Jakou podlahu do vlhkého domů?

Která podlaha je nejteplejší

Která podlaha je nejteplejšíDřevěné podlahy. Dřevěné podlahy jsou tradičně považovány za jedny z nejteplejších, jak z hlediska pocitového, tak i dotykového vlastností.Korkové podlahy. Další možností, jak zvýšit tepelnou pohodu, je použití korku.Přírodní linoleum.Vinylové podlahy.

Jaká podlaha je vhodná pro podlahové vytápění

Z hlediska tepelné vodivosti je ideální podlahou pro podlahové topení keramická a kamenná dlažba. Ta má nejen velmi nízký tepelný odpor, ale teplo také dobře vede. Dlažba jako taková je odolná, ale mimo topnou sezónu dost chladná.

Jaká podlaha je nejlevnější

Laminátová podlaha představuje nejlevnější řešení, výhodou je pestrá škála barev i dekorů. Oblíbené jsou imitace dřeva, betonu i dlaždic. Velká nabídka dekorů však může být v jistém směru také nevýhodou. Díky tomu, že výrobci přichází na trh stále s novými dekory, nemusíte po letech sehnat dekor, který už doma máte.
Archiv

Co na podlahu do vlhka

Obecně platí, že jakýkoli anorganický materiál je lepší podlahovou krytinou do vlhkých prostorů než organické materiály (dřevo aj.). Výjimkou z tohoto pravidla představují koberce.
Archiv

Jaká je nejlepší podlaha do domu

Nejlepší podlahou do rodinného domu může být keramická dlažba. Její výhodou je odolnost a opravdu dlouhá životnost. Desítky let života dlažba vypadá stále jako nová. V létě příjemně chladí a v zimně při kombinaci s podlahovým vytápěním skvěle vede teplo.

Co je lepší lino nebo plovoucí podlaha

Vinylová podlaha: Moderní krása

Vlhkosti odolá lépe než lino, a proto jej můžete položit i do koupelny. Standardně se dodává po dílcích, které usnadňují pokládku.

Jaký typ podlahy zvolit

Pro nejpoužívanější místnosti raději volte podlahu odolnější. V obýváku to může být vícevrstvá plovoucí dřevěná podlaha, kterou můžete například po 10 letech v případě potřeby přebrousit a renovovat. Pro koupelnu je vhodnější podlaha lepená k podkladu, klidně i odolnější vinylová.

Jakou vinylová podlaha na podlahové topení

Vsaďte na marmoleum nebo lepenou vinylovou podlahu

Chceme-li, aby podlahové vytápění dobře plnilo svoji funkci, měli bychom zvolit podlahový materiál s vysokou tepelnou vodivostí a vysokou tepelnou setrvačností. Naprosto ideální jsou v těchto parametrech keramické dlažby, marmoleum nebo lepené vinylové podlahy.

Co na podlahu do vlhkého sklepa

Betonová podlaha je nejobvyklejší volba pro vinné sklepy, protože je odolná proti vlhkosti a snadno udržovatelná. Dřevěné podlahy jsou také populární, ale musí být ošetřeny impregnačním prostředkem, aby byly chráněny před vlhkostí.

Jak izolovat podlahu proti vlhkosti

Izolace proti vlhkosti a vzlínání par

Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci.

Jaký je rozdíl mezi vinylem a PVC

PVC a vinyl je ve své podstatě to samé.

Jenomže zatímco PVC se klasicky už roky a roky prodává v rolích, vinyl je vlastně tvrzená PVC podlaha ve formě dílců. Odlišný název má zejména proto, aby bylo možné tyto dva druhy snáze rozlišit. Vinylové podlahy jsou v dnešní době poměrně rozšířeným trendem.

Co je lepsi lino nebo vinyl

Vinylová podlaha: Moderní krása

Vlhkosti odolá lépe než lino, a proto jej můžete položit i do koupelny. Standardně se dodává po dílcích, které usnadňují pokládku. Péče o vinyl je snadná: při mokrém čištění stačí univerzální čisticí prostředek a hadr či mop.

Co je lepší vinyl nebo PVC

Obecně se dá říci, že PVC je vhodnější do domácností a bytových prostor, neboť je oproti vinylu měkčí a teplejší. Vinylové podlahy jsou svými vlastnosti ideální především do komerčních a více namáhaných bytových prostor, jako je kuchyně, chodby a další hojně využívané místnosti.

Proč lepený vinyl

Díky lepení se vlhkost nedostane pod vinylovou podlahu a nevzniká tak plíseň. Lepení vinylu je také vhodnější do domácností, ve kterých žijí alergici. Pokládání vinylové lepené podlahy je náročnější. Podklad musí být čistý, suchý a bez prasklin.

Co se dává pod podlahové topení

Pro podlahové topení je vhodné zvolit i přídavnou izolaci, například v podobě tvrdého polystyrénu. Pomůže i vyrovnávací vrstva z penobetonu, který je zároveň tepelně izolačním materiálem. Izolace podlahového topení snižuje tepelné ztráty.

Jak vysušit vlhký sklep

Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý. Lepší účinek mají opakovaná krátká desetiminutová větrání.

Jak se zbavit spodní vody ve sklepě

K vysušování je nejlepší použít vysoušeče, které se osvědčí zejména v zimě, kdy hrozí, že voda ve zdi zamrzne a poškodí ji. Problémy při povodních a odstraňování jejich následků však mohou mít i ti, kteří již při stavbě domu mysleli na povodně a základy, resp. sklepy stavěli z voděodolného betonu.

Jak udělat hydroizolaci podlahy

Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Jakou tepelnou izolaci do podlahy

Do podlah se nejčastěji používá jako tepelná izolace a kročejová izolace polystyren – EPS (dříve PPS). Do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk používáme polystyreny EPS 100 až EPS 200.

Jaký je rozdíl mezi PVC a linoleem

PVC podlahy, neboli podlahy z polyvinylchloridu, jsou na rozdíl od linolea vyráběny z umělých surovin. Jsou ale levnější, obdobně jako lino příjemné na dotek, snadno se čistí a hodí se i do prostředí s vyšší vzdušnou vlhkostí.

Jak dlouho vydrží lino

Díky skvělé péči a údržbě může vaše podlaha vydržet až 40 let. Linoleum je jedním z nejstarších typů podlah, které se dodnes používají. Odolnost této podlahy z ní v průběhu desetiletí udělala vynikající volbu na mnoha místech s vysokým provozem.

Co dát pod PVC podlahu

Stejně jako pod jiné podlahové krytiny, i pod PVC s pěnovou nebo filcovou podložkou je třeba mít dobře připravený podklad, například pomocí samonivelační stěrky. Nivelační stěrka.

Co je lepší vinyl nebo laminát

Vinyl má o něco nižší tepelný odpor než laminát a je také o trochu hřejivější při chůzi naboso. Společný pro vinyl i laminát je široký výběr dekorů imitujících buď dřevo, nebo i jiné materiály, jako je beton, dlažba nebo dokonce kůže. Velkou výhodou vinylu oproti laminátu je vyšší odolnost vůči vlhku.

Jak dlouho vydrží vinylová podlaha

Vydrží i generaci Trvanlivost těch nejdražších vinylových podlah je i 50 let.

Jak dlouho vydrží podlahové vytápění

Nezáleží na tom, zda budete využívat elektrické podlahové vytápění v podobě rohoží či kabelů, nebo teplovodní podlahové topení. U obou těchto systémů je životnost na úrovni 40–50 let. Horní hranice životnosti je ovšem závislá na provozních hodinách vytápěcího systému.