Jakou fasádu k bilym oknům?

Jaká barva fasády k bílým oknům

K bílým oknům pak ladí v podstatě jakákoliv barva fasády. Trendem je například šedá.
Archiv

Jakou fasádu k Hnedym oknům

Pokud chcete tmavou fasádu, zvolte tu provětrávanou

Neduhem tmavých fasád je jejich nižší odolnost ve smyslu, že poměrně rychle blednou. Snadno se tak může stát, že zatímco na severní straně bude barva fasády i po letech pořád krásně bordó jako na začátku, jižní strana už bude podivně růžová.
Archiv

Jaká je nejlepší fasádní barva

Silikátové barvy mají dlouhou životnost a vhodné jsou na zateplení polystyrenem i minerální vatou. Silikonové fasádní barvy – nejdražší, ale také svými vlastnostmi nejlepší řešení fasádního nátěru. Má vysokou paropropustnost, minimálně se špiní, voda po ní jednoduše stéká a vydrží desítky let.
Archiv

Jakou zvolit fasádu

Celkový vzhled domu:

Barva fasády by měla ladit s ostatními prvky. V první řadě jde o okna. K dřevěným rámům (nebo těm s dekorem dřeva) se hodí spíš přírodní barvy: okrová, hnědá, žlutá nebo bílá. Pokud máte šedá/antracitová okna, můžete se víc odvázat a klidně si dovolit zelenou, fialovou, červenou nebo modrou.
Archiv

Jakou fasádu k bilym oknům

Obecně můžeme doporučit přírodní odstíny k dřevěným oknům, například okrovou nebo hnědou. Šedým či antracitovým oknům sluší pastelové barvy nebo naopak výraznější odstíny. Máte-li na domě bílá okna, pak se nemusíte omezovat a zvolit přesně takovou barvu, která se vám nejvíce líbí.

Jakou zvolit zrnitost omítky

Pokud jde o estetiku, větší zrnitost dekorativní fasádní omítky (2,0 mm) dodává fasádě drsnější a rustikálnější vzhled, zatímco jemnější zrnitost (1,0 mm) dosahuje efektu obzvláště hladkého povrchu. Co se týče barevné palety, fasádní omítky lze tónovat v široké škále odstínů.

Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou

Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.

Jak dlouho schne fasádní omítka

Doba schnutí / vrstva: Při 200C a 65% relativní vlhkosti vzduchu je omítka po 24 hodinách povrchově suchá. Proschlá je po 2 až 3 dnech. Požadavky na podklad: Podklad musí být suchý nosný pevný a dostatečně vyzrálý – zbaven všech nečistot, mastnoty, výkvětů, starých nesoudržných nátěrů a prachových částic.

Jak na fasádní omítku

Omítka se nanáší strojně stříkáním, stáhne a urovná se hliníkovou latí a po zatuhnutí se seřízne latí a strhne škrabákem. Po provedení jádra je nutné dodržet časový odstup před aplikací finální omítky. Na vyschnutí jádra je třeba počítat s 1mm omítky = jeden den schnutí.

Kdy penetrovat před fasádou

Penetrace se provádí po vyzrání základní vrstvy minimálně však po 5 dnech.

Čím brousit fasádní lepidlo

Hladítko má hladící plochu z velmi hrubého smirkového plátna. Je vhodné pro broušení tvrdých povrchů, například fasádní stěrky, zbytky starých lepidel a podobně.

Jak dlouho po penetraci

Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.

Jaké lepidlo na fasádu

Lepení izolantu je prováděno obyčejným cementovým lepidlem s označením C1. Lepit izolační desky je doporučeno pouze na předepsaná a certifikovaná lepidla s nutností dodržet pokrytí desky lepidlem min ze 40%.

Kdy je vhodné dělat fasádu

Ideálním obdobím pro zateplování domu je jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké ani nízké. Počasí ovlivňuje hlavně realizaci vnějšího zateplení a fasády. Venkovní zateplení se provádí na vnější straně obvodových stěn domu a zateplovací systémy se na zdivo aplikují pomocí lepících hmot.

Jak poznat zaschlou penetraci

To lze poznat především na omak, případně také podle přítomnosti lesklého povrchu značícího vlhkost. Schnutí jakéhokoli materiálu, penetraci nevyjímaje, je proces závislý na mnoha faktorech. Určit přesnou dobu tak nelze úplně.

Jak se penetruje zeď

Penetrační nátěry se obvykle nanáší v několika vrstvách. Nanášení další vrstvy není vhodné odkládat, protože když nátěr zcela zaschne (vytvrdne), smísení obou vrstev je problematické. Penetrační nátěr musí být po aplikaci zcela vsáknutý do podkladu. V případě, že se vytvoří louže, je třeba rozetřít je do plochy.

Jak zvolit tloušťku izolace

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Na co lepit polystyren

K lepení extrudovaného polystyrenu lze použít (stejně jako k lepení klasického pěnového polystyrenu) disperzní lepidlo (například známý Herkules, který se nyní prodává i v malém třicetigramovém balení), nebo dvousložkové epoxidové lepidlo (to je však těžké, takže se používá jen k lepení velmi namáhaných dílů – …

Proč se penetruje

Penetrace se postará o snížení nejen savosti podkladu, ale i naimpregnuje daný povrch, odstraní (uzavře) prach a nečistoty a následný nátěr je již aplikován na soudržnou vrstvu, která je dle požadavků zbavena prachu a nečistot.

Kdy dát penetraci na beton

Penetrace je také vhodná na tvrdý a nenasákavý podklad. V tomto případě se stane pojivem mezi podkladem a finální povrchovou úpravou. Pokud chceme napustit nenatřený a dobře vyzrálý podklad, využijeme penetraci univerzální, která podklad zpevní, sjednotí rozdílnou savost materiálů a zvýší přilnavost následných vrstev.

Jakou Tloustku polystyrenu na fasádu

Pro funkční zateplení fasády doporučujeme zvolit minimální sílu izolace 8cm. Doporučené tloušťky polystyrenu EPS 70F pro kvalitní zateplení jsou 12-20cm podle typu a velikosti objektu. Pro maximální zateplení fasád slouží šedý fasádní polystyren.

Jaké jsou tloušťky polystyrenu

Obecně se tedy standardní dům zatepluje polystyrenem tloušťky okolo 15 cm, nízkoenergetický 25 cm a pasivní polystyrenem tloušťky 30 cm pěnového polystyrenu. Případně lze použit pro zateplení budovy o něco tenčí šedý pěnový polystyren.

Jak správně kotvit polystyren

Desky pěnového polystyrenu lepíme na soudržný, vyčištěný a dostatečně srovnaný podklad. Teprve po zatvrdnutí lepidla přistupujeme ke kotvení. Doporučená je zápustná montáž hmoždinek se zakrytím polystyrenovými zátkami. Tak předejdeme budoucímu prokreslování při změnách vlhkosti.

Čím lepit tvrzený polystyren

K lepení extrudovaného polystyrenu lze použít (stejně jako k lepení klasického pěnového polystyrenu) disperzní lepidlo (například známý Herkules, který se nyní prodává i v malém třicetigramovém balení), nebo dvousložkové epoxidové lepidlo (to je však těžké, takže se používá jen k lepení velmi namáhaných dílů – …

Jak vymalovat bez škrábání

Asi nejčastější metodou je sázka na štěstí, jejíž nezbytnou součástí je velice opatrná práce s válečkem a nanášením barvy. Zásadní pravidlo v tomto případě zní – netlačit na váleček, používat jen přiměřené množství barvy a soustředit na jedno místo jen nezbytně nutnou dobu.