Jak získat dočasnou ochranu?

Jak požádat o dočasnou ochranu

Jak můžete požádat o dočasnou ochranu O udělení dočasné ochrany žádejte osobně. Pokud jste přicestovali do České republiky po 24. únoru 2022, žádost o dočasnou ochranu podávejte v Krajských asistenčních centrech pomoci Ukrajině.
Archiv

Kdo má nárok na dočasnou ochranu

Pokud jste měli na Ukrajině trvalý pobyt a zemi opustili kvůli válce po 24. únoru 2022 včetně, můžete mít nárok na dočasnou ochranu v kterékoli zemi EU. Dočasná ochrana trvá nejméně jeden rok a podle situace na Ukrajině může být prodloužena.

Kde prodloužit dočasnou ochranu

V termínu, který jste si zvolili během online registrace, se osobně dostavíte na pracoviště Ministerstva vnitra k vylepení vízového štítku. Vylepením vízového štítku se vaše dočasná ochrana prodlouží do 31. 3. 2024.

Jak poznám vízum dočasně ochrany

Dočasná ochrana byla vyznačována formou vízových štítků do cestovních dokladů. Pokud jste cestovní doklad neměli, byla vám vystavena Odborem azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra nebo policií tzv. hraniční průvodka (papírový doklad malého formátu).
Archiv

Jak požádat o prodloužení dočasně ochrany

PRODLOUŽENÍ DOČASNÉ OCHRANY

Online registrace k prodlužování dočasné ochrany bude spuštěna 30. 1. 2023 a bude otevřena do 31. 3. 2023. Registrovat se na prodloužení dočasné ochrany bude možné pouze online. Neregistrujte se k prodloužení dočasné ochrany přes stávající Internetové objednávání (FRS).

Na co mají nárok uprchlíci z Ukrajiny

1 zákona č. 66/2022 Sb. Citace zákona: Cizinci s dočasnou ochranou se za kalendářní měsíc, v němž mu byla udělena dočasná ochrana, vyplatí HUD ve výši 5000 Kč; to neplatí, je-li cizinci s dočasnou ochranou bezplatně poskytnuto ubytování, celodenní strava a základní prostředky osobní hygieny.

Jak prodloužit vízum dočasně ochrany

Prodloužení totiž spočívá ve vylepení tzv. vízového štítku, při kterém je nutná osobní přítomnost na pracovišti Ministerstva vnitra. Proto se Ukrajinci, kteří mají zájem nadále pobývat v České republice, budou muset do 31. března 2023 nejprve elektronicky zaregistrovat.

Kam mohou Ukrajinci bez víza

Do kterých evropských/schengenských zemí mohou občané Ukrajiny krátkodobě cestovat bez víza Bezvízový styk se týká krátkodobých pobytů ukrajinských občanů s biometrickým pasem ve všech zemích Evropské unie s výjimkou Irska, a dále pak v Norsku, Švýcarsku, Lichtenštejnsku a na Islandu.

Co je to dočasná ochrana

Co je dočasná ochrana Dočasná ochrana je krizový mechanismus EU, který se aktivuje za výjimečných okolností v případě hromadného přílivu osob s cílem: poskytnout kolektivní ochranu vysídleným osobám, zmírnit tlak na vnitrostátní azylové systémy zemí EU.

Na jaké dávky mají nárok Ukrajinci

pro dospělou osobu 3 130 Kč pro dospělou osobu, která se řadí mezi zranitelné osoby 4 860 Kč (7 290 Kč, pokud se jedná o osobu se zdravotním postižením) pro dítě 3 490 Kč (5 235 Kč, pokud se jedná o osobu se zdravotním postižením; 4 188 Kč, pokud se jedná o dítě ve věku 6 až 10 let)

Jak dlouho dostavaji Ukrajinci podporu

Po dobu 150 dní (1. až 5. měsíc po udělení dočasné ochrany) činí humanitární dávka: pro dospělou osobu 4 860 Kč (7 290 Kč, pokud se jedná o osobu se zdravotním postižením)

Jak prodloužit vízum

Žádost o prodloužení doby pobytu na území na krátkodobé vízum se podává na policii – na odborech cizinecké policie krajských ředitelství PČR podle místa hlášeného pobytu cizince, konkrétně na odděleních pobytových agend. Žádost o prodloužení krátkodobého víza policie vyřídí ve lhůtě do 7 dnů ode dne podání žádosti.

Jak dlouho mohou zustat Ukrajinci

Ukrajina zrušila vízovou povinnost pro občany ČR bez časového omezení. Toto opatření umožňuje vstup a pobyt na území Ukrajiny bez víza v délce maximálně 90 dnů během jakéhokoliv 180 denního období.

Jak dlouho trvá vyřízení viz

Zákon o pobytu cizinců (pdf, 1,8 MB) pro vyřízení žádosti o udělení dlouhodobého víza stanoví standardně lhůtu 90 dnů ode dne podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 120 dnů ode dne podání žádosti a ve vybraných případech (za účelem studia, pedagogické činnosti nebo výzkumu) do 60 dnů ode dne podání žádosti.

Jak dlouho se čeká na vízum

Žádost o schengenské vízum vyřizuje náš úřad zpravidla do 5 pracovních dnů, ve zvlášť složitých nebo odůvodněných případech do 30 dnů ode dne podání žádosti. V případě podání expresní žádosti se doba řízení pohybuje okolo 3 pracovních dnů.

Co potřebuji k vyřízení víza

K žádosti o udělení dlouhodobého víza je cizinec povinen standardně předložit:cestovní doklad (originál),1 fotografie, pokud nebude pořízen obrazový záznam cizince,doklad o zajištění ubytování po dobu pobytu na území,doklad potvrzující účel pobytu na území,prostředky k pobytu na území,

Jak dlouho trva pohovor na ambasade

Jak dlouho trvá vízový pohovor na americkém velvyslanectví Při pohovoru o udělení víza do USA není nic pevně dáno, ale měli byste počítat s tím, že na velvyslanectví nebo konzulátu strávíte dvě až tři hodiny, než projdete celou procedurou.

Kdy žádat o vízum

Doporučujeme, aby žadatelé zažádali o víza v dostatečném předstihu před datem cesty. Ujištění o vydání víz nemůže být dáno s předstihem. Z toho důvodu nedoporučujeme nákup nevratných letenek nebo kompletaci cestovních plánů až do doby, než vízum bude vydáno a vy obdržíte váš pas.

Co s sebou na ambasadu

Pravděpodobně bude vyžadován váš cestovní pas, kopie dopisu z pohovoru o udělení víza a kopie záznamů o očkování. Kopii své zdravotní dokumentace byste měli ambasádě předat již dříve, ale přesto je dobré ji na prohlídku přinést. Budou vyžadovány také dvoubarevné pasové fotografie, které si s sebou přineste na schůzku.

Na co se ptaji při vstupu do USA

Vstupní pohovor do USA s imigračním úředníkem je povinný pro všechny cizince. Nezáleží, jestli do země přicestovali na ESTA nebo na vízum.

Jak dlouho trva dostat vízum

Žádost o schengenské vízum vyřizuje náš úřad zpravidla ve lhůtě 5 pracovních dnů, ve zvlášť složitých nebo odůvodněných případech do 30 dnů ode dne podání žádosti. V případě podání expresní žádosti se doba řízení pohybuje okolo 3 pracovních dnů.

Kde dostanu vízum

Nejčastějším způsobem vyřízení víza je návštěva zastupitelského úřadu dané země v ČR. Pokud se na území ČR zastupitelský úřad země, do které chcete vycestovat, nenachází, budete muset takový úřad navštívit v zahraničí, nejčastěji v Berlíně či ve Vídni.

Co je to DS-160

Elektronickým podpisem formuláře DS-160 potvrzujete, že všechny obsažené informace jsou pravdivé a správné. Při nesprávném uvedení jakéhokoli údaje se můžete stát nezpůsobilými pro vstup na území Spojených států.

Jak dlouho můžu být v USA jako turista

Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu. Na studijní, pracovní či výměnné pobyty se stále vztahuje vízový režim a zájemci o pobyt v USA za uvedenými a jinými účely musí tak jako doposud žádat o vízum na nejbližším velvyslanectví či konzulárním úřadě USA.

Jak se dostat do USA legálně

Jak mi Zelená karta alias Green Card pomůže Jste-li držitelem Zelené karty, můžete zcela legálně a trvale pobývat na území Spojených států amerických, pracovat zde, studovat, využívat zdravotnické služby i sociální pomoc vlády nebo třeba bezvízově cestovat do zemí, se kterými Američané uzavřeli příslušné smlouvy.