Co dát pod Výřivku
Pod vířivku doporučujeme vždy natáhnout podložku, která ochrání její dno před poškozením (k řadě vířivek podložku obdržíte v balení).
Archiv
Jak zapustit vířivku do země
ZAPUŠTĚNÍ VÍŘIVKY DO ZEMĚ
Zapustit se dá částečně, či úplně (Po akrylát). Podklad musí být zpevněný! Nejideálnějším řešením je beton. Jeho tloušťku konzultujte s prodejcem/odborníky.
Jak dlouho může být ve vířivce
20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.
Na co umístit vířivku
Kam je možné vířivku umístit Nejvhodnějším místem je venkovní prostor jako například zahrada, terasa, zimní zahrada či balkon. Nejvíce využívané umístění je venkovní terasa se zastřešením, případně zimní zahrada s posuvným zastřešením.
Archiv
Co dát kolem vířivky
Podkladem pod vířivku může být jak dřevo, tak plast, beton nebo dlažba, keramická i zámková. Je dobré, aby okolní terén nebyl vyšší než místo určené pro vířivky. Pokud by byl vyšší, je nutné zajistit okolo vířivky odkanalizování.
Jak napustit vířivku
Vířivku lze napouštět vrchem zahradní hadicí, kterou lze také naopak použít pro vypouštění skrz výpustný ventil do kanálu nebo do čističky. Vypouštění tímto způsobem trvá cca 2 hodiny, za použití ponorného čerpadla lze vodu vypustit během cca 15 min.
Jak často používat vířivku
2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.
Kdy nechodit do vířivky
Pozor: Do vířivky nechoďte, máte-li horečku, rozsáhlé kožní problémy a mokvavé rány. Nedoporučuje se ani při křečových žilách a v těhotenství, protože vysoká teplota vody může způsobit krvácení a předčasný porod.
Co se dává do vířivky
Kyslíková chemie
Na rozdíl od chlóru je tato chemie vhodná pro alergiky nebo pro osoby s kožním onemocněním. Kyslíková chemie totiž nedráždí pokožku, sliznice ani oči. Po každém použití vířivky se doporučuje použít jednu odměrku kyslíkového granulátu, která splní stejnou funkci jako zmiňovaný chlór.
Jak často chodit do vířivky
2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.
Jak často se mění filtr ve vířivce
Po dobu prvních dvou týdnů od napuštění novou vodou oplachujte filtr do vířivky alespoň každý druhý den. Poté stačí filtry čistit podle potřeby, ideálně alespoň jednou za 7 až 14 dní. Jak často filtr do vířivky čistit záleží především na četnosti užívání vířivky i na počtu lidí, kteří ji používají.
Jak udržet čistou vodu ve vířivce
Jak udržet vodu čistou
Pro čistou a hygienicky nezávadnou vodu ve vířivce je nutné používat bazénovou chemii. Díky ní se ve vodě nerozmnoží řasy, bude průzračně čistá a vy si tak budete moci užít relaxaci ve vířivém bazénu.
Proč nemůže těhotná do vířivky
Použití vířivek a vyhřívaného bazénu se obecně moc nedoporučuje, a to z několika důvodů. Příliš horká voda může mít za následek pokles krevního tlaku. Dojde k rozšíření velkých cév a tím vám krevní tlak může ještě více klesnout. Velmi vysoká teplota vody může způsobit krvácení, ale také předčasný porod.
Proč je pěna ve vířivce
Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.
Proč se kazí voda ve vířivce
Nízká hladina dezinfekčního prostředku může způsobit zakalenou vodu. V některých případech neprojde filtrem 100 % vody, protože většina vířivek je navržena s nějakou formou obtokového potrubí k filtru. Pokud totiž dojde k tomu, že je filtr ucpaný, voda může stále volně cirkulovat a nezpůsobí poškození žádných součástí.
Jak dlouho má běžet filtrace ve vířivce
Filtrace ve vířivce musí pracovat alespoň 2 × 4 hodiny každý den. Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji.
Kdo nemuze do Virivky
Kdo může vířivku používatPři používání vířivky by měl být vždy přítomen odpovědný dospělý.Pro děti by měla být obecně nastavena nižší teplota. Děti do 8 let by měly být neustále pod dohledem.Nedoporučujeme používat vířivku během těhotenství a také při kožních onemocněních typu folikulitidy (zánět vlasových váčků).
Jak plavat v těhotenství
Těhotná žena by neměla plavat "jako o život", to znamená, že její tepová frekvence nesmí stoupnout nad 150 tepů za minutu. V těhotenství by žena neměla dělat ve vodě žádné prudké rotační pohyby, tedy různé rychlé otočky a podobně.
Jak dlouho vydrží voda ve vířivce
Pokud máte vířivku napuštěnou celoročně, nejméně 3× za rok doporučujeme kompletně vyměnit vodu a vnitřek vířivky vyčistit. Pokud ji nepoužíváte příliš často, je lepší po každém koupání vířivku vypustit a dle potřeby znovu napustit.
Jak casto menit vodu ve vířivce
Prevencí, jak snížit obsah chloraminů ve vodě, je vyměnit každý měsíc alespoň 30 % objemu vody. Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu.
Proč nesmí těhotné do vířivky
Použití vířivek a vyhřívaného bazénu se obecně moc nedoporučuje, a to z několika důvodů. Příliš horká voda může mít za následek pokles krevního tlaku. Dojde k rozšíření velkých cév a tím vám krevní tlak může ještě více klesnout. Velmi vysoká teplota vody může způsobit krvácení, ale také předčasný porod.
Jaký výtok je v těhotenství normální
Těhotenství je doprovázeno vyšší sekrecí žlázek poševní sliznice a děložního hrdla. Výtok by měl být řídký, bílý a neměl by způsobovat podráždění či svědění. Výtok však někdy může být známkou kvasinkové infekce, především pokud jej doprovázejí pocity svědění či pálení.
Jaké cviky nedělat v těhotenství
– Hluboké dřepy a předklony (mrtvý tah) a ostatní cviky namáhající silově břicho a pánevní dno. – Cviky tlakové, vyžadující zatínání břicha. – Ve druhém a hlavně třetím trimestru jsou nevhodné cviky v lehu na zádech a cviky rotační!
Jak se chovat k ženě v těhotenství
Důležité je rovněž každý den plnit ženě přání a hlavně si neustále držet optimistickou vizáž. Musí z vás vyzařovat to nadšení pro věc. Musí být na vás vidět, že nejen, že žijete pro budoucího potomka, ale že je pro vás požehnání masírovat ženě nateklé haksny a přeměřovat strie.
Jaké pohyby nedělat v těhotenství
Pro těhotné maminky mohou být některá cvičení nevhodná, jsou to zejména ty, při kterých se tělo příliš zatěžuje nebo jsou příliš fyzicky náročná. Další kategorií pohybu, které je dobré se v těhotenství vyhnout, jsou kontaktní sporty a ty u kterých je větší riziko pádu či zranění (např.