Jakou izolací mezi krokve?

Jak dát vatu mezi krokve

Skelnou vatu vkládejte odzdola nahoru do příslušného prostoru mezi krokvemi. Jednotlivé díly vkládejte tak, aby lícovaly s krokvemi a pečlivě vatu vtlačte do mezikrokevního prostoru. Při práci dbejte na to, aby při styku s krokvemi a mezi jednotlivými díly nezůstávaly mezery. Veškerý prostor musí být pečlivě vyplněn.

Čím nejlépe zateplit střechu

Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.
Archiv

Jaký typ zateplení je nejlepší pro šikmou střechu

Zvoleným tepelně izolačním materiálem je pěnový polyuretan. Pěnový polyuretan má nejlepší tepelně-izolační vlastnosti ze všech používaných materiálů a již při relativně malých tloušťkách izolační vrstvy lze vyhovět současným požadavkům na zateplení šikmých střech. Polyuretan však nabízí velkorysá řešení i do budoucna.

Jak zvolit tloušťku izolace

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Jakou tloušťku minerální vaty

Pokud použijeme na všechny fasády minerální vatu, zvýší se pořizovací náklady o 400 Kč/m2 fasády). Optimální tloušťka tepelné izolace je 12 – 20 centimetrů. Při větších tloušťkách už příliš rostou náklady. Po překročení hranice 20 cm je nutno použít dvě vrstvy izolantu, čímž dojde ke skokovému nárůstu ceny.

Čím lepit skelnou vatu

Ceresit CT 80 Lepicí a stěrková malta.Keraflex Maxi S1.Keraflex šedýMapetherm AR2 lepící stěrka.Ceresit CT 190 WM Lepicí a stěrková malta.Weber therm elastik lepící a stěrková hmota.Weber therm klasik lepící a stěrková hmota.Mamut Flex T lepicí a armovací tmel.

Jak izolovat střechu

Nejběžnější způsob zateplení podkroví šikmé střechy je mezi a pod krokvemi. Izolace z kamenné vlny se vkládá nejprve mezi dřevěnou konstrukci krovu a posléze i pod ni. Aby byly splněny požadavky na tepelněizolační vlastnosti konstrukce, izolace se pokládá ve dvou nebo i více vrstvách.

Jak zateplit staré podkroví

Ideální pro zateplení podkroví je například pěnové sklo, které je zcela nenasákavé. Jeho základem je recyklované roztavené sklo, do kterého se přidají hliníkové piliny. Vznikne černá pěnová hmota, která se dá řezat třeba i pilou.

Jak zateplit starou střechu

Systémy pro zateplení

V tomto případě je třeba sundat starou krytinu a latě, položit záklop na krokve, spodní opěrnou desku, parozábranu a pak nosné trámky Isover a mezi ně standardní minerální izolaci. Následuje ochranná difuzní fólie, kontralatě a pak podstřešní latě, na které klademe střešní krytinu.

Jak správně izolovat střechu

Střechu můžeme zateplit tradičním způsobem – vkládáním izolace mezi a pod krokve. Izolace střechy provedená v jedné vrstvě izolace, pouze mezi krokvemi, je z hlediska energeticky úsporného zateplení nedostačující. Je třeba počítat s tím, že prvky v konstrukci střechy, jako např. krokve, jsou výraznými tepelnými mosty.

Jaké jsou tloušťky polystyrenu

Obecně se tedy standardní dům zatepluje polystyrenem tloušťky okolo 15 cm, nízkoenergetický 25 cm a pasivní polystyrenem tloušťky 30 cm pěnového polystyrenu. Případně lze použit pro zateplení budovy o něco tenčí šedý pěnový polystyren.

Jakou Tloustku polystyrenu na fasádu

Tloušťka polystyrenu na zateplení

Obecně se doporučuje volit polystyren o tloušťce 14 až 20 cm, podle konstrukce zdí u vašeho domu, ale také podle typu polystyrenu, který se rozhodnete použít. Klasický EPS polystyren je používán nejčastěji, ale má horší izolační vlastnosti než šedý polystyren s příměsí grafitu.

Jakou zvolit tepelnou izolaci

Pěnový polystyren, EPS

Expandovaný pěnový polystyren patří k nejpoužívanějším typům tepelné izolace. Produkt je výsledkem polymerace styrenu – vypěněním polystyrenových perlí o velikostech podle druhu použití. Během procesu je obohacen o retardéry hoření pro samozhášivost materiálu a následně zpěněn a nařezán do bloků.

Jak izolovat dům proti vlhkosti

V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.

Co je lepší izolace vata nebo polystyren

Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení použijte fasádní polystyren.

Jak se zbavit skelné vaty z těla

Pomáhá hodně horká sprcha. Kůže povolí, a sprcha spláchne, to co se pustí. Hlavně to netřete. Tím si to ještě víc zamačkáte do kůže.

Jakou tloušťku izolace střechy

Chcete-li mít v obytném podkroví tepelnou pohodu a komfort, musíte počítat s tloušťkou tepelné izolace minimálně 200 mm, a to ve dvou vrstvách. Hlavní vrstva by neměla mít méně než 160 mm a druhá vrstva by neměla být tenčí než 4 cm – a to je jen minimum.

Jak zaizolovat plochou střechu

Z tepelně izolačních materiálů se na plochých střechách a střechách menších sklonů používají nejčastěji polystyreny a minerální vlny, ovšem jako velmi účinná se ukázala být i izolace stříkaná – čili speciální pěny.

Jakou izolaci do podkroví

Nejmodernější způsob izolace nabízejí tvrdé polyisokianurátové/polyuretanové pěny. Mají minimální nárok na prostor a zároveň nabídnou maximální energetické úspory. Formují se do tvaru blokových pěn, nebo izolačních desek a dají se využít na izolaci doslova od střechy až po sklep domu.

Jak silnou izolaci do podkroví

Chcete-li mít v obytném podkroví tepelnou pohodu a komfort, musíte počítat s tloušťkou tepelné izolace minimálně 200 mm, a to ve dvou vrstvách. Hlavní vrstva by neměla mít méně než 160 mm a druhá vrstva by neměla být tenčí než 4 cm – a to je jen minimum.

Jak na zateplení starého domu

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Jakou tepelnou izolaci na strop

Vhodné jsou desky z minerální vaty, například Isover UNI nebo Isover ORSTROP, které navíc splňují i ty nejnáročnější požadavky kladené na požární bezpečnost. Pokud nemáte možnost zateplit strop skrze půdu nad vámi, izolace se umístí do podhledu pod stropem.

Čím se zatepluje střecha

Parozábrana a hydroizolace

Nedílnou a nezbytnou součástí zateplení šikmých střech je použití parozábrany a hydroizolace. Vrstvy střechy musí pouštět ven vznikající vodní páry, ale zároveň nesmí vlhkost vnikat dovnitř z vnějšího prostředí. K ochraně před srážkami slouží pojistná hydroizolace.

Jak zateplit starou půdu

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Jak dlouho vydrží polystyren

Jak dlouho zateplení polystyrenem vydrží Při správné zateplovací aplikaci je pěnový polystyren vysoce stabilní a jeho prokazatelná životnost je více než50 let, s předpokladem 100 až 200 let při zachování všech vlastností. Polystyren je navíc odolný teplotám do 80 °C.