiku

Na keramiku, která nepřijde do styku s jídlem, vodou, zeminou, oleji můžete malovat pastelkami, fixami, temperami, akrylkami nebo si ji oblepíte papírovými výstřižky technikou decoupage.

Čím popsat porcelán

Čím popsat porcelánový hrnek Pro kreslení na porcelánové hrnky, mísy a vázy jsou ideální popisovače Edding 4200, které byly vyvinuty tak, aby zanechávaly brilantní barevné výsledky. Inkoust těchto popisovačů je vhodný i pro použití na glazované keramice a žáruvzdorném skle.

Jak vypalovat keramiku doma

Rozděláme ohniště ze suchého dříví a necháme jej dohořet. Na žhavé uhlíky potom naskládáme keramiku. Navrch květináčky zakryjeme pyramidou ze suchého dříví. Při teplotě 850 až 900 °C keramiku vypálíme.

Jak kreslit na keramiku

Před nanášením barev štětcem si můžete keramiku postříkat vodou z rozprašovače, barvy se pak nanášejí lépe a hladčeji. Nenanášejte na keramiku příliš vysokou vrstvu glazury, mohla by při vypalování stéci. Barvy můžete nanášet přes sebe, tmavší barva vždy překrývá světlejší, kombinací mohou vznikat nové barevné odstíny.

Jak kreslit fixem

Vemte střední barvu a kruhovými pohyby a lehkými tahy fixem míchejte nejtmavší odstín až do oblasti, kde se společně potkávají. Stejnou technikou smíchejte světlou a střední barvu. Nespěchejte. Na celý proces si udělejte čas a inkoust nechte zaschnout, než se jej rozhodnete zesvětlovat nebo ztmavovat.

Jak vyrobit keramickou hlínu doma

Nejprve nasypte 2 lžíce soli do 2/3 hrnku vody a nechte rozpusit, dejte do malého hrnce, nechte přivést k varu a odstavte. Do této slané vody přidejte škrob a půl hrnku studené vody. Míchejte, hmota by měla začít rychle tuhnout. Pokud ne, můžete zahřát na velmi mírném ohni a míchejte než se tak stane.

Jak vypalit jíl

Běžné hrnčířské hlíny a jíly mají různě velký obsah železitých sloučenin, proto je široká i její barevnost. Vypalují se při teplotě 960-1040°C. Dobře přijímají glazury. Cihlářské hlíny a jíly jsou chudobné na jíl.

Jak kreslit Fixami

Začněte tím, že jako základ použijete světlejší barvu. Následně pokračujte tmavší barvou a ke konci tahu snižujte tlak na fix. Drsnější linie, kde končí tmavší odstín opravte světlejší barvou malými kruhovými pohyby nebo tahy. Opakujte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Jak Zazehlit fixy na textil

Fixy na textil můžete ozdobit trička, tašky, povlaky, penály a podobně. Tvoření s nimi bude určitě bavit i vaše děti pro jednoduché použití. Po zaschnutí barvu jednoduše zafixujete zažehlením přes pečící papír, po zažehlení můžete prát v pračce.

Co je potřeba na výrobu keramiky

Z nejpoužívanějších potřeb pro keramiky jmenujme například jehly, řezáčky, děrovače nebo vykrajovače. Spadají sem i začišťovací a glazovací pomůcky, cidliny, stěrky, obkročák, plátovací a vytlačovací pomůcky, dekorační točny aj.

Jak se vyrábí keramika

Natěžené jíly a hlíny se drtí, melou a homogenizují. Do hmoty se mohou přidávat korekční suroviny, případně materiály, které v průběhu výpalu vyhoří a tím se zlepšují tepelně izolační vlastnosti. Homogenizovaná hmota se protlačuje šnekovým lisem a příslušné vytvořené polotovary se suší.

Co to je jíl

Jíl je nezpevněná usazená hornina složená z více než 50% jílovité složky. Obsahuje jílové minerály, slídy, křemenný prach, fluidy, ale i jiné skupiny minerálů a organickou hmotu. Laicky řečeno, Jíl je velmi jemný prášek minerálního původu, který je pro kosmetické účely vyčištěn od veškerých nečistot.

Jak vybarvovat fixou

Jak název sám napovídá tyto fixy jsou na bázi alkoholu a díky tomu, že se do sebe krásně vpíjejí, vytvoříte s nimi nádherné obrázky s jemnými přechody a dokonalým stínováním. Pro vybarvování doporučuji použít papíry s velmi hladkým povrchem, nejlépe papíry, které jsou přímo určené pro práci s alkoholovými fixami.

Jak se Zažehluje barva na textil

Zažehlujte tak, aby žehlička nepřišla do styku s barvou a to ani po jejím zaschnutí. Zažehlení se provádí z rubu nebo přes pečící papír, zamezíte tím přenos barvy na žehličku nebo žehlící prkno. Teplotu žehličky nastavte podle typu textilie. Po fixaci jsou barvy více odolné běžnému užívání a také praní v pračce.

Čím kreslit na oblečení

Textil můžeme dekorovat nesčetnými způsoby. Můžeme použít barvy na textil, fixy na textil, látky můžeme obarvit či nabatikovat, zdobit slupovacími barvami, nažehlovacími fóliemi, aplikacemi atd.