Jakou napáječku pro slepice?

Jak udělat napáječku pro slepice

Napáječky jednoduše umístěte na zem do výběhu nebo kurníku. Podložka. Samozřejmě, že pokud nemáte napáječku s háčkem nebo nohy, můžete si vyrobit vlastní vychytávku, díky které umístíte napáječku nad zem výběhu, aby voda v ní zůstala déle čerstvá. K domácí výrobě vám postačí staré cihly nebo betonová tvárnice.

Jak funguje Napáječka pro slepice

Napáječky

Díky napáječkám se voda vašim slípkám postupně dávkuje do misek, které navazují na nádržku. Ta pojme větší množství vody než klasické misky. Jak voda v miskách postupným pitím ubývá, vlivem gravitace se ze zásobníku znovu doplňuje.

Jak je inteligentní slepice

Samotná představa drůbeží inteligence lidem připadá zvláštní. Výzkum ukazuje, že slepice mají smysl pro číslice. Experimenty s čerstvě vylíhnutými kuřaty ukázaly, že dokáží rozlišovat množství. Mají také představu o řadových číslicích, které se týkají schopnosti umístit množství v řadě.

Jakou podestýlku pro slepice

Vhodné jsou proto podestýlky z hoblin, ideálně z měkkého a jemného dřeva, ze slámy nebo slaměných pelet či granulátu. Naopak se nedoporučuje podestýlka ze sena. Nezapomeňte také svůj kurník pravidelně dezinfikovat.

Jak casto menit vodu slepicím

Důležité je slepicím zajistit dostatečně velkou nádobu s čistou vodou. Vodu jim ale budete muset prakticky denně měnit, dokážou ji totiž poměrně rychle zaneřádit a špinavá voda by mohla být zdrojem infekce.

Jak naučit slepice na nášlapné krmítko

Jak slepice naučit našlapovat

Nechte jim první 3 dny krmítko otevřené, aby zjistily, že je jejich novým zdrojem zobu. Ve druhé fázi kolíkem zajistěte, aby krmná nádoba zůstala pootevřená, slepičky uvidí zrní, ale budou si muset stoupnout na nášlapnou plochu a krmítko otevřít, aby si mohly zobnout.

Jak velký výběh pro slepice

Jedné slepici bychom měli dopřát minimálně 4m2 volného prostoru. Někteří však doporučují, že ideální prostor pro jednu slepici je až 10m2. Je tedy na každém chovateli, jak velký slepičí výběh chce svým holkám dopřát a také jaké má možnosti. Čím větší venkovní ohrada pro slepice, tím samozřejmě lépe.

Jak zabavit slepice

Pamatujte, že slepice jsou drůbež hrabavá – umožněte jim tedy hrabat v dostatečně velkém výběhu s porostem, anebo jim do výběhu dejte čerstvou píci, dýni, řepu apod. (zkrátka něco, čím se zabaví).

Jak vidí slepice

Slepičí zrak

Slepičí zorné pole je až 300°, má to ale háček, pouze na úzké části vidí do hloubky (místo, kde se zorné úhly obou očí překrývají). Kromě receptorů na červenou, modrou a zelenou barvu vnímají slepice i ultrafialové světlo.

Co se dává pod slepice

Jako podestýlka je ideální sláma. Pokud slámu nemůžete sehnat, postačí čisté dřevěné hobliny. Ty dostanete i lisované v chovatelských potřebách. Podestýlku je třeba pravidelně měnit, slepice ji znečistí svým trusem.

Co dát pod slepice

Někdo si chválí i větší vrstvu pilin, ale štěpka se zdá být zatím nejoblíbenější a nejefektivnější. Pokud u vás často prší, ale vy nechcete, aby slepice přišly o možnost pobytu venku, udělejte jim venkovní prostor se stříškou, ve kterém mohou mít hřady, nebo popeliště.

Kam umístit Popeliště pro slepice

Popelí se, popelí…

Popeliště je nehluboká jamka, naplněná nejlépe dřevěným popelem nebo jemným pískem. Protože musí zůstat suché, je nelepší umístit popeliště pod stříšku nebo přímo pod kurník, pokud máte nadzemní.

Jak zvyknout slepice

Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.

Jaké krmítko pro slepice

Pro suché směsi jsou určena krmítka žlabová, tubusová na zem nebo závěsná či krmítka nášlapná. Pro mokré směsi jsou vhodná žlabová krmítka či misky. Při krmení mokrou směsí – krmivo vařené doma – zbytky z domácnosti, doporučujeme krmítka s drátěným víkem a to pozinkovaná nebo plastová.

Jak vyrobit krmítko pro slepice

Výroba krmítka pro slepice: postupNa trubce o délce 60 cm si nakreslíme kulaté otvory o průměru 7 cm a otvory vyřízneme.Na jeden konec trubky nasadíme víčko.Na druhý konec trubky nasadíme koleno a spojíme s trubkou o velikosti 40 cm.Krmení vložíme do svislé trubky a nasadíme víčko, aby se dovnitř nedostal odpad.

Co dát do výběhu pro slepice

Čerstvá štěpka vám krásně provoní celý výběh a neutralizuje slepičí zápach. Sláma je také možnost, ale jde o jemnější materiál, který rychleji degraduje a brzy začne hnít. Další variantou jsou peletky z pilin, které do sebe postupně nasávají vlhkost.

Co potřebuji k chovu slepic

Slepice potřebují výběh, nejlépe zatravněný a osázený stromy, aby měly podle potřeby sluníčko i stín. Doporučuje se 10–25 metrů čtverečních výběhové plochy na jednu slepici. Nezapomeňte ani na kurník, chrání především v noci před případnými nájezdy predátorů.

Co dát do Popeliště pro slepice

Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou. Jak vypadá popelení slepice se můžete podívat na následujícím videu.

Jak zahrát slepice

Slepice si díky energii z potravy udržují správnou tělesnou teplotu. Bude stačit pokračovat v krmení směsí pro nosnice, můžete k tomu ale přidat i něco navíc “na zahřátí“. Když klesnou teploty pod nulu, vaše holky to určitě ocení. Osvědčená je třeba drcená kukuřice, kterou podáte slepičkám cca hodinu před spaním.

Jak topit slepicím

Potřebují topení Pokud vám můžeme radit za sebe, topení ani žádné ohřívače nebo přímotopy do kurníku slepičkám nedávejte. Jestliže máte pro pipky připravený zateplený kurník, žádné jiné teplo nepotřebují. V zimě a mrazu se dokážou zahřát navzájem tak, že se „schoulí“ k sobě.

Co se nesmí dávat slepicím

Určitě byste neměli slepicím dávat určité potraviny, například smažená a jiná mastná jídla a také nic kořeněného. Pozor také na tvrdé slupky, třeba dýni ani některé melouny slepice neproklovne, pokud nejsou nakrájené na malé kousky. Nesmí ani brambory, pokud jsou nazelenalé a nejsou dobře uvařené.

Jak se pozná že má slepice čmelíky

Příznaky výskytu:bledé hřebínky drůbeže.neklid.skvrny od krve na vejcích.nízká snůška vajec.úhyn mladých kuřat.

Kdy se muzou pustit slepice

S ochočováním drůbeže je dobré začít hned od narození. Vizuální představení. Než k sobě malá kuřátka ve věku cca 6 týdnů a nosnice pustíte tak, že budou pít ze společné napáječky a jíst ze stejného krmítko, určitě je potřeba, je na tento zásadní krok připravit.

Jak poznat kdy bude slepice Snaset

Slepice začne být velmi neklidná, bude hledat místo, kde by se ukryla a začala snášet vajíčka. V kurníku začne vyhledávat tmavší a klidný prostor. Dostane se jí častější pozornosti od kohouta. Jakmile ji budete chtít pohladit nebo vzít do náruči, přikrčí se k zemi.

Co nesmí jíst slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.