Jakou měnou se platí v Dánsku?

Kde vyměnit dánské koruny

Když to vezmeme v úvahu, jak draho je v kodani

Název instituce Valuty Devizy
Nákup Prodej
Komerční banka kurzovní lístek 3,2212 3,4222
Česká spořitelna kurzovní lístek 3,2000 3,4030
UnicreditBank Czech Republic kurzovní lístek 3,1170 3,3960

Jak draho je v Kodani

Je Kodaň drahé město Průměrné ceny v Kodaň jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Kodaň, musíte za ni platit 1.68 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Kodaň se pohybuje od: 790 CZK (247 DKK) v hostelu po 2,100 CZK (689 DKK) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Na co si dát pozor v Dánsku

Při návštěvě Dánska si nemusíte dávat pozor v podstatě na nic, minimálně ne z pohledu společenského chování ovlivněného náboženstvím. V Dánsku se můžete chovat stejně, jako v České republice.

Jak autem do Kodane

Trasa Praha – Kodaň měří 780 km a dá se v pohodě ujet za 10 hodin. Z Prahy zamíříte na Drážďany, Berlín a Rostock. Z Rostocku jezdí do dánského města Gedser trajekt, který stojí zhruba 2 500 Kč za osobní vůz (online ceník a rezervace zde). Z Gesderu je to do Kodaně už jen 150 km.

Jak je draho v Dánsku

Náklady a ceny v Dánsku

Skandinávské země, včetně Dánska, mají velmi vysokou úroveň života a to se odráží i na cenách. Jídlo je zde zhruba třikrát dražší než v ČR, nejlevněji jej lze nakoupit na místních trzích.

Jak je drahé Dánsko

Kolik co stojí – jak je Dánsko drahé Ceny v Dánsku jsou vysoké a v celosvětovém měřítku se země řadí mezi nejdražší. Oproti Norsku, Islandu nebo i Švédsku je zde ale přeci jen mírně levněji. Nejlevněji nakoupíte ve velkých supermarketech, typicky diskontními řetězci s častými akcemi jsou Netto nebo Rema 1000.

Jaké jsou ceny v Kodani

Ceny1 litr vody – 10 DKK.snídaně – 50 až 100 DKK.pizza – 30 až 60 DKK.dánské pivo plechovka – 10 až 30 DKK.šálek kávy – 8 až 22 DKK.dvoulůžkový pokoj v soukromí – 250 DKK.

Kdy jet do Kodane

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září. Navíc v těchto měsících jsou srážky a větrnostní podmínky mírnější, což je vhodné pro procházky po městě.

Co s sebou do Kodaně

Dánsko je zahrnuto v Schengenském prostoru, proto se při vstupu do země nemusíte prokazovat žádným dokladem, přesto doporučujeme mít s sebou kromě občanského průkazu i cestovní pas. Dánští občané nepoužívají doklady podobné těm našim, proto je při prokazování totožnosti lepší předkládat pas.

Proč jet do Dánska

Dánsko je velmi vyspělá země plná upravených domů a zahrad, nad kterou z šarmantní Kodaně dohlíží dánská královna. Její země se pyšní pestrou kulturní i designovou scénou. Milují tu pivo a na kole jezdí i do školy a do práce, a to klidně ve vysokých podpatcích.

Co dělat v Kodani

21 míst co vidět v KodaniNyhavn. Městská čtvrť, Vodní kanál.Rosenborg. Zámek, Zahrada.Amalienborg. Palác, Zámek.Christiania. Městská čtvrťMalá mořská víla. Socha.Nørrebro. Městská čtvrť, Park.Strøget. Nákupní třída.Tivoli. Zábavní park.

Jaké moře je v Dánsku

Na východě je omýváno Baltským mořem a na západě mořem Severním.

Co si přivézt z Kodaně

Typické dánské suvenýry jsou předměty z jantaru (šperky, těžítka, přívěsky ke klíčům), stříbrné šperky, ručně vyráběná keramika (zejména z Bornholmu), originální sklo (mj. vázy, mísy, sklenky) a kodaňský porcelán; původním dánským výrobkem je stavebnice Lego.

Kdy je nejlepší navštívit Kodaň

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září.

Kdy je nejlepší Navstivit Kodan

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září.

Co se jí v Dánsku

Dánské pokrmySmørrebrød.Rugbrød, hutný tmavý žitný chléb.Flæskesteg, tučný plátek vepřového masa, obvyklé vánoční jídlo.Petrželová omáčka, podávaná k různým pokrmům.Frikadeller, ploché masové koule.Medisterpølse, vepřová kořeněná klobása.Rullepølse, vepřové maso v aspiku.

Na co se podívat v Kodani

21 míst co vidět v KodaniNyhavn. Městská čtvrť, Vodní kanál.Rosenborg. Zámek, Zahrada.Amalienborg. Palác, Zámek.Christiania. Městská čtvrťMalá mořská víla. Socha.Nørrebro. Městská čtvrť, Park.Strøget. Nákupní třída.Tivoli. Zábavní park.

Co je typické pro Dánsko

Příklady dánských pokrmů:Smørrebrød.Rugbrød, hutný tmavý žitný chléb.Flæskesteg, tučný plátek vepřového masa, obvyklé vánoční jídlo.Petrželová omáčka, podávaná k různým pokrmům.Frikadeller, ploché masové koule.Medisterpølse, vepřová kořeněná klobása.Rullepølse, vepřové maso v aspiku.