Jakou teplotu snese okurka?

Jaké teploty snesou okurky

Optimální teplota pro okurky je asi 25 °C přes den a 16 až 18 °C v noci. Rajčata se dobře opylují pouze při teplotě 15 až 30 °C, přičemž potřebují i pohyb vzduchu. Paprika při vyšších teplotách shazuje květy, případně i mladé plody.

Jakou teplotu potrebuji okurky

Okurky jsou velmi náročné na živiny a obsah organických látek, k vyklíčení potřebují teplotu alespoň 20 °C, venkovní teploty pro přesazení okurek by pak neměly klesat pod 16 °C.
Archiv

Jakou nejnižší teplotu snesou rajčata

Za slunečných horkých letních dní se teploty ve skleníku šplhají často k 40 – 45 ° C, což je teplota, která již rajčatům nesvědčí. Teploty pod 10 ° C rajčatům nesedí, zastavují u nich růst i vývoj. Optimální denní teplota je mezi 18 – 28 ° C.

Jak zalévat okurky hadovky

Okurky zalévejte vodou teplou alespoň tak, jako je sama půda, v níž jsou okurky zasety. Nikdy nezalévejte příliš studenou, nebo příliš teplou vodou. Polní okurky nepotřebují po výsadbě žádné extra zvláštní zacházení, skleníkové okurky je však třeba podpořit.

Jakou nejnižší teplotu snesou papriky

Papriky jsou na teplotu náročnější než rajčata. Optimální teplota pro jejich pěstování se pohybuje mezi 16 – 20 °C v noci a 24 – 28 °C ve dne. Při vzdušné teplotě 10 °C zastavují papriky svůj růst. Teploty pod 14 °C a nad 30 °C jsou extrémní.

Jaká má být vlhkost ve skleníku

Pro většinu rostlin prospívajících při teplotě 18-26 °C se optimální vlhkost prostředí pohybuje v rozmezí 60-70% RH. Zatímco při nízké vlhkosti může dojít k zasychání rostliny. Při vlhkosti blížící se 100% se v rostlině zvyšuje vnitřní tlak.

Jak daleko od sebe okurky hadovky

Sazenice vysazujeme v řádku od sebe 60 – 70 cm a navádíme je na provázek upevněný na horním vedení (drátu, konstrukci) apod. V době kdy rostlina dosáhne 60 – 70 cm, odstraníme řezem všechny listy a plody do výšky 40 – 45 cm, ponecháme pouze 1,5 – 2 cm řapíku z každého odstraněného listu (prevence proti zaschnutí).

Která zelenina se nesnáší

Zelenina, která se nesnáší

Mrkev Tykev
Celer Snáší Nesnáší
Rajče Snáší Nesnáší
Okurka Snáší Nesnáší
Fazole Snáší Snáší

Jak dlouho vydrží rajčata bez vody

Rajče je rostlina, která vydrží určitou dobu bez vody, nicméně pouze pár dní.

Kdy a jak zalévat okurky

Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy. Je třeba dávat pozor na kropení listů – pokud vodu lijeme přímo na listy, přímo tím zveme plísně na návštěvu. Nejlepší je rostlinu zalévat přímo ke kořenům.

Kdy sázet okurky hadovky ven

Do zahrady zasaďte ideálně již mořená semena zhruba v druhé polovině května. Pokud sázíte do skleníku, můžete sázet již koncem dubna.

Proč se sází papriky po dvou

Dvě rostliny si tak poskytnou navzájem oporu. Ač je paprika světlomilující rostlina, dvě koruny lépe ochrání plody před úžehem v období intenzívního slunečního svitu a ty se tak nepřehřívají a mohou pokračovat v růstu.

Proč mi nerostou sazenice paprik

Nejčastěji však kvůli rozdílnému pH či nedostatku bóru. Tento prvek je v podstatě velmi opomíjen, ale pokud chybí u paprik, rostliny se nemusí správně vyvíjet. A co hůře – listy se začnou kroutit, rostlina neroste a později listy začínají odumírat. V takovém případě vezměte na pomoc kyselinu boritou.

Jaký teploměr do skleníku

Proč na pěstování indoor a ve skleníku potřebujete teploměr a vlhkoměr Teplota a vlhkost v pěstebním prostoru spolu úzce souvisí a na úspěchu se podílí významnou měrou. Ideálním řešením je kombinovaný měřič thermo-hygrometr, teploměr a vlhkoměr v jednom.

Kdy otevřít skleník

Denní doba větrání se liší podle toho, jaké je počasí právě je. V horkém létě klidně můžete skleník otevřít hned ráno, ale i když je na jaře nebo podzim přes den ještě velmi teplo, rána už budou chladnější. Proto je lepší větrat až později.

Kdy Zaštipovat okurky

V době kdy rostlina dosáhne 60 – 70 cm, odstraníme řezem všechny listy a plody do výšky 40 – 45 cm, ponecháme pouze 1,5 – 2 cm řapíku z každého odstraněného listu (prevence proti zaschnutí).

Jak hluboko koření okurky

Okurky mělce koření (jejich kořeny sahají do hloubky přibližně 15–20 cm), avšak rozrůstají se do velké plochy, proto není vhodné pod nimi pěstovat jinou zeleninu. Na proschnutí povrchu substrátu rychle reagují tím, že vadnou, zemina by tedy měla být stále vlhká. Okurky též mnoho vláhy odpaří velkými listy.

Co nesnáší okurky

Okurky se kromě rajčat nesnáší s bramborami, ředkvičkami, jahodami, kedlubny, kapustou, česnekem, cibulí a zelím. Nevhodnou předplodinou jsou pro okurky zmíněná rajčata, květák, zelí a růžičková kapusta.

Jaké plodiny nedávat po sobě

Nedáváme k sobě například plodiny, které mají stejné nebo podobné nároky na živiny a zároveň stejné odpadní látky, jako jsou například papriky, rajčata a okurky, ale spíše se snažíme kombinovat tyto rostliny jinak. Okurky s koprem, kopr má ráda i mrkev a třeba červená řepa.

Kdy zalévat rajčata ráno nebo večer

Zalévejte tedy nejlépe ráno a večer. Určitě je také vhodné položit si otázku, čím rajčata zalijete. Voda z kohoutku by to být neměla. Obsahuje nejen chlor, ale také je studená.

Kdy zalévat rajčata a okurky

Rajčata a okurky by se měly zalévat výhradně ráno a večer. Vyvarujte se tak rozhodně poledního zalévání, kdy dojde k rychlému vypaření vody. Polední zalévání je navíc pro tuto zeleninu velký šok, navíc ve velké kombinaci – vedro, sluneční úpal a ještě studená voda.

Jak často sbírat okurky

Plody sbíráme každé 2 až 3 dny, není však od věci nahlédnout do „houštiny“ každý den, vždy se tam nějaká ta větší okurka ukrývá a za další den až dva už by nabyla příliš velkých rozměrů. Snáze se sklízí nakládačky pěstované vertikálně, prostě na plody lépe vidíme a máme k nim lepší přístup.

Co sázet k okurkám

Co zasadit po okurkách. Existuje mnoho odrůd rostlin, které mohou v nové sezóně nahradit okurky. Především jsou to ty rostliny, jejichž plody rostou v zemi: cibule, česnek, mrkev, řepa, ředkvičky, ředkvičky, daikon, celer, brambory. Na zahradě po okurkách můžete zasadit kopr, kmín, koriandr, petržel.

Jak daleko od sebe sázet hadovky

Sazenice vysazujeme v řádku od sebe 60 – 70 cm a navádíme je na provázek upevněný na horním vedení (drátu, konstrukci) apod. V době kdy rostlina dosáhne 60 – 70 cm, odstraníme řezem všechny listy a plody do výšky 40 – 45 cm, ponecháme pouze 1,5 – 2 cm řapíku z každého odstraněného listu (prevence proti zaschnutí).

Jak daleko sázet hadovky

Předpěstované silné sazenice s dostatečně prokořeněnými baly vysazujeme na vzdálenost asi 60–80 cm do připraveného záhonu. Pěstování hadovek je u nás velmi rozšířené, sortiment odrůd je poměrně široký a je z čeho vybírat.