Jak zrušit provozovnu?

Jak ohlásit zrušení provozovny

Zahájení nebo ukončení provozování živnosti v provozovně lze oznámit u kteréhokoli obecního živnostenského úřadu v ČR. Zápis do živnostenského rejstříku tak provede obecní živnostenský úřad, kterému bylo podání doručeno jako prvnímu. Podání lze učinit i prostřednictvím kontaktního místa veřejné správy Czech POINT.
Archiv

Kam hlásit změnu provozovny

Podnikatel je povinen ohlásit živnostenskému úřadu i každou změnu adresy. Stejně tak musí nejpozději ke dni definitivního uzavření provozovny oznámit živnostenskému úřadu na jaké adrese lze vypořádat jeho případné podnikatelské závazky.
Archiv

Jak nahlásit novou provozovnu na živnostenský úřad

Stačí vyplnit jednotný registrační formulář

Musíte zde uvést název firmy nebo své jméno a příjmení, pokud podnikáte jako OSVČ, identifikační číslo, sídlo firmy nebo místo podnikání (které může být samozřejmě shodné jako provozovna). Do provozovny je potřeba nahlásit předmět podnikání, jaké se zde bude uskutečňovat.

Kde se zapisuje provozovna

Provozovna se zapisuje do živnostenského rejstříku. Musí být řádně označena a její prostory musí odpovídat například stavebnímu zákonu.

Kdy provozovna podléhá kolaudaci

Provozovna musí být řádně zkolaudována. Kolaudační rozhodnutí je zároveň i osvědčením, že provozovna je způsobilá k provozu. Řádné označení provozovny znamená, že provozovna musí být trvale a zvenčí viditelně označena obchodní firmou podnikatele a jeho identifikačním číslem.

Jak zjistit provozovnu

Pokud se jedná o provozovnu podle živnostenského zákona, najdete identifikační čísla provozovny (IČP) na stránkách Živnostenského rejstříku http://www.rzp.cz (Vyhledávání > zadat IČ či název a vyhledat > údaje bez historie a ke konci výpisu jsou 10-ti místná čísla provozoven).

Kdy musí být provozovna

Provozovna není povinná

„Pokud by si však před prací na různých stavbách vyráběl ve své dílně nějaké prvky nutné k další práci v terénu, měl by tuto dílnu ohlásit a označit jako provozovnu,“ dodává. Naopak třeba kosmetika a masážní služby bývají typicky vykonávány na jednom místě – a tím je právě provozovna.

Jak zkolaudovat stavbu jako provozovnu

Jak zkolaudovat provozovnu Před zahájením činnosti je nutné nahlásit provozovnu na živnostenském úřadě, v případě ukončení činnosti je podnikatel také povinen provozovnu odhlásit. Provozovna musí být označená.

Kdy je nutná provozovna

Provozovna není povinná

„Pokud by si však před prací na různých stavbách vyráběl ve své dílně nějaké prvky nutné k další práci v terénu, měl by tuto dílnu ohlásit a označit jako provozovnu,“ dodává. Naopak třeba kosmetika a masážní služby bývají typicky vykonávány na jednom místě – a tím je právě provozovna.

Co to je provozovna

Provozovna je prostor, ve kterém se vykonává podnikatelská činnost. Jedná se například o prodejnu, dílnu, výrobní závod, kancelář, stánek nebo automat. Počet provozoven jednoho podnikatele není omezen.

Co když nemám kolaudaci

V případě provedení stavby bez stavebního povolení nebo za užívání stavby bez kolaudačního rozhodnutí (kolaudačního souhlasu) tam, kde to zákon vyžaduje, se pokuta může vyšplhat až na milión Kč. Splnění zákonných ustanovení by si přitom měli ohlídat nejen vlastníci, ale například i nájemci v bytových domech.

Kdo je odpovědná osoba provozovny

Kdo je odpovědný zástupce pro živnost

Odpovědný zástupce je osoba ustanovená podnikatelem (osobou samostatně výdělečně činnou), která odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování všech předpisů a je k podnikateli ve smluvním vztahu.

Jak dlouho trvá kolaudační řízení

500/2004 Sb. vám musí stavební úřad oznámit rozhodnutí o kolaudaci ve lhůtě do 30 dnů. V odůvodněných případech je možné lhůtu prodloužit až na 60 dnů. Odpočet začíná datem doručení kolaudačních dokumentů na úřad.

Kdy lze zkolaudovat

Nově je stanoveno jednoduché pravidlo, že kolaudaci podléhají všechny stavby, s výjimkou staveb drobných, jednoduchých s výjimkou staveb pro bydlení a rekreaci, a podzemních staveb technické infrastruktury s výjimkou kolektorů. Stavby, které nevyžadují kolaudační rozhodnutí, lze užívat ihned po jejich úplném dokončení.

Co dělat po kolaudaci

Po vydání kolaudačního rozhodnutí (KR) musíme počkat, než nabude právní moci (cca několik dní) a poté si necháme KR s vyznačením nabytí právní moci ověřit. Na Katastrální pracoviště je pak třeba zaslat tuto ověřenou kopii KR, jeden stejnopis GP a žádost (např.

Jaké stavby nevyžadují kolaudaci

Nově je stanoveno jednoduché pravidlo, že kolaudaci podléhají všechny stavby, s výjimkou staveb drobných, jednoduchých s výjimkou staveb pro bydlení a rekreaci, a podzemních staveb technické infrastruktury s výjimkou kolektorů.

Jak dlouho se čeká na kolaudaci

Podle § 71 zákona č. 500/2004 Sb. vám musí stavební úřad oznámit rozhodnutí o kolaudaci ve lhůtě do 30 dnů. V odůvodněných případech je možné lhůtu prodloužit až na 60 dnů.

Co vše se kontroluje při kolaudaci

Při kolaudaci zaměstnanec stavebního úřadu kontroluje, zda byla stavba provedena tak, jak bylo uvedeno v územním rozhodnutí a stavebním povolení, zda byly dodrženy všechny podmínky, zda stavba byla postavena dle projektové dokumentace, zda stavba nebude ohrožovat zdraví osob ani životní prostředí.

Co nepodléhá kolaudaci

Bez kolaudace (kolaudačního souhlasu) se neobejdou např. stavby, které jsou kulturní památkou, či ve kterých je instalována technologie vyžadující odborné provedení zkušebního provozu. Ohlášení dokončené stavby se též využívá u staveb, které nevyžadují (nepotřebují) evidenční (popisné) číslo.

Jak zkolaudovat starou stavbu

JAK PŘI LEGALIZACI ČERNÉ STAVBY POSTUPOVAT Vhodné je začít na příslušném odboru územního plánování, kde získáte souhlas, že je stavba v souladu se závaznou územně plánovací dokumentací. Pokud zde uspějete, následuje příslušný stavební úřad, kde získáte informace, jaké dokumenty musíte ke konkrétní stavbě předložit.

Jak probiha kolaudační prohlidka

Podstatou kolaudace je posouzení, zda skutečné provedení stavby, či její části, je v souladu s povolením. Kontrola probíhá přes institut tzv. závěrečné kontrolní prohlídky, kterou bude-li to nezbytné pro ověření skutečného provedení stavby provede stavební úřad do 30 dnů od podání úplné žádosti (dnes je lhůta 45 dnů ).

Co mohu postavit na zahradě bez stavebního povolení

Stavební zákon nám říká, že u některých staveb stavební povolení nepotřebujeme. Jde o stavby do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 metrů výšky, s jedním nadzemním podlažím, podsklepené nejvýše do hloubky 3 metrů a na pozemku rodinného domu nebo stavby určené pro rodinnou rekreaci.

Jaké stavby se nezapisují do katastru nemovitostí

Do katastru nemovitostí se zapisují budovy větší jak 16 m2, nezapisují se bazény, různé konstrukce, sloupy, zpevněné plochy apod.

Jak dlouho trvá kolaudace bytu

Podle § 71 zákona č. 500/2004 Sb. vám musí stavební úřad oznámit rozhodnutí o kolaudaci ve lhůtě do 30 dnů. V odůvodněných případech je možné lhůtu prodloužit až na 60 dnů.

Co lze postavit na pozemku vedeném jako zahrada

Na zahradě lze postavit prakticky vše, od malé kůlny, přes bazén, až po další rodinný domek. Důležité však je dodržet zákonné podmínky, které se na jednotlivé stavby vztahují. Je nutno počítat s tím, že ne všechny stavby lze postavit bez jakéhokoli souhlasu stavebního úřadu. Ani na vlastním pozemku není dovoleno vše.