Jakou motorku na zimu?

Jak uskladnit motorku na zimu

Motocykl by přes zimu měl stát v ideálním případě na dvou stojáncích, či alespoň na hlavním stojanu motocyklu tak, aby se kola co nejméně dotýkala země. Pokud motocykl přesto bude stát přes zimu koly na zemi, pak alespoň jednou za měsíc koly stojícími na zemi pootočte tak, aby na nich nevznikla ploška.
Archiv

Jaký benzín do motorky na zimu

Obecně se doporučuje před zimou natankovat až po víčko nádrže kvalitní vysoce oktanový benzín, jehož součástí nebývá bioethanol.

Kam v zimě na motorce

Kam na motorce v zimě Vyzkoušejte španělské ostrovy nebo marockou poušťŠpanělsko: Kanárské a Baleárské ostrovy. Nejvýhodnější variantou pro zimní motodovolenou jsou z ekonomického hlediska zaručeně Španělsko a Itálie.Kanárské ostrovy.Baleárské ostrovy.Korsika.Maroko.

Na jaké motorce začít

Motorky pro začátečníkySkútr Honda PCX 125.Skútr Yamaha Majesty 125.Na první pohled by nikdo neřekl, že to je opravdu jen 125 ..Pár tipů motorek, které můžeme doporučit na rozježdění:Honda CBR500R nebo Benelli 302R.KAWASAKI ER6 Yamaha XJ600N.

Kdy zazimovat motorku

Obvykle je to začátek listopadu, někdy konec října, kdy už je venku opravdu chladno a objevuje se, zvláště po ránu, první mráz. Ten značí, že bychom z motocyklu měli sesednout, protože jízda na namrzlé silnici je riskem i pro sebezkušenějšího motorkáře.

Kdy končí Motorkářská sezóna

Listopad je tu, a s ním i konec motorkářské sezóny.

Jak nastartovat motorku v zimě

Prostě držíte startér a ono to samo naskočí. V případě karburátorů a motorů se sytičem je to někdy větší alchymie. Obecně, pokud je zapnutý sytič, nebo sytič řídí elektronika, doporučuje se startovat bez přidání plynové rukojeti.

Jak vypustit benzín z motorky

Nejlepší je sundat sedlo, rozpojit konektor čerpadla a připravit si pomocný drát s pojistku pro napojení čerpadla přímo na baterku. Pak odpojit z hrdla na karbcích hadici od čerpadla, strčit do kanystru, snažit se dát hadici co nejníže, aby samospádem vyteklo co nejvíce benzinu.

Jak se obléct na motorku v zimě

Zimní oblečení na motorku

Od speciálního termoprádla určeného do mínusových teplot, přes rukavice, kukly, nákrčníky, ledvinové pásy a samotné teplé oblečení, až po nepromokavý návlek. Na trhu existuje dokonce motooblečení a doplňky s vyhříváním na baterii nebo přímo z motocyklu, což je v zimě opravdu praktické.

Kdy je nejlepší čas koupit motorku

Každá motorka je jiná a zkoušet nové věci prostě láká -u motorek to platí dvojnásob. Podzim je tak na motocyklovém trhu tradičně ve znamení široké nabídky i výhodnějších cen. Podle Martina Kříže z Mari moto jdou po sezóně ceny dolů hlavně u nových motocyklů.

Jaký motocykl pro začátečníka

Ideální stroj do začátku je čtyřtaktní dvěstěpadesátka. Ty mají hmotnost kolem 100 kg a s výkonem kolem 25 koní vás takovýto stroj nijak neztrestá. Je to s ním podobné jako se silničními supersporty. Na slabší motorce si snadno vytvoříte dobré návyky, vypilujete techniku jízdy, než přejdete později na něco silnějšího.

Kde skladovat motorku

Na závěr byste měli motorku přes zimu správně uskladnit. Asi není třeba zmiňovat, že není zrovna ideální ji nechávat stát venku. Pro váš motocykl je vůbec nejlepší místo se stálou teplotou a nízkou vlhkostí. Nemusí tam být příliš teplo, teplota by ale neměla klesnout pod nulu.

Kdy začíná Motorkářská sezóna 2023

Kalendář Moto GP 2023 / kalendář závodů Velkých cen Moto GP rok 2023 bez Brna, kdy se jede

MOTO GP – PROGRAM VELKÝCH CEN 2023, KALENDÁŘ
26. března MotoGP – VC Portugalska (Algarve, Portimao)
10. září MotoGP – VC San Marina (Misano)
24. září MotoGP – VC Indie (Greater Noida)
1. října MotoGP – VC Japonska (Motegi)

Jak začít jezdit na motorce

Všechno chce svůj čas a k osvojení si bezpečné a ohleduplné jízdy na motorce ho budete potřebovat opravdu hodně. Netlačte na pilu a učte se postupně. Nepouštějte se hned ze začátku do provozu „na plný plyn“, ale ani nejezděte zbytečně pomalu. Bude vás to stát jen trochu sebeovládání a disciplíny.

Jak často měnit olej na motorce

Podle doporučení výrobců motocyklů byste měli vyměnit motorový olej každých 5–6 tisíc ujetých kilometrů, nebo každý rok. Pokud nad výměnou vždycky mávnete rukou a jezdíte se starým olejem třeba i několik let, zaděláváte si na velký problém, který může vést až k nevratnému poškození motoru.

Na co jezdí motorky

Motocykl (hovorově motorka) je dvoukolový dopravní prostředek poháněný spalovacím nebo elektrickým motorem. Kola jsou umístěna za sebou a pohonná jednotka (motor a převodovka) mezi nimi. Řidič sedí na motocyklu obkročmo a směr jízdy řídí přenášením váhy (naklánění motocyklu).

Co si vzít na sebe na motorku

V čem vyrazit v létě na motorceDíky termoprádlu budete na motorce v suchu. Základem pohodové jízdy v nejparnějších dnech je používání prodyšného termoprádla.Moto bunda s velkou propustností vzduchu je v létě ideálníNohy ochrání moto kalhoty nebo kevlarové džíny.Kotníkové boty jsou vhodné pro kratší pojížďky.

Na co dávat pozor při koupi motorky

Na co si dát pozor při koupi motorkyPapíry v pořádku.Stopy po mechanických opravách.Kde hledat škrábanceProvozní kapaliny.Poškozený rám.Lakované části.Brzdový systém.Pneumatiky a kola.

Kdy jsou motorky nejlevnější

Cena je nejnižší v zimě, když venku jsou dva metry sněhu, je mínus dvacet, mlha, fouká severák a do jara je ještě daleko. Tehdy to vypadá, že žádné léto už nikdy nebude. Dále je dobré, když prodávajíci potřebuje peníze na kočárek, na lyže, na auto, na rozvod, na alimenty, na garsonku, na cihly a tak podobně.

Co je to bobber

Bobber nebo také 'bob-jobe" je odlehčený motocykl jehož úpravy zahrnují odstranění předního a zkrácení zadního blatníku a odstranění všech přebytečných části tak, aby se maximálně snížila hmotnost.

Kdy nejezdit na motorce

Je velmi důležité se nejdříve rozjezdit, a teprve potom jezdit v plném provozu. “ Policie ale nabádá k opatrnosti také ostatní řidiče. Podle dopravního experta na silniční bezpečnost Roberta Vacka musí víc kontrolovat provoz kolem aut.

Jak se brzdí na motorce

Mačkejte postupně

Mačkete páčku postupně a vyvíjejte tak zvyšující se tlak. Motorka si sedne v tlumičích a tím pádem bude mít přední kolo lepší přilnavost. Při opravdu rychlé jízdě na okruhu je to přesně opačně – nejdřív se za přední brzdu vezme skoro vší silou a při pokládání motorky do zatáčky se brzda povoluje.

Jak jezdit na motorce pro začátečníky

Začátečníci se hodně soustředí na zdokonalování techniky a sžívání s motorkou, ale i péče o ni a pravidelná údržba je nedílnou součástí života motorkáře. Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách, odstraňování znečištění neodkládejte, dodržujte pravidla zazimování a zabezpečte stroj před krádeží.

Co se stane kdyz se Nevymeni olej

Co se stane, když dlouho nevyměníte olej Výrazně to zkrátí životnost motoru. Rychleji se zanáší a částice, kaly a saze zvyšují opotřebení. Olej se navíc znehodnocuje a ředí nespáleným palivem.

Jak poznat kdy je potreba vymenit olej

Vytáhněte měrku, olej by měl mít hnědou nebo tmavě hnědou barvu a konzistenci sirupu. Pokud je na měrce i bílá mléčná pěna, může to znamenat, že se do oleje dostala nemrznoucí směs. Pokud jsou v oleji kovové částečky, problém bude v motoru a měl by se řešit v odborném servisu.