Jakou koupit dýmku?

Jak vybrat první dýmku

Výběr vaší první dýmky

Dýmka určená pro první kouření by neměla být ani extrémně velká a ani zbytečně malá. V ideálním případě by měla mít uvnitř hlavičky uhlíkovou vrstvu, aby se nemusela zakuřovat a neodradila vaše panenské chuťové buňky na patře. Ano, zakuřování dýmky nemusí vždy chutnat.
Archiv

Jak poznat kvalitní vodní dýmku

Pokusíme se Vám poradit jak postupovat při výběru vodní dýmky. Mezi první rozhodnutí patří velikost vodní dýmky. Jedním z důležitých kriterií při výběru vodní dýmky je nabídka náhradních dílů. Dalším faktorem ovlivňující koupi vodní dýmky může být její stabilita. V neposlední řadě určitě dejte na vzhled.
Archiv

Jak moc je škodlivá vodní dýmka

Při vykouření jedné dýmky (cca 15 g tabáku) vznikne 30–100x více dehtu a 17–50x více oxidu uhelnatého než v případě jedné cigarety. Velmi rizikové je v tomto případě zahřívání tabáku uhlíkem, jehož hořením vzniká právě velké množství oxidu uhelnatého a dalších toxických kovů jako rtuť nebo olovo (SZÚ, 2007).

Jak správně napěchovat dýmku

Nacpat dýmku lze různými způsoby

Více zkušenější kuřáci pak často používají takzvanou metodu dvou kroků, kdy do hlavičky tabák jen nasypete a pak jej lehce stlačíte zhruba do poloviny hloubky hlavičky. Následně přidáte další tabák, plníte až po okraj, a potom zase zatlačíte, tak by od okraje byly zhruba 3 mm volné.

Jak často čistit dýmku

Stejně jako u řady jiných věcí, i o dýmku je potřeba se starat, což především znamená ji po každém kouření vyčistit.

Jaký tabák do dýmky

Všeobecně si ale vybírejte z dánských tabáků, např. Dýmkový tabák Kentucky Bird, Dýmkový tabák Mc Baren Original Choice, Dýmkový tabák Alsbo Black, Dýmkový tabák Nappa Valley. Z německých tabáků by připadal v úvahu např. Dýmkový tabák Cellini Classico 50g, nebo Dýmkový tabák Holger Danske Black and Bourbon.

Jak dlouho se kouři vodní dýmka

Kuřáci vodní dýmky obecně kouří méně často, ale s větší intenzitou než kuřáci cigaret. Vykouření jedné vodní dýmky obvykle trvá dlouho (20–90 minut) a dlouho vystavuje kuřáky tabákovému kouři. Kvůli větší síle potřebné k nasátí vzduchu přes vodní filtr kuřáci vodní dýmky také vdechují kouř hluboko do plic.

Jak dlouho vydrží vodní dýmka

Stejné uhlíky (bez rychlozápalných směsí) se používají do kadidelnic a vonných lamp. Doba kouření je přímo úměrná výdrži uhlíků a hlavně intenzitě kouření. Výdrž kokosového uhlí je přibližně 90–120 minut a rychlozápalných uhlíků okolo 30–60 minut. Vodní dýmky mají několik modifikací.

Proč vodní dýmka škrábe v krku

Pokud je vody ve váze příliš, bude mít tendenci šplouchat kapky vody do hadice, ve které bude při potáhnutí z dýmky vydávat praskavé zvuky a bránit plynulému nádechu z dýmky. Pokud je vody ve váze málo, nechladí a nefiltruje dým, který je horký a škrábe v krku, a při nádechu z dýmky je cítit po ohni.

Proč Šlukovat

Kouř doutníků má vyšší pH než kouř cigaret. Kvůli tomu není třeba vdechovat kouř až do plic („šlukovat“), aby se vstřebal nikotin: z kouře doutníků se vstřebává již sliznicí ústní dutiny. Také doutníkový kouř obsahuje řádově tisíce látek, i když méně aditiv než kouř cigaretový.

Jak dlouho vydrží dýmka

Výdrž kokosového uhlí je přibližně 90–120 minut a rychlozápalných uhlíků okolo 30–60 minut. Vodní dýmky mají několik modifikací.

Jak se čistí dýmka

Standardní čištění se provádí za pomoci štětky (:-O), horké vody a JARu. Dýmku rozmontujte na nejmenších částí, štětkou pořádně vydrhneme tělo zevnitř a necháme uschnout.

Jak vyčistit hadici vodní dýmky

Hadici (šlauch) je potřeba propláchnout. Napustíme jej vodou tak, že jeden konec hadice držíme ucpaný a do druhého napouštíme vodu. Poté s hadicí několikrát zaklepeme ve vzduchu či o zem. Následně vypustíme špinavou vodu, hadici propláchneme a necháme vyschnout.

Jak často měnit filtr v dýmce

Jak často měnit filtr Rozhodně se nedoporučuje měnit filtr po několika kouřeních jak doporučuje, zřejmě z ekonomického hlediska, výrobce. Chuť kvalitního tabáku je několikerým používáním filtru rozhodně ovlivněna. Proto je třeba filtr měnit po každém kouření.

Jak dlouho vydrží tabák do vodní dýmky

Skladování tabáku pro vodní dýmky

Ale ani při výborném skladování nevydrží tabák do vodní dýmky věčně. Pokud se vám zdá tabák do vodní dýmky vyschlý, použijte melasu, tabák se tím oživý a omladí. Výrobci všeobecně doporučují vykouřit tabák pro vodní dýmky do dvou let.

Co dát do vodní dýmky místo tabáku

Mléko a vodní dýmka

Když do vázy nalijete trochu mléka, kouř bude mnohem hustější, mléko lijte s mírou, jinak vám napění a nateče do šlauchu.

Jak se čistí vodnice

Údržba vodní dýmky

Dýmku doporučujeme pravidelně čistit. Všechny části (kromě šlauchu) se dají proplachovat horkou vodou (např. nasazením na sprchovou hadici), korunku můžete i vyvařit. Na důkladné vyčištění vázy a těla je možno použít i běžné saponáty.

Jak Nazhavit Uhliky do vodnice

Uhlík rozehřejte z obou stran, nejlépe na plynovém vařiči cca 5 min. Uhlík musí být nažhavený z obou stran kompletně jinak při položení na korunku pomalu dohasíná a dýmka rychle končí. Při použití rychlozápalných uhlíku, stačí jen rozpálit nad zapalovačem nebo sirkou.

Jak sestavit vodní dýmku

Sestavení vodní dýmky.

Nejprve spojte skleněnou vázu s kovovým tělem tak, že tělo (trubici a spodní část s těsněním) zasunete lehce do vázy. Kroucením potom zasunete tělo do vázy co nejníže, zároveň tím dýmku utěsníte. Pokud vám jde spojování těla a vázy dýmky kvůli těsnění ztuha, navlhčete těsnění vodou.

Co je horší cigareta nebo doutník

Oproti kuřákům cigaret proto vyznavači doutníků trpí méně často rakovinou plic a dalšími plicními a také cévními nemocemi. Přesto je tyto choroby postihují více než nekuřáky. Navíc, i pokud kouř nevdechujete, vystavujete jeho přímému působení rty, jazyk, dutinu ústní a hrdlo.

Jak spravne Slukovat

Kouř z cigarety nejprve nasajte do úst (vytvořte v puse podtlak, jako třeba když pijete brčkem) a následně, jakmile máte kouř v puse, tento vdechněte. Patrně se ihned zakuckáte, ale nebojte, časem tento reflex otupí a vy budete šlukovat bez kašlání.

Jak Nazhavit uhlíky do vodnice

Uhlík rozehřejte z obou stran, nejlépe na plynovém vařiči cca 5 min. Uhlík musí být nažhavený z obou stran kompletně jinak při položení na korunku pomalu dohasíná a dýmka rychle končí. Při použití rychlozápalných uhlíku, stačí jen rozpálit nad zapalovačem nebo sirkou.

Kam dát tabák do vodní dýmky

Rozdrobený tabák do korunky volně nasypte, obsah tabáku by měl dosahovat cca 3mm pod horní okraj korunky. Tabák nepěchujte, jinak bude dýmka špatně táhnout.

Jak dát tabák do vodní dýmky

Vezmeme si korunku a rozdrobíme do ní tabák, tak aby byl cca 3 mm pod horní okraj korunky. Tabák nepěchujeme jinak by vodní dýmka špatně táhla a tabák by neseschl celý. Poté si vezmeme nachystaný alobal o velikosti 15 x 15 cm a zabalíme přichystanou korunku s tabákem.

Jak vyčistit starou dýmku

U více znečištěné dýmky použijeme hrubší Čističe Peterson Bristle, nebo čističe Vauen modré, které mají vpletený drátek. Pro dýmky s dlouhým náustkem použijeme čističe Vauen 50*30. Tenčí část čističe použijeme na náustek. Silnější část čističe použijeme na vyčištění kanálku v troubeli až do hlavičky dýmky.