Jakou barvu má opál?

Jak vypadá kámen opál

Agregáty opálu jsou celistvé, mají lasturnatý lom, skelný až voskový lesk, někdy jsou matné, jindy však i průsvitné nebo průhledné. Barevná škála opálů je bohatá. Může být čirý, mléčně bílý, žlutavý, zelený, modrý, hnědavý jako vosk nebo pryskyřice, masově červený, šedý až téměř černý. Často je barevně proužkovaný.
Archiv

Jak se pozna pravý opál

Od pravého drahokamu je rozeznatelný tím, že jeho barevné skvrny jsou pravidelné. Uvedený výrobní proces zavedl v roce 1974 Pierre Gilson ve Francii. Dnes většina produkce umělých opálů pochází z Číny a z Japonska. Jednou z prvních skleněných imitací byl Slocum opal – Slocum stone.
Archiv

Jak pečovat o opál

Jak pečovat o opály

Čistíme je ve vlažné vodě s pár kapkami saponátu, měkkou látkou nebo houbičkou. Nepoužíváme žádné jiné chemikálie, změkčovadla, bělidla atd. Nikdy opál nečistěte v ultrazvukové čističce. Poté opál opláchneme čistou tekoucí vodou a usušíme jemnou látkou.

Na co je dobrý opál

Je velmi účinný proti únavě, podporuje dobrý spánek, zamilovanost a intuici. Reguluje funkci ledvin a močového měchýře, odstraňuje premenstruační syndrom. Pomáhá při očních potížích, leukémii a epilepsii. Podporuje látkovou výměnu, posiluje pohlavní orgány, zmírňuje horečky.
Archiv

Jak se nabíjí opál

Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle. Pro vysoký obsah vody a pórovitost je drahý opál velmi křehký a choulostivý kámen. Obsah vody v něm kolísá mezi 1 a 30%.

Jak vznikl opál

Opál vzniká utuhnutím silikátového gelu, ve kterém však zůstává malé množství vody, v některých případech až 10% hmotnosti kamene. Opály jsou choulostivé na přílišné zahřátí, které může způsobit vypaření části vody a tím i ztrátu lesku.

Kde se dá najit opál

Opály z Českokrumlovska lákají hledače, polodrahokamy leží volně na polích. Pole v okolí Křemže na Českokrumlovsku se i v zimě stávají cílem nadšenců, kteří hledají polodrahokamy. Nejčastějším nálezem je opál, většinou mléčně bílý s keříčkovitou tmavou kresbou, někdy i kameny různých barev od žluté až po červenou.

Jak poznat syntetický opál

je běžně známá imitace. Nevykazuje žádnou hru barev a simuluje běžný opál. Toto syntetické sklo se vyznačuje zvláštním optickým efektem, připomínajícím poněkud modravý lesk měsíčního kamene.

Co je to syntetický opál

Syntetické opály jsou uměle vyrobené opály, které mají podobné chemické složení, vnitřní strukturu, fyzikální vlastnosti a vzhled jako přírodní opály. Bývají označovány jako opály vytvořené v laboratoři, opály pěstované v laboratoři nebo opály kultivované, aby se ukázal jejich umělý původ.

Které kameny nesmí do vody

Mezi kameny, které byste pro harmonizaci vody neměli používat jsou: malachit, fluorit, lepidolit, celestín, rodonit, hematit, azurit, selenit nebo kalcit.

Které kameny nesmí na slunce

Některé kameny není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož jeho vlivem blednou, Jedná se o tyto druhy: avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.

Co jsou opály

Opál je amorfní formou křemene a vody, jejíž množství variuje, obvykle se však pohybuje mezi 6 a 10 %. Tento polodrahokam je výsledkem sezónních dešťů, které promáčí vysušenou půdu v oblastech, které se klimatem podobají australskému vnitrozemí – nejkrásnější a největší opály pocházejí většinou právě z Austrálie.

Co je to opalit

Opalit je syntetický kámen (respektive sklo) někdy nazývaný také opalizující fluorit nebo nachový opál. Typická je pro něj mléčná nebo duhová barva. Obsahuje oxid křemičitý, patří mezi tzv. transformátory, čímž nachází využití v podpoře schopnosti změnit svůj život, danou situaci, vztahy a plány do budoucna.

Jak vzniká opál

Opál vzniká z vychladlých postvulkanických roztoků vysrážením křemičité substance. Typická hra barev, tzv. opalizace u drahého opálu vzniká světelnou interferencí na rozhraní mikroskopických vrstviček gelovitých kuliček opálu.

Jak poznat co je to za kámen

Gemologický posudek je bezesporu nejlepší způsob, jak poznat pravý drahý kámen. Měli bychom také poznamenat, že ne každý klenotník je gemolog. Chceme-li tedy získat spolehlivé ocenění na základě odborných znalostí, je nejlepší nespoléhat se na zběžné prověření provedené v klenotnictví.

Jak poznat co mám za minerál

Vhodnou pomůckou je železná preparační jehla či hůře nůž (tvrdost 5-6), kus skla (tvrdost 6) a křemen (tvrdost 7). Mezi typické měkké minerály patří především mastek, sádrovec a grafit. O něco tvrdší jsou slídy a karbonáty, které však také snadno poškrábete. Naopak minerály jako topaz či beryl jsou tvrdší než křemen.

Jak poznat pravý lapis lazuli

Pravý lápis lazuli má povrchové tečky zlatavé barvy (příměs pyritu) a bývá také občasně protkaný bílými nitkami.

Co je to Opalit

Opalit je syntetický kámen (respektive sklo) někdy nazývaný také opalizující fluorit nebo nachový opál. Typická je pro něj mléčná nebo duhová barva. Obsahuje oxid křemičitý, patří mezi tzv. transformátory, čímž nachází využití v podpoře schopnosti změnit svůj život, danou situaci, vztahy a plány do budoucna.

Jak se vyrábí Opalit

Stejně jako „mléčné sklo“ se syntetický opalit vyrábí smícháním příměsí, jako je oxid titaničitý, popel z kostí nebo dokonce kyanid, s roztaveným sklem.

Kde nosit růženín

Růženín můžete nosit v kapse nebo kdekoliv jinde u sebe. Pokud trpíte bolestmi, přikládejte kámen na postižené místo, při spánku ho nechte ležet poblíž polštáře. Růženín také můžete umístit do obytných místností, kde bude pomáhat nastolovat rovnováhu.

Kam umistit měsíční kámen

Nabíjení Měsícem

Úplněk a dorůstající měsíc jsou obzvláště vhodné pro dobití vašich kamenů, které nemůžou být nabity sluncem (měsíční kámen, selenit, akvamarín…). Můžete je umístit venku nebo vevnitř na okenní parapet, ale do míst, kde víte, že dopadá měsíční světlo.

Jaký je rozdíl mezi Opálem a Opalitem

Opalit je jedním z mála syntetických kamenů, který je často zaměňován za dokonce dva přírodní kameny: měsíční kámen a vzácný opál. Jedná se však jen o umělé opalescentní sklo, podobné „mléčnému sklu“, které bylo poprvé vyrobeno v 16. století v Benátkách a v 50.

Co je to citrin

Citrín je žlutá, zlatožlutá až žlutozelená varianta křemene. Zbarvení také odpovídá název, který je odvozen od slova „citrón“. Původ zabarvení stále nebyl uspokojivě vyřešen.

Jak poznat pravý korál

Přírodní korál má zabarvení nestejnoměrné, někdy žíhané, se světlejšími místy, ale nikdy se vám nestane, že by byl červený (nebo oranžový či černý) jen na povrchu. Krásný je bílý korál (který se často přebarvuje na červený, upřímně – nechápu proč).

Kde zjistit pravost kamene

Pokud si chcete pouze nechat ověřit pravost drahého kamene bez certifikace či atestu, tzn. kámen identifikovat, lze to v České gemologické laboratoři (ČGL) za úhradu. ATEST je osvědčení o prověření (atestaci) a může jej vydat pouze oprávněná osoba (soudní znalec z oboru) nebo věcně příslušný státní, akademický orgán.