Jakou fólii na skleník?

Co použít na skleník

Nejpoužívanějším materiálem je žárově zinkovaná ocel. Má vysokou nosnost a dlouhou životnost, je však tepelně vodivá. Trvanlivý je také dobře tvarovatelný a téměř bezúdržbový hliník. Jeho nevýhodou jsou špatné izolační vlastnosti a přehřívání během sezony.
Archiv

Jak izolovat skleník

Nejoblíbenější řešení jsou polyetylenové folie s bublinkami. je vhodné vybrat si silnější folii s hrubšími bublinkami, které propouští méně světla, ale dokonale izolují teplo. Bublinkovou folii lze kdykoliv sundat a využít ji jiným způsobem. Bublinková folie se vyrábí dvouvrstvá nebo třívrstvá.

Jaká je nejlepší fólie na fóliovník

Při stavbě odolného fóliovníku se bez kvalitních fólií neobejdete. Tou pravou volbou jsou UV stabilní fólie určené přímo pro fóliovníky. Při výběru se řiďte jejich typem a sílou, neboť právě to ovlivňuje jejich celkovou výdrž a životnost. K ruce si vezměte silnější typy fólií se speciální úpravou.

Co je kašírovaná fólie

Kašírovaná folie je speciální fólie české výroby vyznačující se nadstandardní pevností a odolností proti povětrnostním vlivům, jako je déšť a mráz.

Jakou tloušťku polykarbonátu na skleník

TIP: Pokud budete vybírat skleník z polykarbonátu, desky by měly mít optimální tloušťku 4–6 mm. Dokážou tak odolat výkyvům počasí a zatížení sněhem. Jakou tloušťku desek vybrat Obecně platí: větší tloušťka = delší životnost, větší odolnost (a vyšší cena).

Co je vhodná do skleníku proti zastínění

Na trhu je řada výrobků s různou intenzitu zastínění (85, 90 i 95%). Mezi zahrádkáři jsou oblíbené i nátěry (vápnem, blátem, hustším škrobem na prádlo) či nástřiky speciálními přípravky. K takovým patří Amarit, vodou ředitelná modrá stínící barva na skleníky.

Jak udělat teplo ve skleníku

Aby toto vytápění fungovalo, je třeba skleník postavit severní stěnou ke stěně vyhřívané budovy (třeba vašeho rodinného domu). Přes den bude na stěnu svítit slunce, pěkně ji prohřeje a v noci se z ní bude uvolňovat teplo přímo do skleníku.

Kdy použít sirnou svíci ve skleníku

Sirná svíce do skleníku: lze použít i k dezinfekci skleníku před vysazením nebo vysetím.

Jak svařit fólii na fóliovník

Jak fólii svařit – ve fotkách.Žehličkou nastavenou na nejvyšší teplotu pomalu přejíždíme přes pečící papír a dochází k provařovaní fólie.Po zavaření fólie po celé délce protáhneme lanko a nebo drát, kterým folii zafixujeme k rámu a uchytíme ke spodní části konstrukce.

Jak si vyrobit vlastní fóliovník

Jako základnu fóliovníku použijete obdélníkovou ohrádku ze dřeva. Stačí několik prken, ve vnitřních rozích zpevněnou trojúhelníky a pár šroubků nebo hřebíků. Po délce fóliovníku a v rozích umístěte kovové tyče, dvě tyče použijte podélně na zpevnění konstrukce. Hula hop obruče rozřízněte a zapíchněte na tyče.

Jak dlouho vydrží polykarbonátový skleník

Polykarbonátový skleník vydrží běžně 15–20 let. Ani polykarbonát není nezničitelný.

Jakou zvolit tloušťku polykarbonátu

Doporučená síla desek:

Dutinkové (komůrkové) desky – pro zastřešení doporučujeme v tloušťce od 10 – 25 mm. Plné polykarbonátové desky – pro zastřešení doporučujeme od 10 mm. Trapézové desky a vlnovky – pro zastřešení doporučujeme od 0,8 mm.

Jakou barvu na skleník

Jako velmi kvalitní základní barvu na opískovaný podklad můžete použít epoxidovou dvousložkovou antikorozní barvu S2305 Epolex barva zinková epoxidová s vysokým obsahem zinku ( zinkový sprej není vhodným základem pod všechny druhy dalších nátěrů).

Čím natřít skleník

Mezi zahrádkáři jsou oblíbené i nátěry (vápnem, blátem, hustším škrobem na prádlo) či nástřiky speciálními přípravky. K takovým patří Amarit, vodou ředitelná modrá stínící barva na skleníky. Zaschlý nátěr odolává dešti, lze jej však mechanicky odstranit (např. kartáčem a teplou vodou).

Co a kdy sazet do skleníku

S výsadbou sazeniček pro jistotu počkejte až po květnových mrazících (12. – 14. května). Pokud máte skleník dobře zajištěný proti mrazu, můžete vysadit předpěstované sazenice rajčat.

Kdy dát hnůj do skleníku

Hnojení ve skleníku

Ideální je koňský hnůj, zahřívá půdu, aplikujeme ho tedy spíše na jaře, kdy půda potřebuje vyhřát, ale pokud ho máme k dispozici na podzim, použijeme ho. Ani prasečí hnůj skleníkovou půdu neurazí, ale jeho nevýhodou je, že půdu nezahřeje. Opravdu je ale důležité, aby hnůj byl proleželý a ne čerstvý.

Jak dezinfikovat skleník

Skla můžete umýt dezinfekčním prostředkem. Pokud máte skleník z polykarbonátu, nepoužívejte chemikálie, ale pouze mýdlovou nebo teplou vodu a určitě nic nezkazíte použitím octové vody (1–2 polévkové lžíce na litr teplé vody). Pokud máte ve skleníku nářadí, které si zde chcete přes zimu uschovat, umyjte je a osušte.

Kdy se má Vysířit skleník

Jak efektivně vydezinfikovat skleník Oxid siřičitý je užitečný prvek v dezinfekci skleníků nebo foliovníků. Tento postup by měl být proveden okamžitě po skončení vegetačního období rostlin, ale ještě před likvidací samotné plodiny. Skleník by se měl sířit alespoň jednou za 12 měsíců.

Jak si vyrobit fóliovník

Jako základnu fóliovníku použijete obdélníkovou ohrádku ze dřeva. Stačí několik prken, ve vnitřních rozích zpevněnou trojúhelníky a pár šroubků nebo hřebíků. Po délce fóliovníku a v rozích umístěte kovové tyče, dvě tyče použijte podélně na zpevnění konstrukce. Hula hop obruče rozřízněte a zapíchněte na tyče.

Jak svařovat fólii

Je to jednoduché, vezmete sáček, přiložíte jej do svářečky a stisknete (jako kancelářského „koníka“). Tím se svaří horní část sáčku a zboží je tak neprodyšně uzavřeno. Široký výběr svářeček, náhradních dílů ke svářečkám i další příslušenství najdete v kategorii Svářečky.

Jak si udělat domaci sklenik

Čím větší skleník chcete mít, tím kvalitnější základy musíte vybudovat. Podezdívku přizpůsobte jeho velikosti a hmotnosti. Pro menší stavby ji vytvořte z betonu – směsi 1 dílu cementu, 3 dílů písku a 5 dílů štěrku.

Jak vyrobit jednoduchý fóliovník

Jako základnu fóliovníku použijete obdélníkovou ohrádku ze dřeva. Stačí několik prken, ve vnitřních rozích zpevněnou trojúhelníky a pár šroubků nebo hřebíků. Po délce fóliovníku a v rozích umístěte kovové tyče, dvě tyče použijte podélně na zpevnění konstrukce. Hula hop obruče rozřízněte a zapíchněte na tyče.

Jaký polykarbonát do skleníku

Dvoustěnné polykarbonátové desky AkyVer® 2W (dříve S2F) v tloušťkách 4, 6 a 8 mm jsou nejjednodušší a nejpoužívanější typy dutinkových polykarbonátových desek používaných při stavbě polykarbonátového skleníku. Díky velkému prostupu světla se výborně hodí pro zasklení světlíků a pařenišť.

Jak dlouho vydrží polykarbonát

Kvalitní polykarbonátová deska má životnost minimálně 20-25 let. Deska bez účinné UV stabilizace nemusí vydržet ani rok, protože první krupobití desku nevratně poškodí.

Čím zakrýt skleník

Tím nejjednodušším způsobem je použití stínící fólie, kterou přetáhnete zvenčí přes skleník a pomocí kotvících držáků připevníte k zemi. Vše bývá dostupné v zahradních centrech. Výhodou je, že lze kdykoli snadno odstranit. Dalším způsobem je použití rákosové, nebo bambusové rohože.