Jak vybrat fasádní barvu
Nestárnoucí klasikou jsou béžové, světle žluté nebo šedé či jiné neutrální odstíny, naopak křiklavé barvy nebo velmi syté či tmavé mohou v prostoru působit rušivým dojmem. Máte-li dům na dosah přírody, volte barvu tak, aby se s přírodními elementy vhodně doplňovala. Dobrou volbou jsou různé odstíny hnědé či zelené.
Archiv
Jakou barvu fasády k Antracitovym oknům
Jakou zvolit barvu fasády k šedým oknům
K šedým (nebo antracitovým) oknům vybírejte ideálně pastelové barvy fasády. Bude se k nim hodit modrá, zelená, fialová a dokonce i červená. Ještě jednodušší je to samozřejmě u bílých oken, protože k nim můžete zvolit vlastně jakoukoliv barvu fasády.
Jakou fasádní barvu na štuk
Akrylátové fasádní barvy
Dále se dají použít na omítky, štuky, beton, pórobeton, dřevo, dřevovláknité a dřevotřískové desky a podobné materiály. Vhodné jsou i na sanační omítky a zateplovací systémy.
Jakou fasádu k červené střeše
K červené volte spíš neutrální barvu fasády, jako je hnědá, okrová nebo bílá. U černé střechy můžete sáhnout klidně po „divočejších“ odstínech.
Archiv
Jakou zvolit barvu střechy
Při výběru barvy střechy můžete experimentovat s kontrastními barvami nebo naopak volit jemnější rozdíly. Jediné věci se raději vyhněte, a tou je přesná shoda. Vnější barevné schéma funguje právě díky rozdílům v použitých barvách. Pokud budete měnit i barvu domu, vyberte nejdřív barvu střechy.
Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou
Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.
Jak se Barvi fasada
PENETRAČNÍ NÁTĚR
Hrubší a členitější fasády vyžadují při penetrování i tupování štětkou s řidším roztokem – tzv. hloubkovou penetraci. Cílem je dostat penetraci do všech záhybů, zkrátka do hloubky. Penetrace na staré fasádě vytvoří ochranný film a také tuto starou fasádu zpevní, což je její nejdůležitější úkol.
Jakou fasádu
Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.
Čím natřít pozinkované okapy
na očištěný pozinkovaný plech je vhodná velmi kvalitní jednovrstvá barva s 2810 hostagrund na pozink, která vykazuje dobrou přilnavost i k novému, nezoxidovanému pozinku a dobře odolává povětrnostním vlivům.
Jak vybrat barvu okapů
Jak mohu sladit barvu okapů se střechou Existuje tak široká škála barev okapů, že je můžete snadno sladit se svou střešní krytinou. Nejlepšího efektu dosáhnete, když sladíte barvu okapů se střechou a fasádou. Mezi oblíbené barvy patří hnědá, grafitová a černá.
Jakou zvolit zrnitost omítky
Pokud jde o estetiku, větší zrnitost dekorativní fasádní omítky (2,0 mm) dodává fasádě drsnější a rustikálnější vzhled, zatímco jemnější zrnitost (1,0 mm) dosahuje efektu obzvláště hladkého povrchu. Co se týče barevné palety, fasádní omítky lze tónovat v široké škále odstínů.
Jakou silikonovou fasádní barvu
Silikonové fasádní barvy PRIMALEX
Za jakési luxusní řešení (ale zároveň jedno z nejdražších) lze považovat silikonové fasádní barvy a omítky – PRIMALEX SILIKONOVÁ FASÁDNÍ BARVA a PRIMALEX SILIKONOVÁ OMÍTKA. Jednoznačně se vyznačují nejvyšší odolností vůči vodě v kapalné fázi.
Kdy penetrovat před fasádou
Penetrace se provádí po vyzrání základní vrstvy minimálně však po 5 dnech.
Jak Nanaset fasádní barvu
První nátěr provádíme barvou na fasádu, kterou naředíme max. 10 % vody. Krycí nátěr se již neředí a nanášíme jej nejprve podélně, pak příčně a poté znovu podélně. Jednotlivé tahy válečkem by se měly spojit za vlhka, abychom docílili co nejvyššího krytí.
Jak se Barvi fasáda
PENETRAČNÍ NÁTĚR
Hrubší a členitější fasády vyžadují při penetrování i tupování štětkou s řidším roztokem – tzv. hloubkovou penetraci. Cílem je dostat penetraci do všech záhybů, zkrátka do hloubky. Penetrace na staré fasádě vytvoří ochranný film a také tuto starou fasádu zpevní, což je její nejdůležitější úkol.
Jakou zrnitost fasády
Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm. Pokud byste chtěli mít fasádní omítku jemnější, musíte na fasádu nejprve natáhnou vrstvu zrnitější omítky, a následně ji překrýt hladkým typem.
Jakou barvu na střechu
Polyuretanová barva
Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.
Jakou barvu na pozink
Pokud se rozhodnete natírat čerstvý pozink doporučuji polymérovou barvu Pegarust. Je to membránová barva, vytváří stabilní vysoce pružný film (až 200% pružnosti). To zabezpečuje dlouhou odolnost i při použití na velkých plochách jako jsou například střechy nebo konstrukce.
Jak dlouho schne fasádní omítka
Doba schnutí / vrstva: Při 200C a 65% relativní vlhkosti vzduchu je omítka po 24 hodinách povrchově suchá. Proschlá je po 2 až 3 dnech. Požadavky na podklad: Podklad musí být suchý nosný pevný a dostatečně vyzrálý – zbaven všech nečistot, mastnoty, výkvětů, starých nesoudržných nátěrů a prachových částic.
Jakou značku fasádní barvy
plní vhodně svojí roli akrylátové fasádní nátěry a omítky – PRIMALEX MALVENA, PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA, PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ RENOVAČNÍ FASÁDNÍ BARVA, PRIMALEX PROFITECH EXTERIÉR a PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ OMÍTKA. Jedná se o nejpoužívanější a nejrozšířenější barvy, které jsou navíc cenově dobře dostupné.
Jak dlouho po penetraci
Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.
Jakou penetraci pod barvu
Silikátová penetrace je určena speciálně pro budoucí nátěr prováděný silikátovými barvami, zvyšuje jejich přilnavost a tím životnost. Fungicidní penetrace (protiplísňová) je vhodná pro povrchy napadené plísněmi, místnosti s vyšším výskytem vlhkosti, nebo stavby v blízkosti vody, lesa, případně zasažené povodněmi.
Jak dlouho zraje fasada
Nedodržuje se pravidlo, že jeden milimetr omítky nebo lepidla by měl schnout 24 hodin. Kolikrát se stane, že firmy natáhnou lepidlo s perlinkou a druhý den nanáší finální omítku. Lepidlo je tlusté pět milimetrů, mělo by schnout za dobrého počasí pět dní,“ řekl Straka.
Kdy je vhodné dělat fasádu
Odborníci ze Sdružení EPS ČR potvrzují, že nejvhodnějším obdobím pro zateplování je jaro nebo léto. V suchém a teplém počasí izolační materiály snadno zasychají, což minimalizuje riziko nehod zateplovacího systému, jejichž následné odstranění výrazně zvyšuje rozpočet na zateplení.
Jak přetřít fasádu
Silně savé podklady (voda se ihned vsakuje) přetřeme nejprve penetračním nátěrem. Podkladová barva se musí nanášet v hojné vrstvě plochým štětcem či širokou hranatou štětkou. Nejprve natíráme všechny vnitřní i vnější rohy. Veškeré výstupky a architektonické detaily lze barevně odlišit a tím fasádu celkově zvýraznit.