Jak zvládnout první den v práci?

Co dělat první den v práci

První den: nejdůležitější je podepsat smlouvu

První den vás čeká vyřízení nejrůznějších formalit. Seznámíte se s vnitřními předpisy, bezpečností práce, nafasujete ochranné pomůcky. Ale nejdůležitější je podepsaná pracovní smlouva. Tu je třeba podepsat nejpozději v den nástupu do zaměstnání.
Archiv

Jak zvládnout novou práci

Na nástup do první nebo nové práce je dobré se připravit.Buďte sami sebou.Pozor na první dojem.Soustřeďte se na práci a plňte, co jste slíbili.Snažte se nechybovat, ale případnou chybu přiznejte.Využijte zkušební dobu i pro sebe.Ptejte se, komunikujte.Nehodnoťte, neposuzujte, nejprve poznávejte novou firmu.
Archiv

Jak zaujmout první den v práci

MUSÍTE PŘESNĚ VĚDĚT, O ČEM JE VAŠE PRÁCE. Víte přesně, co se od vás očekává Jestli ne, tak právě první týden máte ideální příležitost si všechno zjistit. Sedněte si na chvíli se šéfem, společně si projděte popis vaší pracovní pozice a všechno si vyjasněte.
Archiv

Jak nebyt nervozni z nové práce

Zaměřte se zejména na odpovědi na vaše strachy. Pokud jste se například obávali o kvalitu kolektivu v nové firmě, domluvte si schůzku s některými potenciálními kolegy. A udělejte si vlastní názor. Vyptejte se na vše, co vám poskytne proti-argumentaci na vaše obavy.

Jak se chovat při nástupu do zaměstnání

Nastupujete do nové práce 10 tipů pro úspěšný startBuďte sami sebou.Pozor na první dojem.Soustřeďte se na práci a plňte, co jste slíbili.Snažte se nechybovat, ale případnou chybu přiznejte.Využijte zkušební dobu i pro sebe.Ptejte se, komunikujte.Nehodnoťte, neposuzujte, nejprve poznávejte novou firmu.

Jak se chovat v nové práci

A je to tady..První dny v nové práci!Buďte milí, usmívejte se.Poznejte své kolegy.Pomáhejte svým kolegům.Nezapojujte se do pomlouvačných válek.Nesnažte se být za hvězdu, klidně chvilku počkejte.Když nevíte, ptejte se!Pište si poznámky.Vždy jako ze žurnálu!

Jak udělat dojem v nové práci

První den v nové prácidostavte se včas. Dochvilnost je výsadou králů.buďte pozitivní Nic vám nepomůže udělat první dojem lépe, než úsměv na tváři a milé vystupování.oblečte se profesionálně Je to pravda odvěká, že šaty dělaj´ člověka.váš tým je základ.nehrajte si na supermana.všímejte si prostředí firmy.

Co si vzít do nové práce

Co si vezměte s sebou:Zápočtový list od předchozího zaměstnavatele: předáte jej tomu současnému v den nástupu.Vytištěný životopis a aktuální fotografii (personalisté ji většinou potřebují do interních systémů nebo na vstupní karty).Osobní doklady: budete podepisovat pracovní smlouvu a vyplňovat dotazník pro účtárnu.

Jak nemyslet na úzkost

Během dýchání nemyslete na nic jiného, a naopak se plně soustřeďte na tempo svého dechu. V případě, že necítíte žádné úlevy, zkuste tzv. čtverec. Nadechněte se na čtyři až sedm dob a následně vydechněte na čtyři až sedm dob.

Proč chce nový zaměstnavatel zápočtový list

Vyžadování zápočtového listu po zaměstnancích

Zaměstnavatel může přijmout zaměstnance i bez zápočtového listu. Zákoník práce to nijak nezakazuje. Ovšem v zápočtovém listu jsou uvedeny pro zaměstnavatele důležité údaje. Zejména se týkají exekučních srážek.

Co doložit při nástupu do zaměstnání

Vždy když nastupujete do zaměstnání, musíte nejprve podepsat pracovní smlouvu, a to nejpozději v den nástupu do práce. Pro přípravu smlouvy si připravte občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a číslo bankovního účtu, na které vám nový zaměstnavatel bude moci posílat výplatu.

Jak se pripravit na nástup do nové práce

7 rad pro nástup do nové práceRelaxujte. Pokuste se nepřeskakovat do nové práce bez chvíle oddechu.Studujte. Využijte volného času před nástupem na zjištění informací o firmě, kam budete nastupovat.Dress code.Plánujte.První dojem je jen jeden.Vyvarujte se brzkých úsudkůA Hlavně buďte sami sebou.

Jak udělat dobrý první dojem

94 % prvního dojmu je o vzhledu

Udržujte oční kontakt (tohle je nejdůležitější faktor u pohovorů). Usmívejte se (ale ne úlisně nebo jako debil). Zrcadlete (používejte postoj, gesta a tón hlasu, jako váš protějšek – ale pozor, abyste to nepřehnali). Snažte se víc poslouchat, než mluvit.

Co dělat když nemám zápočtový list

Nevydání zápočťáku je tedy protiprávní jednání. Pokud vám list nebyl vydán, písemně na to upozorněte zaměstnavatele a zažádejte o jeho vydání. Pokud přesto formulář neobdržíte, obraťte se na inspektorát práce. Zaměstnavatel může dostat pokutu až ve výši 2 000 000 Kč.

Jak si ulevit od stresu

Sedmero psychického uvolnění:Mindfulness.Přepnutí mozku (soustředění se na něco jiného než na stresovou situaci).Poslech relaxační hudby.Vizualizace spokojenosti.Autosugesce zvládnutí stresu.Myšlenková relaxace (imaginace, meditace).Ventilace v komunikaci (vypovídat se, svěřit se někomu).

Jak přijít na jiné myšlenky

Rozptylte se něčím. Odvedení pozornosti od negativních myšlenek a rozptýlení se něčím jiným je jednou z nejúčinnějších zbraní proti nim. Zaměřte se hlavně na činnosti, které vám dělají dobře, zvláště pokud se potřebujete negativismu zbavit co nejrychleji.

Co potrebuje nový zaměstnavatel

Pro přípravu smlouvy si připravte občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a číslo bankovního účtu, na které vám nový zaměstnavatel bude moci posílat výplatu. Pokud jste již před tím někde pracoval/a, nezapomeňte si také zápočtový list z minulého zaměstnání, který je vlastně potvrzením o vašem minulém zaměstnání.

Jak dostat zápočtový list

Zápočtový list je důležitý dokument, který je zaměstnavatel povinen vydat každému odcházejícímu zaměstnanci, a to buď osobně přímo na pracovišti, nebo za pomocí poštovní služby. Vzhledem k tomu, že se jedná o citlivý dokument, je třeba jej doručit pouze do vlastních rukou adresáta.

Na co se zeptat před nástupem do práce

Adresu a rodné číslo zaměstnavateli poskytněte, tyto údaje potřebuje kvůli daňové evidenci a registraci na zdravotním a sociálním pojištění. Chtít po vás mohou i výpis z rejstříku trestů, pokud je bezúhonnost na dané pozici nutná. Majetkové poměry nebo to, že jste v odborech, už ale prozrazovat nemusíte.

Jak dlouho trvá vytvořit si první dojem

První dojem je ucelení dostupných informací o neznámém člověku do souvislého celku. Jedná se o krátký proces, který zpravidla trvá cca 15 sekund. Vzniká za situace, kdy má člověk velmi malé množství informací o vnímané osobě, a přesto je nucen nějak se k ní chovat.

Co je efekt prvního dojmu

Efekt pořadí či efekt primarity neboli efekt prvního dojmu je tendence vnímat dřívější informace (o určitém jevu, situaci či osobě) silněji než informace pozdější a tendence vnímat později získané informace ve světle dříve získaných informací.

Jak se zbavit vnitřního neklidu

Několik studií dokázalo, že pomalé, hluboké dýchání uklidňuje. Například vědci z Georgie v USA nedávno zkoumali válečné veterány s posttraumatickou stresovou poruchou a zjistili, že 15 minut hlubokého dýchání snižuje reaktivitu nervových buněk, které se zapojují během stresu.

Jak se uklidnit psychicky

7 způsobů, jak zklidnit chaos ve vaší hlavěDýchejte klidně Každému je jasné, že dýchat prostě musí.Hlaďte se. Účinným pomocníkem v boji se stresem je dotek.Pijte vodu, pijte pitnou vodu. Pro správné zvládání stresu je důležitý také pravidelný pitný režim.Smějte se.Vybijte se.Jezte.Vizualizujte.

Jak přestat být negativní

Pište si deník.Identifikujte své automatické negativní myšlenky.Zkuste být objektivníNahraďte negativní myšlenky pozitivními myšlenkami.Využijte sílu otázek.Minimalizujte negativní vnější vlivy.Vyhněte se polarizaci.Personalizce jako chyba myšlení

Jak zastavit myšlenky v hlavě

Tady je několik tipů.Buďte vědomí Uvědomte si, že příliš mnoho myšlení vás odvádí od činností a plnění vašich cílů.Začněte pozorovat své myšlenky.Omezte své přemýšlení na vyhrazené časy.Užívejte si život naplno.